ZAVŘIT

Dnes je 3. prosinec 2020, svátek má Svatoslav

Děti a studenti se vracejí do škol

Situace ohledně koronaviru se v České republice začíná zlepšovat a proto vláda postupně zmírňuje některá opatření. Mezi ně platí i znovuotevření škol.

Mezi prvními se do škol vrátili nejmenší školáci a to žáci prvních a druhých tříd. Třinecké školy byly na jejich návrat připraveny, proto vše proběhlo bez komplikací. Školy kromě dezinfekce musely řešit i organizační záležitosti a dodržet všechna nařízení podle metodiky ministerstva školství, která se mimo školy týkají i družin a školních jídelen. „V oblasti hygienických opatření jsou školy na návrat školáků připraveny, průběžně doplňují zásoby dezinfekcí, hygienických prostředků a roušek. Komplikované je řešení stravování žáků s ohledem na to, aby nedocházelo ke kontaktu žáků z různých tříd. Z tohoto důvodu některé školy, které jsou k tomu prostorově přizpůsobeny, situaci řeší zřizováním náhradních stravovacích prostor se zajištěním zvýšené dezinfekce,“ řekla v rozhovoru pro server Třinecko vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy Magistrátu města Třince Vladimíra Kacířová.

Podle pravidel ministerstva školství musejí mít děti po celou dobu pobytu ve škole roušky a být rozděleny ve skupinách, které se nebudou mezi sebou potkávat. Žáci nemohou mít tělocvik a v hudební výchově nesmějí zpívat. Učitelé musejí také dbát na větší a častější větrání tříd. K čištění vzduchu a desinfekci tříd poslouží také ozónové generátory, které si třinecké školy pořizují. „V případě zvýšeného rizika nákazy koronavirem je město jako zřizovatel připraveno školám pomoci, ve spolupráci s dobrovolnými hasiči z Gutů, provádět plošnou desinfekci vybraných prostor fogováním,“ dodal v rozhovoru pro server Třinecko náměstek primátorky Třince Radim Kozlovský.

Během dalších následujících dní se postupně budou vracet do škol i další žáci a studenti. Ve středu 25.11. se vrátí do škol závěrečné ročníky středních škol, po nich budou v pondělí 30.11. následovat ostatní žáci základních škol a to tak, že deváťáci se vrátí do škol v běžném režimu a spolu s nimi i celý první stupeň základní školy. Druhý stupeň bude školu navštěvovat v režimu tak, že se bude střídat po týdnech po celých třídách. Deváťáci mají v tomto nařízení výjimku a budou do škol chodit standardně po celou dobu výuky.

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím