ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 31. červenec 2021, svátek má Ignác

Děti ze základních škol obdarovaly třinecké zdravotníky

21. 12. 2020 • 6:25

Dne 18. prosince zdravotníci v třineckých nemocnicích obdrželi krásné a nečekané překvapení od dětí ze základních škol v Třinci a Návsí.

 

Nynější situace s pandemií koronaviru doléhá na celou republiku a hlavně na pracovníky v přední linii - především pracovníky zdravotnických zařízení. Každý den riskují vlastní zdraví, pracují v prostředí s vysokým rizikem nákazy a při své práci si mnohdy sáhnou na dno svých fyzických i psychických sil. Tento fakt si uvědomují i děti ze Základní školy v Návsí a ZŠ Bezručova v Třinci. Děti se proto rozhodly sestřičkám, lékařům a všem ostatním zaměstnancům třineckých nemocnic jejich práci v adventním čase zpříjemnit malými dárky, přáníčky a cukrovím.

 

Žáci třídy 4.B Základní školy v Návsí a celá školní družina pro zdravotníky Nemocnice Třinec Sosna napekli cukroví, vyrobili a napsali přání, nakreslili obrázky a k nim připojili vzkazy zdravotníkům. Slova, která se ve vzkazech objevovala nejčastěji, byla: “Děkujeme, že jste!”.

 

Děti ze Základní školy Petra Bezruče v Třinci se rovněž rozhodly zpříjemnit předvánoční čas zaměstnancům nemocnic Třinec Sosna a AGEL Třinec - Podlesí. Vyrobily pro ně balíčky s vánočními jmenovkami na dárky, přáníčky a vzkazy. K tomu připojily i barevné obrázky, které jsou nyní vystaveny ve vestibulu Nemocnice Třinec Sosna. Kromě těchto dárků vytvořily děti prvního stupně spolu s učitelkami krátký video medailonek Poděkování zdravotníkům - ke zhlédnutí zde. „Věříme, že tímto vykouzlíme na tvářích zdravotníků úsměv, kterého jistě v poslední době nebylo nazbyt a přispějeme k pohodové předvánoční atmosféře,“ uvedl pro web Nemocnice Třinec Sosna Martin Raška, ředitel ZŠ Petra Bezruče v Třinci. Dětem za jejich krásné dárky a radost, jež udělaly, přišel poděkovat osobně ředitel Nemocnice Třinec Sosna Martin Sikora.Zdroj foto: Facebook Nemocnice Třinec Sosna

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím