SK FBC TŘINEC - BULLDOGS BRNO 3:9 (1:3, 2:4, 0:2)

23. leden 2008 | Sport

Čtyři vcelku povedené zápasy měli Slezané na svém kontě před domácím utkáním s Brnem. S tímto soupeřem prohráli v prvním zápase na jeho palubovce 9:2, ale i přesto se čekalo vyrovnané utkání.

Úvod utkání začal lépe pro hosty, kteří se již ve třetí minutě dostali do vedení, když se trefil Kotlas. Nepříznivý stav pro Třinecké trval jen necelé dvě minuty, kdy svou dvacátou brankou zužitkoval přihrávku Gajdzicy. V 8. minutě mohli jít hráči z polského pohraničí do vedení, ale střelec vyrovnávací branky Curney trefil jen horní tyč. Neomylný byl na druhé straně Jan Kadlec, jenž vrátil vedení na stranu Brna. O chvíli později byl vyloučen Tlustoš, ale oceláři z přesilovky branku nedali, naopak při vyloučení Polácha inkasovali. Kotlas yužitkoval nahrávku od Komendy - 1:3.

Nedáš dostaneš platilo i ve druhé třetině, kdy Kadlec nepřekonal Ščigela v třinecké brance, naopak na druhé straně nejlepší nahrávač domácích Petřík předložil nabídku před prázdnou bránu Gajdzicovi a druhý gól hráčů v černých dresech byl na světě. O dvě minuty později Tlustoš zablokoval Smetanovi hokejku před odkrytou bránou a domácí měli další přesilovku. Tu rovněž nevyužili, navíc si nechali utéct Fabiána a brněnský útočník nadvakrát nedal Ščigelovi šanci. Brňané přidali další gól v době, kdy na trestné lavici seděl třinecký Charizán. Rychlou rozehrávku po ose Kadlec, Komenda a Kotlas proměnil svým třetím gólem právě Michal Kotlas. Třinečtí stačili ještě jednou na branku odpovědět Gajdzicou, ale Brno dvěma góly v podobě Schneidera a Jana Kadlece uzavřelo výsledek druhé části na 3:7.

Do poslední části nastoupil v brance domácích Petr Šrámek a poprvé inkasoval v třineckém dresu až po necelých osmi minutách pobytu na ploše. Překonal ho Petr Kadlec a za dalších 27 sekund se krásně trefil do pravého horního rohu od levého mantinelu obránce Pavla.

Výsledek 3:9 už nezměnila ani třinecká přesilovka po vyloučení beka Hollósyho, který se dostal na palubovku až ve třetí třetině. Utkání výstižně z domácí strany zhodnotil trenér Jan Holovka: "Byla to tragédie."

BRANKY A NAHRÁVKY: 4. Curney (Gajdzica), 26. Gajdzica (Petřík), 33. Gajdzica (Polách) - 3. Kotlas (Tlustoš), 10. J. Kadlec, 17. Kotlas (Komenda), 29. Fabián (P. Kadlec), 32. Kotlas (Komenda), 38. Schneider (P. Kadlec), 40. J. Kadlec (Tlustoš), 48. P. Kadlec (Schneider), 49. Pavla (M. Kadlec). ROZHODČÍ: Mikula, Kotala. VYLOUČENÍ: 3:5. VYUŽITÍ: 0:2. V OSLABENÍ: 0:1. DIVÁKŮ: 80.

TŘINEC: P. Ščigel (41. P. Šrámek) - Černý, Sikora, Gajda, Krzyžanek, Polách - Curney, Petřík, Gajdzica - Charizan, M. Ščigel, Smetana - Grochal.

BRNO: Bábíček - Komenda, Najdekr, Pavla, Kotlas, Valčík, od 41. Hollósy - Fabián, P. Kadlec, Schneider - J. Kadlec, M. Kadlec, Tlustoš.