WERK ARENA prodána - dražba a ohlasy v MP3!

11. červenec 2007 | Město

Třinec (ls) – Novým vlastníkem třinecké Werk arény se včera stala společnost Lopez z Českého Těšína. Stadion se dostal do dražby kvůli dluhu hokejistů finančnímu úřadu ve výši přes 30 milionů korun. Samotná dražba, v níž se o stadion ucházeli tři zájemci, proběhla za velkého zájmu médií. Zástupce firmy Lopez Rostislav Škuta sebevědomě zvýšil vyvolávací cenu z 6 640 000 korun na rovných sedm milionů, poté na osm, zástupce HC Oceláři Třinec Igor Svoják (zastupitel města Frýdek-Místek za ODS) nabídl za stadion osm milionů a padesát tisíc korun, Rostislav Škuta jej přebil nabídkou osmi a půl milionu korun a poté přebil i nabídku 8 550 000 korun od Lenky Boturové ze společnosti VITALITY Slezsko na rovných devět milionů korun. Ohlasy po dražbě WERK ARENY:


Má hokej šanci pokračovat v Třinci? Zjistíte z této nahrávky!

Firmu Lopez vlastní Ivana Škutová z Českého Těšína, její základní kapitál je dvě stě tisíc korun. Zda se jedná o nastrčenou společnost nebo strategického vlastníka ukáží až příští dny a týdny.


Výsledek dražby nechtěl před soudní síní mluvčí třineckých hokejistů Ivo Pullman komentovat, posléze vítěze dražby označil za těžce čitelnou společnost. „Nechceme v Třinci působit za jakýchkoliv podmínek. Variantu stěhování na stadion do Frýdku-Mísku nemohu vyloučit,“ dodal Pullman. „Chci ujistit fanoušky hokeje, že mohou být úplně v klidu, jsme příznivci hokeje. Hokej se bude hrát,“ prohlásil Rostislav Škuta, který na dražbě zastupoval firmu Lopez. Koupi haly označil za zajímavou investici. „Budeme rádi, když se s námi hokejový klub spojí, nájemní smlouva trvá dál. Těším se na jednání s třineckým hokejem,“ podotkl. „Počkáme si na jednání, víc v této chvíli nemohu říci, záleží na vedení klubu,“ zareagoval Pullman. úspěšní kupci třineckého stadionu

ZÁZNAM ČÁSTI DRAŽBY

Kdo jak přihazoval? Záznam dražby zde (končí před posledním příhozem)