ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 31. červenec 2021, svátek má Ignác

Celosvětový úspěch třinecké thaiboxerky

18. 12. 2020 • 6:15

Třinecká thaiboxerka Lucie Neaguová slaví úspěch. Probojovala se do finále mistrovství světa v Muaythai (thaiského boxu) IFMA Virtual.

 

Muaythai neboli thaiský box je jeden z nejtvrdších plnokontaktních bojových sportů. Thaiským boxem je tento sport nazýván, protože se zpopularizoval mezi thajskými válečníky. Odtud se přesunul na pouliční bojiště a nakonec až do profesionálních ringů. Je považován za jeden z nejzajímavějších bojových sportů. Boj probíhá nejen vestoje, ale i v podřepu a je při něm možné využít i loktů a kolen. Díky tomu se Muaythai také přezdívá “umění osmi končetin”.

 

Organizace IFMA zastřešující Muaythai měla letos, stejně jako většina sportovních organizací, velmi nelehké podmínky z důvodu pandemie koronaviru. Po zrušení takřka všech turnajů i nominačních turnajů se pořadatelé rozhodli, že světový turnaj (původně se měl odehrávat v Kanadě) se jednoduše konat bude, ale trochu jinak. Poprvé tak turnaj proběhl virtuální formou. Lucii Neaguovou do turnaje vybral Martin Vaňka. “Jako trenér jsem v reprezentaci seniorského teamu CMTA a dostal jsem za úkol pomoci s nominací seniorských reprezentantů. Lucii jsem nominoval, protože vím, že trénuje s Karolínou Klusovou a je i v době Covidu v top formě,” uvedl Martin Vaňka.

 

Vzhledem k tomu, že Muaythai je kontaktní sport, je těžké představit si, jak mohl virtuální turnaj vypadat. Soutěžící dostávali jednotlivé cviky, které měli v co nejlepším provedení natočit na video  a porota je pak hodnotila. Po kvalifikačním kole s přibližně tisíci účastníky porota vybrala do hlavní soutěže osm nejlepších v každé váze. Následně se bojovalo podle času zápasu na tři kola po dvou minutách, mezi koly byla 1 min pauza - bodoval se počet, rychlost a kvalita provedení cviku. Lucii Neaguové se podařilo porazit soupeřky z Francie, Peru, Afghánistánu i Německa. Nakonec na body prohrála s bojovnicí s Filipín Gretel de Paz a obsadila tak krásné stříbrné místo.

 

Jak probíhá příprava thaiboxerů v nouzovém stavu a bez možnosti využívat tělocvičny? „Trénovat v tělocvičnách sice nemůžeme, ale přírodu nám nezakázali. Připravuji se tak momentálně se svým trenérem Martinem Vaňkou a naší nejlepší bojovnicí Karolínou Klusovou hlavně kondičně, ať už během v horách, nebo venku na lapách. Jsem ráda, že se to projevilo. Ukázali jsme na MS, že bojovníci v Česku mají špičkovou kondici,“ sdělila pro ehutnik.cz Lucie Neaguová.

 

 

 

Zdroj foto: Archiv Lucie Neaguové

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím