NADACE ČEZ ZNOVU PODPOŘILA CHARITU JABLUNKOV

30. září 2011 | Lidé

Červenec, srpen – pro někoho měsíce dovolených. V Denním stacionáři sv. Josefa pro mladé lidi se zdravotním postižením v Jablunkově jsme tyto měsíce využili pro další část rekonstrukce prostor denního stacionáře a to díky projektu „Úprava místností k práci a terapii osob s mentálním postižením“ podpořeného nadací ČEZ.

„Nadace ČEZ nám přispěla částkou 110 750 Kč, což činí 74% celkových nákladů. Tato podpora nám umožnila vyměnit podlahové krytiny a rozdělit prostory posuvnými dveřmi na dílnu, společenskou a terapeutickou místnost. Oddělení prostor významně přispělo ke zkvalitnění pracovní terapie i dalších terapeutických a společenských aktivit, které mohou nerušeně probíhat paralelně. Nyní klienti DS mohou pracovat, relaxovat, povídat si nebo jíst, aniž by se navzájem rušili. Tento projekt byl díky podpoře Města Jablunkova, Ministerstva práce a sociálních věcí, Tříkrálové sbírky a obcí: Bocanovice, Bukovec, Bystřice, Hrádek, Milíkov a Mosty u Jablunkova rozšířen o vymalování všech prostor, vytvoření samostatné dřevodílny, zakoupení koberce pro společenskou a terapeutickou část prostor, vylepšení zázemí pro pracovníky doplněním šatních skříněk a nad posuvnými dveřmi byl vytvořen prostor pro výstavu výrobků klientů.“ sdělil ředitel Bc. Petr Pavlíček.

Příležitost prohlédnout si nově zrekonstruované prostory a nahlédnout pod pokličku práce denního stacionáře bude v rámci Dne otevřených dveří, který proběhne 12. října 2011 od 9. 00 do 14. 30 hodin. Srdečně Vás zveme.