Happening pro duševní zdraví

09. září 2015 | Město

Ve středu 16. září 2015 ožije mezi 9. a 18. hodinou prostranství před Kulturním domem Trisia v Třinci. Ve spolupráci s odborem sociálních věcí města Třince na tento den Slezská diakonie připravila happening, který široké veřejnosti přiblíží život lidí s duševním onemocněním.

Návštěvníci se dozvědí, co to duševní nemoc je, jak se žije lidem, kteří se s ní potýkají, kteří se s ní setkali ve vlastní rodině nebo kteří ostatním pomáhají nemoc zvládnout.
Zájemci si budou moci vyzkoušet, jaké pocity asi prožívá schizofrenik v tak pro většinu lidí běžné situaci, jako je cesta na nákup. S sebou si odnesou zbrusu novou informační brožurku, ve které mimo jiné najdou zajímavé příspěvky autorů, kteří mají vlastní zkušenost s duševním onemocněním.

Setkání všem zpříjemní doprovodný hudební program, ukázka canisterapie a možnost posedět u dobré kávy a zákusku. Organizátoři pamatovali také na děti, kterým se budou věnovat veselí klauni.

V průběhu celé akce bude možné získat podrobné informace o místních službách Slezské diakonie určených lidem s duševním onemocněním.