Třinečtí florbalisté bodovali v Chodově, doma je čeká Pepino

14. únor 2008 | Sport

Třinečtí florbalisté po domácí prohře s SSK Future a ve Vítkovicích vydolovali v minulém utkání na půdě Chodova dva body za vítězství po samostatných nájezdech. O další bodový příspěvek do tabulky se budou florbalisté z pod Javorového snažit v neděli od 13 hodin v derby proti Pepinu Ostrava.

SK FbC Třinec - SSK Future 3:8 (1:3, 0:4, 2:1)
Branky: 10. Petřík, 43. Grochal, 45. Curney - 3. Šebek, 12. z tr. střílení, 19. a 27. Soukup, 25. Reibauer, 37.Rob, 38. Tyl, 60. Freund. Rozhodčí: Janeček, Sekanina. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváků: 60.

Bez několika opor přijeli do Třince florbalisté Future k utkání 17. kola Fortuna Extraligy. I domácí měli problém se sestavou. Zraněného Petra Ščigela a absentujícího Petra Šrámka musel v třinecké brance nahradit Bořek Harašta, který tak musel absolvovat včetně přípravy celý zápas.

Utkání začalo stejně jako v minulých domácích duelech. Jako první se do vedení dostali hostující hráči, konkrétně se o to střelou k pravé tyči postaral ve třetí minutě Šebek. Domácím se v 10. minutě podařilo vyrovnat, jelikož pozorný Petřík zachytil střelu Curneyho, jenž se odrazila od bránícího hráče a poslal míček zpět do branky. Hostům se ve 12. minutě povedlo znovu odpovědět. Soukup dostal nabídku trestného střílení a střelou mezi rukou a tělem brankáře Harašty přidal druhou branku svého mužstva. V 19. minutě se opět prosadil úspěšný exekutor trestného střílení Marek Soukup a zvýšil na 1:3.

Třinečtí svého soupeře chvílemi přestříleli, ale tyto střely moc nebezpečné nebyli, protože brankář Rytych uměl dobře postavit své tělo. Ve druhé třetině to padalo pouze soupeři z Prahy. Ve 25. minutě Reibauer využil příhru Soukupa a ve 27. minutě využil přesilovku právě Riebauerův nahrávač Marek Soukup, který i bez svého jmenovce dokázal v Třinci nastřílet hattrick. V tomto utkání mu stačilo na to pouhých 27 minut. Třinečtí se snažili něco se stavem udělat, ale neúspěšně. Naopak v závěru druhé části Rebrovu přihrávku využil Rob a za necelou minutu Šebkovu nabídku před branku zužitkoval mladík Tyl.

Do třetí třetiny trenér Future vyměnil brankáře Rytycha za Rebra a vypadalo to, jak by vyměnil celou obranu. Hráči v černožlutých dresech přestali hýřit aktivitou a domácí trestali. Ve 43. minutě využil práci útočníků Curneyho a Petříka Grochal a snížil na 2:7 a za další dvě minuty Curney pohotovou střelou k levé tyči přidal třetí branku domácích. Favorita utkání tyto branky vrátili zpět do hry a domácím větší drama v utkání nepřipustili a navíc v poslední minutě brankou Freunda završili konečný výsledek na 3:8. Domácí florbalisté po tomto zápase mají o čem přemýšlet a rychle změnit neúspěšnou situaci, jelikož v úterý je čeká další duel.

1. SC SSK Vítkovice - SK FbC Třinec 10:6 (4:3, 1:3, 5:0)
Branky:
7., 15. a 17. V. Hrubý, 13. Brus, 36. a 42. Mojžíšek, 41. L. Hrubý, 45. Tokoš, 46. Jelínek, 48. Tomašík - 4. Grochal, 8. a 28. Curney, 18. M Ščigel, 26. Smetana, 30. Sikora. Rozhodčí: Mikula, Kotala. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváků: 167.

Domácí nastupovali na půdě vedoucího celku Fortuna Extraligy v roli outsidera, bodový rozdíl obou celků činil 33 bodů, což při tříbodovém systému znamená 11 bodů. Třinečtí do utkání nastupovali bez útočníka Charizana, který z blíže nespecifikovaných důvodů nemohl nastoupit.

Od první minuty se snažili Třinečtí pozorně bránit a nechávali míček na vítkovických holích. Role vyčkávajícího mužstva se hostům vyplatila. Ve 3. minutě se ještě Gajdzicovi nepodařilo zakončit, ale o minutu později Grochal rozvlnil síť střelou z voleje po křižné přihrávce Krzyžanka - 0:1. Domácím trvalo pouze tři a půl minuty než srovnali skóre. Postaral se o to Vít Hrubý, který z pravé strany poslal míček pod horní tyčku Šrámkovy branky. Hráči v modrých dresech nedopřáli svým fanouškům delší potěšení z vyrovnaného stavu. V osmé minutě využil po 15 vteřinách Mojžíškovo vyloučení nejlepší střelec ocelářů Curney a Třinec znovu vedl. Domácí tato branka nakopla a začali si tvořit nebezpečné šance, ale pokusy Kološe, Víta Hrubého, Bruse a Tokoše skončili u brankáře Šrámka. Naopak přísloví "nedáš-dostaneš" mohl na druhé straně potvrdit Smetana, ale z hranice velkého čtverce neuspěl.

Ve 13. minutě neudržel nervy u mantinelu Gajda a rozhodčím Kotalou byl odeslán na dvě minuty na trestnou lavici. Třinecký obránce si odseděl pouze 38 vteřin, jelikož v čase 12:42 střelou od pravého mantinelu ofoukl Pavel Brus míčkem brankáře Šrámka a bylo vyrovnáno. Zřejmě nervozita třineckého brankáře Šrámka z prvního utkání způsobila vedení ostravského týmu. Lehká přízemní střela si našla volnou mezeru mezi nohama ex-ostravského brankáře. Netrvalo dlouho a v 17. minutě byl hattrick na světě. Zaznamenal ho svou třetí brankou v utkání Vít Hrubý a s hráči v netradičně žlutých dresech to nevypadalo dobře, ale o minutu později snížil Martin Ščigel na 4:3.

I druhá třetina byla o tom, co vydrží obě obrany. Vítkovičtí tlačili hosty do úzkých, ale ty podržel brankář Šrámek. Do šance se postupně dostali Tokoš, Kološ, Vladař, Lukáš Hrubý a Mojžíšek, ale stav zůstal 4:3. Měnil se až ve 26. minutě, kdy Gajdzica poslal do úniku Smetanu a bývalý hráč Vítkovic překonal brankáře Suchánka - 4:4. Za další dvě minuty extraligový nováček vedl. Z rozehrávky od pravého mantinelu se trefil Curney a svou třiadvacátou brankou dostal svůj celek do vedení. To přesně o devadesát vteřin navýšil po výletu do útočného pásma obránce Sikora a donutil trenéra Mráčka ke změně brankáře. Do branky Vítkovic se postavil Roman Ciompa.

Na začátku druhé poloviny utkání Mojžíšek orazítkoval tyč třinecké brány a o minutu později hostujícím hráčům zatrnulo, protože v křečích se ocitl brankář Šrámek. Vypadalo to, že utkání nedochytá, ale po menším ošetření pokračoval ve hře a mohl sledovat spoluhráče Gajdzicu, jak uniká domácím hráčům. Třinecký útočník zkusil na Ciompu střelu mezi nohy, ale neuspěl. Na druhé straně se přesně trefil z křídla Mojžíšek. Ve 38. minutě mohl na 5:7 zvýšit Curney, jenže vysoko přestřelil a třinečtí odcházeli po 40 minutách do šaten pouze s jednobrankovým náskokem.

Domácím se náskok podařil smazat hned po 54 vteřinách. Bratrskou spolupráci zakončil za Šrámkova záda Lukáš Hrubý. O půl minuty později domácí zase vedli, úspěšným střelcem byl Mojžíšek. Černý začátek třetí třetiny pro třinecké pokračoval. Ve 45. minutě pohlednou akci po ose Tomašík - Brus - Tokoš zakončil do prázdné brány Martin Tokoš. Ve 48. minutě na ukazateli skóre svítil stav 10:6. Nejdříve Jelínek po přihrávce zpoza brány přidal devátou branku a na potupnou desítku završil Tomašík, když svým důrazem překonal třinecké hráče i brankáře. Desátý gól jakoby uspokojil oba týmy a domácí se nedokázali prosadit ani v přesilovce při vyloučení Gajdzicy.

TJ JM CHODOV - SK FBC TŘINEC 4:5 po sam. nájezdech (2:2, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky:
7. a 35. Bartošek, 19. Schwan, 27. Hanic - 13. Grochal, 14. Gajda, 33. a rozhodující nájezd Curney, 60. Petřík. Rozhodčí: V. Sýkora, Dolanský. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváků: 60.

Pouze s jedenáctkou hráčů odjeli florbalisté Třince na utkání 18. kola Fortuna Extraligy do Prahy, kde je hostil celek Chodova, tým bojující o osmičku, jenž zaručuje postup do play-off.

Hráčům Chodova chyběl brankář Barák, který plnil reprezentační povinnosti na turnaji ve Švýcarsku. Třinečtí na tom byli ještě hůře, neboť trenér Holovka měl pouze devět hráčů do pole a dva brankáře, z toho útočník Martin Ščigel musel nastoupit s nachlazením. I díky tomuto důvodu se rozhodl trenér Holovka postavit do útoku obránce Černého a do hráčského dresu se oblékl náhradní brankář Šrámek.

Nováček soutěže měl hned v úvodu první šanci, ale střely Curneyho a Smetany Pelcman zneškodnil. Slezané se poté uchýlili k defenzivnímu pojetí hry a některé útočné výpady obránců musel krotit trenér Holovka.

Do střeleckých možností se postupně dostávali Svoboda a Janů, ale i Petr Ščigel byl v třinecké bráně úspěšný. V 7. minutě bohužel nestačil na Bartoškovu střelu téměř z poloviny hřiště. Domácí po úvodní brance pokračovali v útočné aktivitě dále, ale Ščigel držel oceláře pouze s jednobrankovým mankem. Ve 13. minutě se třineckému brankáři odměnili za jeho výkon spoluhráči vyrovnávací brankou, kterou vsítil po přihrávce Gajdy Grochal. Neuběhlo ani třicet sekund a hosté vedli. Gajda dostal přihrávku do volného prostoru od Smetany, první rána šla do tyče, ale dorážku napálil do branky. Třinecký brankář v první části pochytal celkem 16 střel, ale v 19. minutě měl smůlu při Schwanově střele, která se odrazila od tyče do branky.

Domácí začali aktivně i ve druhé části, ale Vrána po přihrávce zpoza brány nedostal domácí do vedení, protože trefil jen přemisťujícího se Ščigela. Ve 25. minutě Kalda minul odkrytou třineckou bránu. Mezitím domácí obrana nechala projít Gajdu, ten se bohužel pro hosty rozhodl přihrávat na obsazeného Smetanu. O dvě minuty později Vránovu přihrávku zužitkoval Hanic a poslal Chodov podruhé do vedení. Ve 31. minutě nebezpečně vystřelil Chlumský, ale Ščigel vyrazil. Vyrovnáním skončila spolupráce Petřík-Curney, nejlepší střelec Třince si naběhl před Pelcmana a střelou k bližší tyči srovnal. V minutě pětatřicáté Hanicovu přihrávku zakončil Bartošek a Chodov potřetí vedl. Domácí se snažili odskočit do konce druhé třetiny na rozdíl dvou branek, ale výborný Ščigel za svá záda míček nepustil.

Chodovští šli do třetí třetiny s taktikou rozhodnout utkání co nejrychleji, avšak nepočítali, že Slezané změní taktiku.Chodovští se přestávali tak často dostávat do šancí a pro Třinec výsledek 4:3 byl jeden z těch příjemnějších. Chodov i přes změnu taktiky tahal míček po mantinelu a pokoušel se dostat ke střelám. Po jedné z nich Schwan netrefil míček před poloodkrytou brankou. Ve 44. minutě utekl Curney, ale ležícího Pelcmana nepřehodil. V 53. minutě Bartošek pálil z výhodné pozice do Ščigela. V 56. minutě Janů orazítkoval horní tyč a střelu Dvořáka rukou vyrazil třinecký brankář mimo branku. O dvě minuty později Bartoškovu střelu vyrazil Ščigel maskou. V závěru si vzali třinečtí time-out a připravovali hru bez brankáře, ke které nakonec nedošlo, protože chodovský Svoboda křižnou přihrávkou namazal Petříkovi, třinecký kapitán si položil Pelcmana a srovnal na 4:4. Vzápětí hráči z česko-polského pohraničí trnuli, když sudí vyloučili půl minuty před koncem Grochala. Domácím se nepodařilo zahrozit na Ščigela a pro Třinecké to byl pátý bod v sezóně.

Další mohli přidat v prodloužení. Chodov zavřel v přesilovce hráče v černých dresech, ale na Ščigela pořádně nevystřelili. Po návratu Grochala z trestné židle se do útoku zapojil také hrající brankář Petr Šrámek a vyslal do šance Martina Ščigela, tomu se utkání rozhodnout nepovedlo. V 64. minutě domácí přečíslili třineckou obranu, ale Schwan namířil střelu do Ščigela. Utkání po 65 minutách skončilo nerozhodně 4:4 a rozhodovat musely nájezdy.

Jako první šel chodovský Ondráček, ale nepovedlo se mu třineckého brankáře rozhýbat. Na druhé straně si to dal do bekhendu kapitán Petřík, ale brankář Pelcman míček vyrazil. Ve druhé sérii neuspěl ani domácí Bartošek, ale pak přišla akce večera. K nájezdu se postavil Petr Gajda, dvakrát naznačil střelu, čímž překvapil gólmana Pelcmana, poté si ho položil na zem a střelou do horní poloviny zavěsil. K velkému kličkování se neodhodlal domácí kapitán Schwan, ale střelou k pravé tyči vyrovnal. O vítězi mohl rozhodnout Curney, ale trefil jen pravou tyč. Rozhodlo se až v první sérii náhlé smrti, kdy Ondráček ani svůj druhý pokus neproměnil, naopak Curney bekhendem překonal Pelcmana a zařídil pro Třinec šestý, hodně cenný bod.

SK FbC Třinec - FBC Pepino Ostrava: Neděle 17. února, 13 hodin, hala STaRS
Třinečtí v neděli hostí dalšího aspiranta na titul. S ostravským Pepinem ve vzájemném duelu prohráli 1:4 a mají jim co odčinit. Pro některé hráče to bude specifické utkání, jelikož v letošní sezóně nastupovali v dresu svého soupeře. Jedná se o brankáře Šrámka a útočníka Charizana. Prestižní to bude také pro trenéra Holovku, který v mistrovském týmu v minulosti působil.

Vedení třineckého klubu ve spolupráci se Student Agency a se společností České dráhy vyhlásili soutěž o dárkové předměty. Soutěže se můžete zůčastnit, když do haly přinesete nějaký doklad o zaplacení od těchto dvou společností. Z následného losování vzejdou výherci soutěže.