Jan Holovka: O postupu rozhodlo štěstí

28. březen 2007 | Sport

Trenér a hráč v jedné osobě. Takovou funkci zastává u třineckých florbalistů obránce s číslem 5 na zádech Jan Holovka. Jeho zkušenosti pomáhají třineckému týmu k lepším výsledkům a pomohly i k postupu v semifinálové sérii s Kopřivnicí 3:2 na zápasy.

Čekal jste to čtyřbrankové vedení 6:2 v průběhu druhé třetiny po čtyřech vyrovnaných zápasech?
"Víme, že ty zápasy byly hodně vyrovnané. Oni nezačli tak jako doma, nenapadali tak, nevěděli co bude a když do nás soupeř tak nejde, tak se nám hraje lépe a dokážeme se lépe prosadit. Měli jsme motivaci vyhrát, dnes jsme měli více štěstí my. Oni měli štěstí ve čtvrtém zápase, kdy dokázali dát takové šťastné branky a dnes se přiklonilo na naší stranu. Já jsem s tím spokojen."

V první třetině jste kromě toho gólu soupeře k ničemu nepustili...
"Samozřejmě, dostali jsme hloupý gól, vyhráli jsme 3:1, určitě těch branek mohlo být víc. Bylo tam super nasazení, bojovnost, bohužel zase se u nás projevila bolest a to je to naše zakončení do branky, což je u nás trošku problém. Mohlo to být určitě víc než 3:1, ale s první třetinou jsem byl spokojen."

Čím si vysvětlujete ztrátu čtyřbrankového náskoku, kdy soupeř vyrovnal ze stavu 6:2?
"Nevím, možná trochu ztráta koncentrace, možná i nasazení. Kopřivnice trošku do nás šla, nastoupili velice dobře do třetí třetiny a tam naše druhá pětka inkasovala tři branky během třech minut což byl velký problém, naštěstí jsme se z toho oklepali a dotáhli jsme to do vítězného konce."

Kde se našla ta síla na tu vítěznou branku?
"Tak určitě bojovnost, těch prvních deset minut bylo jejich, byli ve všem lepší a šlo jen o to otřepat se rychle z těch třech branek co jsme dostali, zvednout se a jsem rád, že se nám podařilo vstřelit tu vítěznou branku jako prvnímu týmu a tím už to bylo lepší a byla větší pohoda ve hře."

Vrátil bych se k celé sérii, co rozhodlo o postupu SK FBC Třinec?
"Já si myslím, že ty zápasy byly vyrovnané, dost velký souboj gólmanů na obou stranách a rozhodlo trochu štěstí."

Nyní vás čeká Bivoj Litvínov, s čím do finálového souboje?
"My jsme spíš čekali, že Znojmo bude trošku lepší, byli po celou sezónu lepší tým, nevím čím to, že Litvínov dokázal zvítězit, že ta jejich hra se zlepšila, my jsme s nimi v sezóně dvakrát vyhráli v celku velkým rozdílem a tak trošku nevíme co máme čekat. Litvínov tím, že vyhrál zahrál velice dobře a uvidíme v sobotu s čím přijedou."

Děkuji za rozhovor.