ZAVŘIT

Dnes je 3. prosinec 2020, svátek má Svatoslav

Covid-19: Nová opatření a mimořádný apel primátorky Věry Palkovské

22. 10. 2020 • 18:13

Od dnešního dne začala na území České republiky platit nová opatření. Česká republika za středu 21. října navíc zaznamenala největší nárůst nakažených vůbec – přibylo téměř 15 tisíc nových případů. Primátorka Třince Věra Palkovská v mimořádném vysílání IFK regionální televize Třinec prosila občany Třince, aby byli vůči sobě ohleduplní a dodržovali opatření.

Třinecká primátorka Věra Palkovská vydala mimořádný apel, ve kterém žádá občany Třince, aby byli opatrní, dodržovali vládnou nastavená opatření, pravidlo 3R (ruce, roušky, rozestupy) a aby byli vůči sobě ohleduplní. Současně vyzvala, aby občané, jenž mají možnost, zůstali doma, nevídali se tak často s rodiči a prarodiči, ale pomáhali jim. „Být opatrný nic nestojí a jakékoliv zlepšení může někomu zachránit život.“ Uvedla primátorka ve vysílání IFK regionální televize Třinec.

Vláda s platností od 22. října 6:00 ráno až do konce trvání nouzového stavu (3.listopadu včetně) vyhlásila zákaz volného pohybu osob v celé České republice s výjimkou cest do zaměstnání, na nákup, za rodinou nebo k lékaři. Je možné vyjet do volné přírody, na vlastní chatu, nebo chalupu i výjezd do zahraničí. Na volném prostranství mohou společně být pouze dvě osoby, výjimka platí pro rodinu a členy domácnosti. Účast na pohřbech a svatbách je omezena na 10 osob. Až na výjimky je také zakázán maloobchodní prodej a poskytování služeb v provozovnách. Výjimku mají například prodejny potravin, lékárny, trafiky, galanterie, autoservisy, čerpací stanice, zooprodejny nebo pohřební služby.

Zároveň od středy 21. října od půlnoci platí povinnost nošení roušek nebo jiných ochranných prostředků dýchacích cest ve veřejné dopravě, všech vnitřních prostorách staveb vyjma bydliště, na zastávkách veřejné dopravy a na všech veřejných místech, pokud je vzájemná vzdálenost dvou osob menší než 2 metry a nejedná se o členy domácnosti.

 

 

přesné znění opatření naleznete zde:
https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/Pohyb-osob-1078.pdf

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím