Třinec přerušil sérii čtyř zápasů bez vítězství

21. duben 2008 | Sport

V utkání 22. kola 2. fotbalové ligy porazili fotbalisté Třince svého nejvzdálenějšího soupeře ze Sokolova 1:0. Utkání rozhodl jedinou brankou v utkání Jan Berger.

FK FOTBAL TŘINEC - FK BANÍK SOKOLOV 1:0 (0:0)

Netradičně v neděli dopoledne nastoupili domácí fotbalisté ke svému utkání. Trenér Kouřil musel do obrany postavit mladého odchovance Hupku, který nahradil zraněného Formánka. Ke zkušenému stoperovi již ve 12. minutě přibyl kapitán domácích Jaroslav Chlebek, který po střetu ve středu hřiště odkulhal za pomocí realizačního týmu přímo do útrob stadionu.

Úvod utkání odehráli domácí s přehledem a Západočechy k ničemu nepustili. Naopak třinečtí zahrozili již v osmé minutě, jenže Doubek napálil balón po centru Lisického pouze do země. Ve 25. minutě odcentroval Lisický na Konečníka, jenže třinecký křídelník napálil míč z první nad branku. O dvě minuty později zahrozil na druhé straně Poděbradský, jenže o pár centimetrů minul levou tyč Lipčákovy branky. Běžela 39. minuta, Berger vysunul Malíře, jenže třinecký záložník nastřelil nohy brankáře Bertelmana. O pár okamžiků později se v největší šanci první půle ocitl Maceček, jenže jeho střelu z pravé strany se vší silou vyrazil Bertelman na roh. To byla poslední akce Macečka, jehož překvapivě ve 40. minutě nahradil Veselý. V závěru první půle podklouzl brankář Lipčák a míče se dotkl rukou, což se nelíbilo sokolovské lavičce.

I do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, jenže po rohovém kopu Bergra hlavičkoval Veselý nad branku. V 64. minutě se míč dostal u levé tyče ke Konečníkovi, jenže třinecký spalovač nedokázal propálit nohy bránících hráčů. O dorážku se pokoušel na brankové čáře ještě Cieslar, ale míč chytil brankář Bertelman. Následně další vrásky na čele přidělalo trenéru Kouřilovi zranění Malíře, díky němuž musel použít poslední střídání v 68. minutě. Naopak úlevu přinesla 78. minuta. Po přihrávce Doubka z levé strany a přiťuknutí Veselého se u hranice šestnáctky dostal k míči Berger a střelou k pravé tyči poslal domácí do vedení. Hosté po inkasované brance zvýšili obrátky a v 88. minutě centr Jiráčka vytlačil rukou před Mlikou brankář Lipčák pouze k Poděbradskému, jenže záložník Sokolova přestřelil branku. Závěrečný tlak hostí velké šance nepřinesl a Třinec zaslouženě vyhrál 1:0.

BRANKA: 78. Berger. ROZHODČÍ: Adámek - Kordula, Lakomý. ŽLUTÉ KARTY: 46. Cieslar, 58. Veselý, 78. Berger, 88. Lipčák. DIVÁKŮ: 812.

TŘINEC: Lipčák - Lisický, Chlebek (17. Pindor), Hupka, Martinčík - Malíř (68. Lukšík), Cieslar, Berger, Konečník - Maceček (40. Veselý), Doubek. Trenér: M. Kouřil.

SOKOLOV: Bertelman - Kaplan, Hájovský, Kura, Mach - Salák (67. Jiráček), Javorský, Čada, Poděbradský - Duchnič, Mlika. Trenér: M. Hašek.

Miroslav Kouřil (trenér Třince): "I když jsme dnes vyhráli, tak jsme neodehráli zápas podle představ a v kabině jsme si museli hodně důrazně říct, že takto se o záchranu nehraje. Chtěli jsme hrát fotbal, kombinovat, hrát na špičkách, ale tyto zápasy se hrají na doraz. My jsme to pojali naopak a proto byl takový studený výkon z naší strany. Ve druhé půli to bylo lepší, dokázali jsme se prosadit a vyhrát zápas s týmem, který byl nejlepším celkem na jaře. Jsem rád, že jsme vyhráli, ale nejásám."

Martin Hašek (trenér Sokolova): "Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, do Třince jsme přijeli vyhrát, ale první poločas jsme se tak nechovali. Ve druhém poločase jsme první gólovou šanci přežili, druhou však ne. Po gólu jsme si vytvořili tlak a měli jsme slušné brankové příležitosti, ale nedali jsme gól. Prohráli jsme 1:0, ale nemyslím si, že bychom byli horším týmem."