ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 31. červenec 2021, svátek má Ignác

Adam Gawlas prvním Čechem na šipkařském Grand Slamu

21. 11. 2020 • 6:13

Adam Gawlas - dvojnásobný juniorský vicemistr světa, vycházející hvězda mezi světovými šipkaři a hlavně Třinečák se stal také historicky prvním Čechem, který se zúčastnil světového PDC Grand Slam of Darts.

 

Adam pochází z Třince a nyní žije v nedalekém Návsí. Se šipkami začal nedávno, před zhruba dvěma roky. Jeho počátky můžeme spojit s třineckým šipkařským družstvem Kings Třinec. “Teď to budou dva roky, co na pravidelný Předvánoční turnaj pro neregistrované hráče šipek pořádané družstvem Kings Třinec dorazil šestnáctiletý klučina z Návsí. A od prvních hozených šipek mi bylo jasné, že ten kluk má obrovský talent a turnaj také s velkým přehledem vyhrál.” sdělil kapitán třineckých Kings Marek Ficek. Adam od onoho Předvánočního turnaje dokázal v šipkařském světě neuvěřitelné věci. Pro srovnání - současnému nejlepšímu českému hráči Karlu Sedláčkovi trvalo víc jak 10 let se probojovat mezi šipkařskou elitu a Adam s nimi začal hrát už po roce.

 

Na turnaji PDC Grand Slam of Darts se Adam utkal s hráči nejvyššího kalibru. “Je to velký turnaj, kde jsem se nedostal úplnou náhodou. Určitě hodně zkušeností, těch si nejvíce vážím. I v zákulisí ty tréninky s těmi top hráči a to všechno. Nemůžu si stěžovat,” řekl s úsměvem Adam. Soupeři, proti kterým nastoupil, byli již ostřílení borci Ryan Searle, Simon Whitlock a Adamův (již bývalý) dlouholetý vzor Gary Anderson. Názor na Andersona Adam přehodnotil poté, co se skot po zápasu s Adamem ohrazoval, že se jej Adam snažil při zápase rozhodit.

 

I přesto, že se Adamovi nepodařilo postoupit na turnaji dál, nebere tuto zkušenost vůbec negativně. “Myslím, že mé výkony nebyly ty, za které bych se měl stydět, ale naopak brát si z nich to nejlepší, aby mě to někde posunulo.” říká Adam. Marek Ficek na to dodává: “Všechny zápasy byly vyrovnané a rozhodly větší zkušenosti protihráčů. Samozřejmě mu Kingové drželi pěsti a taky sledovali každý jeho zápas. Pro nás je to taky událost sledovat hráče, se kterým sis zahrál osobně a vidět ho v televizi.

 

A co chystá dál? “Teď mě čeká v lednu Q School, ta bude nejdůležitější - stejně jako maturita. (smích) A potom, no uvidíme. Když vyhraju kartu, tak bych chtěl být profesionální hráč šipek a když ne, tak asi budu pokračovat ve studiu,” uzavírá Adam. Všichni jeho přátelé i fanoušci se mezitím shodují, že pokud tento usměvavý, skromný a sebevědomý mladý muž zůstane takový jaký je, zůstane u poctivého tréninku a udrží si své herní sebevědomí, čekají ho v profesionálním šipkařském světě velké věci a určitě o něm ještě uslyšíme.Zdroj foto: archiv Adama Gawlase 

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím