ZAVŘIT

Dnes je 3. prosinec 2020, svátek má Svatoslav

Bystřický hrdina zachránil sousedovi život

17. 11. 2020 • 7:27

Aleš Trombik se vracel ve čtvrtek 5. listopadu večer z práce, když zaslechl volání o pomoc. Syn sousedky se topil ve studni. Pan Trombik neváhal a svou včasnou reakcí sousedovi zachránil život.

 

Krátce před jedenáctou hodinou večer po svém návratu z odpolední směny uslyšel Aleš Trombik (35) zoufalé volání. O pomoc volala sousedka, že její psychicky labilní syn skočil do studny a topí se. Pan Trombik se rozeběhl na pomoc a bez váhání skočil do studny za sousedem. Voda naštěstí dosahovala dostatečně vysoko k okraji na to, aby byl schopen jej i sebe udržet nad hladinou. Soused totiž již před jeho příchodem několikrát zůstal pod vodou.

 

Během toho, co souseda držel, vytočil Aleš Trombik druhou rukou na mobilním telefonu 112 a souseda udržoval nad hladinou do příjezdu záchranných složek. Dle svědků byli záchranáři na místě opravdu rychle a převzali celou situaci pod kontrolu. Zachráněný soused byl ve vážném stavu převezen do nemocnice. “Pan Aleš Trombik si zaslouží úctu a obdiv nás všech. Nejenom riskoval své zdraví aby sousedovi zachránil život, ale když viděl, že postižený je již v záchranářských rukou, odešel, jako by se nic nestalo. Tento hrdinský čin samozřejmě nezůstane ze strany obce bez povšimnutí.” sdělil pro gorolweb starosta Bystřice Roman Wróbel.

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím