Dnes je 13. květen 2021, svátek má Servác
     Reklama
Koupit reklamu Reklama  •  
Úvod Bystřický hrdina zachránil sousedovi život Vytvořit článek
Bystřický hrdina zachránil sousedovi život
Anežka Ruszová (redakce) - 17. 11. 2020    1111    0 Líbil se vám tento článek? 0

Aleš Trombik se vracel ve čtvrtek 5. listopadu večer z práce, když zaslechl volání o pomoc. Syn sousedky se topil ve studni. Pan Trombik neváhal a svou včasnou reakcí sousedovi zachránil život.

 

Krátce před jedenáctou hodinou večer po svém návratu z odpolední směny uslyšel Aleš Trombik (35) zoufalé volání. O pomoc volala sousedka, že její psychicky labilní syn skočil do studny a topí se. Pan Trombik se rozeběhl na pomoc a bez váhání skočil do studny za sousedem. Voda naštěstí dosahovala dostatečně vysoko k okraji na to, aby byl schopen jej i sebe udržet nad hladinou. Soused totiž již před jeho příchodem několikrát zůstal pod vodou.

 

Během toho, co souseda držel, vytočil Aleš Trombik druhou rukou na mobilním telefonu 112 a souseda udržoval nad hladinou do příjezdu záchranných složek. Dle svědků byli záchranáři na místě opravdu rychle a převzali celou situaci pod kontrolu. Zachráněný soused byl ve vážném stavu převezen do nemocnice. “Pan Aleš Trombik si zaslouží úctu a obdiv nás všech. Nejenom riskoval své zdraví aby sousedovi zachránil život, ale když viděl, že postižený je již v záchranářských rukou, odešel, jako by se nic nestalo. Tento hrdinský čin samozřejmě nezůstane ze strany obce bez povšimnutí.” sdělil pro gorolweb starosta Bystřice Roman Wróbel.


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •