Dnes je 16. květen 2021, svátek má Přemysl
     Reklama
Koupit reklamu Reklama  •  
Úvod Bezplatné testování v Nemocnici Třinec Sosna Vytvořit článek
Bezplatné testování v Nemocnici Třinec Sosna
Anežka Ruszová (redakce) - 12. 01. 2021    2477    0 Líbil se vám tento článek? 0

V prosinci 2020 vzniklo v Nemocnici Třinec Sosna nové odběrové místo pro dobrovolné preventivní testování veřejnosti na Covid-19.

 

Dobrovolné a bezplatné testování všech osob pojištěných v České republice probíhá od 16. prosince po celé ČR. V třinecké nemocnici na Sosně byla pro tyto účely speciálně upravena posluchárna. Cílem dobrovolného testování je včas odhalit infekční osoby a tím zabránit dalšímu šíření nemoci Covid-19. Pro dobrovolné testování jsou v Nemocnici Třinec Sosna využívány rychlé antigenní testy.

 

Antigenní testy jsou narozdíl od PCR testů podstatně rychlejší a levnější. PCR test hledá přímo genetickou informaci (nukleovou kyselinu) viru a je určen primárně těm, kteří na sobě pociťují příznaky nemoci. Na PCR test zasílá pacienta ošetřující lékař nebo krajská hygienická stanice (KHS). Výsledky jsou obvykle známy do 48 hodin. Oproti tomu antigenní testy pátrají po specifické bílkovině z povrchu koronaviru a podstupovat by je neměli lidé s příznaky nákazy nebo osoby v karanténě - jedná se tedy hlavně o testy preventivní. Výsledky antigenního testu jsou k dispozici maximálně do 30 minut. Oba typy testů může provádět pouze vyškolený zdravotnický personál a vyšetření u obou probíhá stejně - výtěrem sliznic.

 

V Nemocnici Třinec Sosna bylo do konce roku 2020 vyšetřeno antigenními testy více než 1100 osob, z nichž bylo zhruba 7% pozitivních. Ti byli pak odesláni k PCR testům. Během včerejšího dne (11. ledna) provedli zdravotníci z nemocnice na Sosně 250 PCR a 109 antigenních testů. Pro zájemce o bezplatné testování v Nemocnici Třinec Sosna je k dispozici rezervační formulář zde. Další důležité informace k nemoci Covid-19, včetně informací o testování naleznete zde.Zdroj foto: Facebook Nemocnice Třinec Sosna


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •