Florbalisté Třince v sobotu s Future

25. leden 2008 | Sport

Další sobotní odpoledne, přesněji třetí v řadě, stráví třinečtí florbalisté na domácí palubovce. Jejich soupeřem bude čtvrtý celek tabulky tvořený mladými hráči SSK Future.

Třinečtí v minulém utkání zcela vyhořeli s brněnskými Buldoky a prohráli rozdílem třídy 3:9. Brňané tímto výsledkem potvrdili výsledek z prvního vzájemného duelu, kdy v Brně nedali Slezanům šanci a zvítězili 9:2.

To hráči Future mají před sobotním duelem lepší náladu. I když o víkendu prohráli z vedoucím celkem ligy Pepinem Ostrava, ve středu jejich dravost odskákali aktuální mistři ze Střešovic, kteří ve 29. minutě vedli 4:1. To trenéry Future nenechalo klidným, vzali si oddechový čas a vystřídali brankáře Rebra za Rytycha a začali dohánět skóre. Vrhli se na to již v první minutě poslední části, kdy se postupně začali trefovat Ryneš, Michal Soukup, Vrtiška, Marek Soukup a výsledek na konečných 6:4 pro Future završil střelou do prázdné brány Šebek.

První vzájemné utkání se odehrálo před televizními kamerami, ve kterém vyhrál domácí Future 10:6. Třinečtí v tomto utkání hráli první a třetí třetinu vyrovnanou partii z domácím celkem, bohužel rozhodující krize přišla ve druhé třetině, kterou domácí zvítězili 5:1. Tři branky a tři asistence si připsal v tomto utkání Michal Soukup. O gól a asistenci horší byl třinecký kapitán Lukáš Petřík.

Třinečtí by mohli do utkání zapojit i další posilu z ostravského Pepina, útočníka Martina Lukeše. Ostravská posila má na svém kontě přes dvě stě extraligových startů, ve kterých nasbíral 120 branek a 95 asistencí. Po Jiřím Charizanovi a Petru Šrámkovi je to třetí nová tvář v třineckém týmu, jenž přišel před koncem roku.

Oceláři se budou snažit zopakovat situaci z před dvou let, kdy v Praze prohráli 10:0, ale v odvetě pražský celek porazili 5:3. Utkání v třinecké hale STaRS začíná v sobotu od 17 hodin.