Fotbalisté v prvním jarním duelu uspěli

14. březen 2008 | Sport

Třinečtí fotbalisté porazili o víkendu v prvním jarním kole mužstvo z Ústí nad Labem 2:1 a snížilo ztrátu na nesestupovou příčku na dva body.

Fotbal Třinec - FK Ústí nad Labem 2:1 (1:1)
Branky:
23. Formánek, 48. z penalty Doubek - 45. Karlík. Rozhodčí: Kocián - Peřina, Adámková. Žluté karty: Chlebek, Martinčík - T. Novák, Karlík, Hanzlík, Fousek. Střely na branku: 5:4. Diváků: 1065.

Do utkání vstoupili domácí i s novými tvářemi v mužstvu. Třinecký dres si po osmi letech oblékl obránce Jaroslav Chlebek, olympijský brankář Martin Lipčák, ligovými zkušenostmi oplývající bek René Formánek a útočníci Martin Doubek a Richard Veselý.

Od úvodního hvizdu bylo na domácích vidět chuť zvítězit a to se projevilo i v počtu šancí. V 15. minutě centr Malíře poslal nad branku hostí Lukšík. První jarní branky se diváci dočkali ve 23. minutě. Bergrův roh usměrnil hlavou do brány obránce Formánek - 1:0. O chvíli později Malíř hlavičkoval nad. Poté své umění musel vytasit i třinecký Lipčák, ale ani Procházka, ani Mahmutovič na slovenského brankáře nevyzráli. V závěru první půle se podařilo Ústeckým vyrovnat. Hanzlíkův přímý kop poslal hlavou pod břevno Karlík - 1:1.

Druhý poločas začal pro třinecké jako z říše snů. Doubek byl faulován brankářem Novákem v pokutovém území a domácí kopali penaltu. Tu postižený hráč proměnil - 2:1. Slezané měli i další šance, Veselý nejprve hlavičkoval nad, poté přestřelil i nohou. Stejně tak si vedl i Berger a když už v 67. minutě přehodil Doubek Nováka, zaskočil za ústeckého brankáře na poslední chvíli Džuban. Šancemi se to ještě v závěru hemžilo, ale oba brankáři za svá záda další branku nepustili.

Miroslav Kouřil (Třinec): "Udělali jsme maximum pro to, abychom ligu zachránili. I když to nebylo podle ideálních představ, tak jsme odehráli utkání s velkým množstvím šancí, kterému chyběl pouze třetí gól z naší strany."

Svatopluk Habanec (Ústí nad Labem): "Chtěli jsme získat minimálně bod, ale to se nám nepovedlo. Vyrovnáním na 1:1 jsme věřili, že se dostaneme do zápasu, ale bohužel se po přestávce stopeři nedohodli z brankářem a bylo to 2:1. Poté jsme museli hrát něco jiného, než jsme si domluvili v šatně."

Třinec: Lipčák - Martinčík, Chlebek, Formánek (78. Hupka), Lisický - Malíř (90. Maceček), Berger, Cieslar, Lukšík - Veselý, Doubek (86. Konečník). Trenér: M. Kouřil.

Ústí nad Labem: R. Novák - Dvořák, Džuban, T. Novák (86. Pimpara), Hanzlík - Vondrášek (29. Benčík), Valenta (64. Fousek), Karlík, Franc - Procházka, Mahmutovič. Trenér: S. Habanec.