Dnes je 14. červen 2021, svátek má Roland
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Areál Městského lesa v Jablunkově se letos dočká vylepšení Vytvořit článek
Areál Městského lesa v Jablunkově se letos dočká vylepšení
Anežka Ruszová (redakce) - 23. 02. 2021    697    0 Líbil se vám tento článek? 0

Městský les v Jablunkově je mimo jiné místo, kde se po dlouhá léta konají slavnosti Gorolski Święto. V letošním roce jej město Jablunkov plánuje zvelebit.

 

“Městský les je výjimečný v tom, že se tady každoročně koná Gorolski Święto. Tento areál má svůj genius loci, protože od každé boudy při různých akcích je vidět pěkně na scénu, kde vystupují různé soubory z celého světa,”  sdělil pro server Polar.cz starosta Jablunkova Jiří Hamrozi. Jednou z nejdůležitějších investic, jež město letos plánuje, bude rekonstrukce elektrorozvodů, na níž si město vyčlenilo zhruba milion korun. Dále bude následovat stavba nového altánku u hlavní scény a také důstojné zázemí pro účinkující. Tyto prostory v areálu dosud chyběly. Město se zároveň dohodlo s organizací PZKO Jablunkov na odkoupení scény a veřejných toalet, které PZKO Jablunkov dosud vlastnilo.

 

Gorolski Święto je druhý nejstarší folklorní festival v České republice, přičemž se jedná i o největší festival v ČR organizovaný nestátní neziskovou organizací. Festival se koná každoročně vždy na začátku srpna v Jablunkově a probíhá celé tři dny. Po tuto dobu se jej pravidelně zúčastní přibližně 15 tisíc návštěvníků. Tradice festivalu sahá až do roku 1947 a jedná se o největší a nejdůležitější reprezentativní akci Polského kulturně-osvětového svazu v České republice. Na festivalu v bohatém programu účinkují soubory nejen z Polska, České republiky, Slovenska a celé Evropy, ale i z mnohem vzdálenějších zemí, jako jsou například Indonésie, Kanada, Mexiko a Egypt. Loňský již 73. ročník bohužel překazila pandemie koronaviru. Organizátoři festivalu se i přesto rozhodli, byť netradičně, festival uspořádat a přenesli jej do on-line prostoru. Vznikl tak unikátní film, jenž je možné zhlédnout zde.

 

Město Jablunkov se letos kromě zvelebení festivalového areálu chystá i na další úpravy Městského lesa. “Máme tady stezku k hladové studánce a v letošním roce chceme postavit altánek nahoře na paloučku. Kdysi za 1. republiky tam bývala krásná scéna, kde se lidé v neděli scházeli a hrála tam muzika. Takže chceme to trošku oživit a budu tam mít zázemí mladí myslivci, včelaři a rybáři,” uzavřel rozhovor pro Polar.cz starosta Jablunkova.Zdroj foto: Facebook Město Jablunkov


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Reklama   •   Koupit reklamu