Třinecký filmový klub - NA PŮDĚ ANEB KDO MÁ DNESKA NAROZENINY?

27. říjen 2009 | Kultura

CELOVEČERNÍ ANIMOVANÁ POHÁDKA JIŘÍHO BARTY NEJEN PRO DĚTI

Nový film z tvůrčí dílny JIŘÍHO BARTY, jednoho z nejoriginálnějších a nejuznávanějších tvůrců v oblasti animovaného filmu (Krysař, Zaniklý svět rukavic…), který objevil na zapadlé půdě tajemný svět.
Dobrodružná pohádka plná fantazie, hravosti, nesmírné invence a osobitého výtvarného pojetí, která má šanci zaujmout malé i velké diváky na celém světě. Její děj je nabit originálními nápady, nečekanými zvraty, nápaditými gagy, a nechybí v něm ani humor, poezie a samozřejmě napětí.
Poklidný život panuje na staré půdě v království odložených hraček do doby, než se krásná panenka Pomněnka stane cílem zájmů krutého vládce Říše Zla. V lítém boji o její záchranu se projeví síla přátelství a taky touha zachránit starý dobrý svět.
Technicky film kombinuje klasickou animaci neživých předmětů s originálními ručně kresleným střípky – takto jsou dělány například odrazy postav v zrcadle nebo v oknech. Kromě toho je zde i občasný vstup živých postav, ať už jde o lidi nebo zvířata, případně o kombinaci herce a animace v případě zlé Hlavy. Ve skutečnosti je zde poměrně rozsáhle využita digitální technologie, ale velmi staromilským způsobem, hlavně k retuši, úpravám, klíčování reálných a animovaných obrazů, tedy velmi skrytým způsobem – můžete jen hádat, která jediná postava je plně digitální.

Česká republika, Slovensko, Japonsko 2009, 74 min
info: http://www.napude.com/aktuality

Kino Kosmos, středa 28. října od 20:00 hod