Thajský box již i v Třinci!

16. září 2010 | Sport

V Třinci se 1. září otevřel nový klub Como-3 gym, který je určen všem příznivcům Muay-Thayi, neboli Thajského boxu. Donedávna tento bojový sport provozovalo v Třinci pouze pár nadšenců, které trénoval profesionální trenér z Ostravy - Martin Vaňka. Ten se nyní vedle populárních škol Como-3 gym v Ostravě a Frýdku-Místku rozhodl otevřít klub také v Třinci.

Muay Thai je thajské fullkontaktní bojové umění, staré více jak tisíc let. Vyvinulo se patrně z čínských bojových umění a jeho základními "zbraněmi" jsou pěsti, lokty, kolena a nohy. Thaibox je velmi populární nejen v samotné zemi původu, ale je atraktivním bojovým sportem v mnoha zemích světa a počet příznivců tohoto bojového sportu neustále roste. Mezi nadšence, kteří již nějakou dobu thaibox v Como-3 gym provozují, patří i Petr Šiška (Nic než Pravda) a Roman Izzi (Doga), díky kterým se thaibox předvedl i na letošním ročníku festivalu Noc Plná hvězd. Právě tam se zalíbil i vycházející hvězdě a superstar Markétě Konvičkové, která se rozhodla thaibox v Třinci vyzkoušet a pravidelně navštěvovat.

V Como-3 gym jsou tréninkové kurzy rozděleny do různých úrovní. Od začátečníků, přes pokročilé až po závodní bojovníky. Klub umožňuje kromě profesionální formy tréninku, která připravuje bojovníky na samotný zápas v ringu, i rekreační formu cvičení, díky které si zájemci osvojí základní techniku a zlepší svoji fyzickou kondici. Klub navíc umožňuje i soukromé lekce, které je možné po domluvě s trenérem absolvovat v kteroukoliv denní dobu.

Klub má svou základnu v Ostravě a Frýdku-Místku a pyšní se ziskem řady titulů. Vychoval mistra republiky, Evropy i světa. I když je thajský box jeden z nejtvrdších bojových sportů, patří mezi oblíbené volnočasové aktivity mnoha lidí, neboť napomáhá zvýšení psychické odolnosti a jeho technika je rovněž účinnou sebeobranou. Thaibox je určen všem generacím a zaznamenává výborné výsledky v oblasti hubnutí a formování postavy.

V Třinci se konají tréninky thaiboxu každé pondělí a středu od 18.30 ve víceúčelové hale STARS. Pro více informací sledujte Como-3 gym na www.como-3.com a Facebooku nebo se informujte přímo u trenéra: como-3@seznam.cz nebo tel. 774 44 30 44 begin_of_the_skype_highlighting              774 44 30 44      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              774 44 30 44      end_of_the_skype_highlighting.