Volební noviny přišly s kritikou

14. říjen 2006 | Město

Třinec (pj) – Blížící se termín komunálních voleb rozpoutal v Třinci minulý týden otevřený boj některých kandidujících stran a hnutí. Zcela klidně vede kampaň KDU-ČSL v čele s Michaelem Trojkem, který z billboardů a plakátů hlásá, že s úsměvem jde všechno líp. Z velkoplošných billboardů už několik týdnů shlíží tři zástupci sdružení Osobnosti pro Třinec. Odhodlanost, důslednost a slušnost prosazuje ODS na letácích ve schránkách. Jistoty a prosperitu pro naše město slibuje oranžový tým pěti nejvýraznějších tváří ČSSD. Na oranžových letácích ve schránkách představili několik základních hesel svého volebního programu a občanům navíc nabídli anketu o prioritách. Třinec je podle ČSSD místo, ‘ve kterém chtějí vyrůstat naše děti.’ Kandidát Radim Turek ale své dítě vychovává v Návsí, kde už několik let žije, a do Třince si přihlásil trvalé bydliště teprve nedávno. Kdo chce změnu, měl by podle volebních novin volit Nezávislé. Ti také jako jediní vystoupili s ostrou a nemilosrdnou kritikou současného vedení radnice, především starosty Igora Petrova. Lídr Jan Ferenc se ve volebních novinách neštítil obvinit SNK z korupce, Petrov podle něj může i za jeho odvolání z čela třinecké nemocnice, což označil za ‘svinstvo spáchané na jeho osobě’. Při rekonstrukci náměstí Svobody podle Ference radní porušili zákon a utratili hodně peněz. Už ale opomenul připomenout, kolik z vynaložených prostředků činila dotace. Neopomenul napadnout i auditora, který prošetřoval porušení zákona. Ten se proti obvinění ostře ohradil. Igor Petrov vévodí plakátům sdružení nezávislých kandidátů a SNK ED s názvem Třinecká volba 2006. Na jejich plakátech v centru města se od minulého týdne kromě obličejů kandidátů objevila hesla shrnující jejich úspěchy. Už předminulý týden poslali všem občanům mapu Beskyd s kandidátkou a volebními prioritami.