ZAVŘIT

Dnes je 2. březen 2021, svátek má Anežka

Bunkr o.p.s. v Třinci je součástí projektu EU

22. 10. 2020 • 7:11

Třinecký Bunkr se stal jedním z 29 partnerů zapojených do projektu Společně a odborně - podpora spolupráce a kvality nízkoprahových sociálních služeb. Projekt zaměřený na podporu rozvoje kvality v nízkoprahových sociálních službách a je spolufinancován Evropskou Unii.

Společně a odborně - podpora spolupráce a kvality nízkoprahových sociálních služeb je realizován českou asociací Streetwork, z.s. v celé České republice (mimo hlavního města Prahy) a je do něj zapojeno 61 zařízení nízkoprahových sociálních služeb. Mimo Bunkru Třinec je to také Streetwork v Třinci, Bunkr v Bohumíně nebo v Novém Jičíně. Projekt vytváří síť podpory jako platformu pro spolupráci jednotlivých soc. služeb mezi sebou a veřejnou správou a samosprávou. Součástí projektu je i vznik metodiky evaluačního nástroje pro služby, který následně bude poprvé odzkoušen právě v Bunkru. Díky tomuto projektu budou mít pracovníci Bunkr Třinec možnost se zúčastnit odborných stáží v jiných organizacích a také se pro ně uskuteční dobrovolný rozvojový audit terénního programu.

Bunkr v Třinci je organizace soustředící se na prevenci rizikového chování a upozorňující na společností tiše tolerované nebo ignorované jevy. Zaměřuje se na pomoc dětem, mladým lidem a jejich rodinám, které často čelí složitým životním a sociálním situacím. Letos Bunkr slaví 17 let od svého vzniku. Založen byl 20 ledna 2003 a 10. října 2003 otevřel první klub, tehdy v původní budově Knihovny Třinec na ulici Lidická (nyní Bunkr v Třinci naleznete na ulici Jablunkovská v budově starého obchodního domu). První velkou akcí klubu byl v roce 2004 studentský ples, jež se stal od té doby každoroční tradicí.

Po dobu svého fungování dokázal Bunkr zrealizovat několik společensky důležitých projektů, například Sousedské snídaně nebo Není nám to jedno – kampaň upozorňující na problém snadné dostupnosti alkoholu nebo tabákových výrobků osobám mladším 18 let. Bunkr zároveň provozuje terénní program Streetwork, hudebnu Bunkryt, Komunitní centrum Borek a poskytuje pomoc a služby pěstounům a sociálně-právní ochranu dětí. Od svého vzniku se Bunkru podařilo rozrůst i do dalších měst – do již zmíněného Bohumína nebo Nového Jičína, ale také do blízkého Jablunkova.

 

Zdroj foto: https://www.facebook.com/NZDM-Bunkr-T%C5%99inec-298880940129606

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím