Florbalisté vedou v souboji o extraligu 2:0 na zápasy

01. duben 2007 | Sport

Třinečtí florbalisté díky vydařenému víkendu, ve kterém vyhráli nad Bivojem Litvínov 6:4 a 8:4, vedou v sérii 2:0 a již příští sobotu v Litvínově mohou rozhodnout o svém postupu.

SK FBC TŘINEC - SK BIVOJ LITVÍNOV 6:4 (1:2, 3:0, 2:2) Branky a nahrávky: 20. R. Němčík (Curney), 22. Curney (P. Němčík), 27. Holovka (Gajdzica), 29. R. Němčík, 51. P. Němčík (Curney), 57. R. Němčík - 13. Jeníček (Hulič), 14. Kumai (Hocelík), 47. Hocelík (Kumai), 50. Skořepa (Hulič). Rozhodčí: Mikula, Kotala. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 250. Stav série: 1:0.

Oproti rozhodujícímu semifinálovému duelu mezi Třincem a Kopřivnicí nastoupili oba týmy opatrně a tak se diváci v hale STaRS dočkali první střely až ve 3. minutě, kdy Fielek prověřil litvínovského Holendu. Velkou šanci připravili divákům litvínovští hráči, ale Hulič, ani z dorážky Kašpárek nepřekonali brankáře Haraštu. Poprvé si fanoušci mohli zakřičet gól ve13. minutě, konkrétně ti litvínovští, kdy Hulič našel křižnou přihrávkou na levé straně Jeníčka, který střelou pod horní tyčku prostřelil Haraštu - 0:1. Domácí se z gólu nestačili vzpamatovat a o minutu později prohrávalio dvě branky. Po zámku před třineckou brankou se trefil od pravé tyče Kumai - 0:2. Třinečtí v obraně začali kupit chyby, ale žlutočerným se to nepodařilo využívat. V 19. minutě Curney našel před brankou P. Němčíka, ale ten nadvakrát neprostřelil Holendu. V závěru první třetiny domácí dostali možnost přesilové hry Curney si naběhl před branku, vystřelil a R. Němčík z dorážky vsítil gól do šatny - 1:2.

Do druhé části již florbalisté z města oceli nastoupili mnohem aktivněji a na výsledku se to začalo projevovat. Ve 22. minutě Pavel Němčík našel u pravé tyče Curneyho a vyrovnal - 2:2. Aktivní Radek Němčík ve 26. minutě obral o míček hostující obránce, vymíchal brankáře, ale na poslední chvíli mu balónek utekl z hokejky. O minutu později se Holovka rozhodl ke střele ze středního pásma a míček nakonec skončil v brance - 3:2. Co se R. Němčíkovi nepovedlo ve 27. minutě, to se povedlo o dvě minuty později, kdy obral soupeře o míček a střelou přes bránícího hráče zvýšil na 4:2. Ve stejné minutě mohl R. Němčík docílit hattrick, ale míček orazítkoval tyč a v další šanci po akci 2/1 Curney neprostřelil Holendu. Ve 34. minutě se před třineckou brankou ocitli Karban s Huličem, ale Haraštu nepřekonali.

V úvodu třetí třetiny mohl Curney zvýšit na 5:2, ale přestřelil branku. Ve 46. minutě si na lavici hanby šel sednout Pavel Němčík a litvínovští výhody o jednoho hráče využili, když přihrávku Kumaie zpoza branky proměnil v gól Hocelík - 4:3. V závěru 49. minuty výhodu jednoho muže navíc dostali domácí florbalisté, ale místo branky na 5:3 přišlo po nahození Huliče a teči Skořepy vyrovnání na 4:4. Severočeští fanoušci se však dlouho neradovali, když domácí využili přesilovku. Curney křižnou přihrávkou k levé tyči našel P. Němčíka, který dostal Třinec znovu do vedení - 5:4. V 53. minutě zkusil vyrovnat Kašpárek, ale nadvakrát Haraštu neprostřelil. Rozhodující okamžik přišel v 57. minutě, kdy po chybě brankáře Holendy Holovka zpoza branky poslal míček R. Němčíkovi a ten střelou do zcela odkryté branky dovršil hattrick - 6:4. Litvínov v závěru zkoušel přesilovou hru, ale třinečtí do velké šance severočechy nepustili a mohli se tak radovat z prvního vítězství.

SK FBC TŘINEC - SK BIVOJ LITVÍNOV 8:4 (3:3, 1:0, 4:1) Branky a nahrávky: 5. Sikora (Petřík), 11. Curney (Fielek), 17. Gajdzica (R. Němčík), 26. Petřík (Holovka), 41. P. Němčík (Svoboda), 44. R. Němčík (Holovka), 48. Curney (P. Němčík), 50. M. Ščigel (Gajdzica) - 6. Kumai (Hloušek), 12. Vrána (Jeníček), 14. Kašpárek z tr. střílení, 51. Vrána (Kašpárek). Rozhodčí: Michálek, Janeček. Vyloučení: 3:6, navíc Hloušek 5 min. Využití: 2:0. Diváků: 129. Stav série: 2:0.

Oproti včerejšímu utkání chyběla v hledišti většina třineckých fanoušků a tak se jako doma mohli cítit litvínovští florbalisté. Do utkání lépe vstoupili hráči v černých dresech, ale nebezpečné střely Skořepy a Arazima Petr Ščigel vyrazil. Ve 3. minutě se osmělili i domácí, Curney mohl otevřít skóre, ale po jeho střele do spojnice horní a pravé tyče se stav na ukazateli neměnil. O minutu později Gajdzica trefil jen masku brankáře Holendy, ale o další minutu rozradostnil třinecké fanoušky Sikora, který od pravého mantinelu poslal bílý míček do branky - 1:0. Hned vzápětí mohl zvýšit Ščigel, ale z pravé strany nepřekonal Holendu. V 6. minutě po rychlé křížné přihrávce Hlouška vyrovnal Kumai - 1:1. Otočit stav mohl v 8. minutě Hulič, ale trefil jen spojnici Ščigelové branky. V 11. minutě utekl litvínovským Curney a střelou z pravé strany poslal domácí podruhé do vedení. Ani tentokrát se domácí z vedení neradovali dlouho, litvínovský Vrána přeloboval třineckého brankáře - 2:2. Hráči v černých dresech se dostali do přečíslení 2/1, ale Hulič neprostřelil Ščigela. Běžela 14. minuta a rozhodčí po faulu před brankou nařídili trestné střílení pro Litvínov. K balónku se postavil Kašpárek a střelou pod levou ruku brankáře Ščigela otočil skóre - 2:3. V 17. minutě byli po střele Petříka před brankou důrazní R. Němčík a Gajdzica a druhý jmenovaný poslal míček do branky - 3:3.

Druhá třetina začala opatrně z obou stran a již nebyla gólově úrodná oproti té první. Zřejmě rozhodující okamžik utkání přišel ve 26. minutě, kdy Sikora byl faulován Kropáčkem a následnou přesilovku využil střelou od pravého mantinelu Petřík - 4:3. Ve 28. minutě mohl zvýšit R. Němčík, ale před prázdnou brankou míček z první netrefil. Poté zahrozili na třinecké straně Sikora, na litvínovské Kumai, ale bez úspěchu. Ve 36. minutě v oslabení se dostal před branku Curney, ale ztroskotal na brankáři Holendovi. V závěr třetiny fauloval Werner, ale Slezané do konce druhé části přesilovku nevyužili.

Vyloučení Wernera využili až ve třetí části, kdy Svobodovu křižnou příhru zužitkoval Pavel Němčík - 5:3. Ve 43. minutě Curney ukázal litvínovským záda, ale nedokázal oklamat brankáře Holendu. Co se nepovedlo Curneymu, to se povedlo R. Němčíkovi, který využil ke zvýšení skóre Holovkovu přihrávku zpoza branky - 6:3. Podobnou situaci si zopakovali stejní hráči ve 48. minutě, tentokrát R. Němčík neuspěl. Hosté však otevřeli hru, domácí se dostali do přečíslení 3/1 a po rychlé kombinaci P. Němčíka, Petříka a Curneyho poslal posledně jmenovaný míček do odkryté branky - 7:3. Holenda poté přenechal své místo v brance náhradníku Rodinovi. Ten inkasoval v 50. minutě po střele M. Ščigela z pravé strany. O minutu později korigoval stav na konečných 8:4 Vrána. V závěru to mezi oběma týmy jiskřilo, ale k nějaké velké roztržce do konce duelu nedošlo.

Třineckým díky tomuto vítězství stačí vyhrát již pouze jeden duel ze tří možných a tím by se stali v příštím ročníku účastníky nejvyšší soutěže.