ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 31. červenec 2021, svátek má Ignác

Betlémy lákají lidi z obcí i měst

Adventní doba přinesla ozvláštnění do našich obcí a měst v podobě stromečků a betlémů umístěných na veřejně přístupných místech. Nový betlém je k vidění v Písku v parku vedle požární zbrojnice.

Dřevěný betlém vytvořili otec se synem Petr a Michal Pyszkovi z Písku. Šest postav, jenž se v betlému nachází, jsou také dílem řezbáře Jiřího Cieslara z Návsí. V betlému leží Ježíšek a kolem něho stojí Panna Maria, svatý Josef a Tři králové.

„Sochy jsou vyřezávané ze suchého kusu lipového dřeva slepovaného z několika částí tak, aby časem nepopraskaly. Po svátcích figury uschováme a z betlému se po zbytek roku stane odpočívka, do které umístíme mobiliář a nějaké hry pro děti,“ řekla v rozhovoru starostka Písku Věra Szkanderová a rovněž dodala, že slepování postav se ujali Petr a Michal Pyszkovi.

Dva betlémy mohou také obdivovat občané v Českém Těšíně. Vestibul těšínské radnice zkrášlil dřevěný betlém skládající se z několika částí. Před dvěma lety betlém vytvořil řezbář Krystian Zając. Tento rodák z Polského Těšína se zabývá ruční výrobou betlémů. A právě ten, jenž stojí na českotěšínském náměstí dá vždy vlastnoručně dohromady, aby jej lidé mohli obdivovat.

 

 

Ilustrační foto: Pixabay

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím