ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 31. červenec 2021, svátek má Ignác

Beskydská sedmička

24. 08. 2020 • 14:38

Další ročník Beskydské sedmičky proběhne 28. srpna. Již to bude 11. ročník a pojem Beskydská sedmička je mezi sportovci zavedeným pojmem, i letos se bude startovat v Třinci.

Letos měli organizátoři plné ruce práce aby se závod vůbec uskutečnil. Po devastují covidové přeháňce se pro pořadatele akcí však naskytl další problém, s povolením používat lesní cesty a stezky. Maraton schvalování, který musí organizátoři podstoupit, je opravdu zdlouhavý.

 

Tento závod má však své stinné stránky, stovky lidí procházející přírodou není možno kontrolovat a odpadu po této vlně závodníku jsou hromady. Nicméně organizátoři plní své ekologické závazky a uklízejí celou trasu nejen po závodě, ale celoročně a financují ekologii z jejich zdrojů.

 

Již od roku 2015 provozují web www.bordeltaska.cz a od roku 2017 zároveň i aplikaci. Pokud lidem není znečištěná příroda lhostejná, stačí se zaregistrovat a přidat tak ruku k dílu na nějakém úseku a starat o udržování čistoty. Zapojit se může kdokoliv.

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím