Nové odbory Třineckých železárnách

Téma založil/a: 09.11.2015 | třinečan

Proslýchá se o iniciativě která chce založit v Třineckých železárnách nové nezávislé odbory, vzhledem k neschopnosti stávajících odborářů vybojovat pro pracující odpovídající platy.Kde jsou nějaké informace a kdy se budou přijímat noví členové?

Jano Ty se už konečně zbadej a netroluj furt NICE. Jenom zamlouváš velký problém který je v podniku = obrovská nespokojenost a oprávněná nasranost na vedení odborů, že je to horší, než za Franty. Jenom přesouváte a měníte skoro každý rok metodiku výpočtu mzdy aby ten ostatní borok nebyl schopen si spočítat za kolik robi a kde mu přidali. Kolik % lidí je v odborech ? 40 % A bude to klesat a s vámi to ani nehne, jedete si po starému. A ty kecy tvoje nejen na tomto fóru, jak laciná děvka co ti ho vykouří za loček piva. Posluhovači vedení odborů = vedení podniku. Vedení odborů v DR=vedení podniku. Tu už pomůžou jenom ty vesty jako ve Francii, s tím se jinak nehne. A dcery ? Tam nemají placené odboráře předsedy ? Když nejsou spokojeni tak do nich. Vyměnit. Stávka atd. 10.01.2019 / 23:05:10

NICE Kritizivat všechny a všechno, to je opravdu hrdinství. Chtěl bych se zeptat, když tady tak kritizuje práci odborářů a předsedy, co konkrétního jste udělali vy proto, aby jste pomohli ostatním zaměstnancům, kteří jsou na tom platově hůř než vy ??? A co zaměstnanci dceřinných společností ? To je vám jedno, že jsou platově hrozně nízko ??? 10.01.2019 / 22:05:18

Bard Chlapci s váma cloumá závist která plodí nenávist když je někdo ředitelem továrny tak nebude hloupý a pěkný plat si zaslouží stejně ta Marcel jemu ty peníze nezávidím ale tak i já chci žít aspoň z 60%jako dělník na západ od nás....proto jsem za marcela vstoupil ale mé nadšení chladne...bohužel 10.01.2019 / 17:10:11

Zbla At dají k nahlédnutí své daňové přiznání odboroví bossové + uvolnění předsedové za rok 2018. To by bylo velmi zajímavé. a porovnejme si ho s werkovým průměrem. 10.01.2019 / 16:01:36

Gymba Jak prosté, oko za oko, zub za zub, vyjebává se mnou zaměstnavatel, vyjebu s ním i já. Miliardy zisku vytvořené mou prací i práci dalších spolupracovníků pro jednu osobu ??? Tak jo. Jak využiju zaměstnání ve svůj prospěch ? Nebuďte GaGuGo. Přemýšlejte sami za sebe. Tu si někdo kupuje zámky, nemocnice, hotely, stadióny pro sebe a mě bude někdo vyčítat, že to přechlastám, přežeru nebo prokurvím. No a co, i kdyby ? Jsou to snad moje poctivě vydřené prachy. Je OK, když jeden má na výplatu 20 tisíc a další jedinec miliardy ? Je to v pořádku ? Kdo to má regulovat ? Kdo to má ohlídat ? Není někdo za odbory v DR ? Není zástupce zaměstnanců v DR, není to slovo dozorčí od slova dozorovat, kontrolovat ? Kde jinde mohu ovlivnit, aby jedinec měl místo 2 miliard „jenom“ jednu a zbytek šel na rozdělení zaměstnancům do mezd ? A i kdyby to ti zaměstnanci prochlastali, prožrali a prokurvili, je to jenom jejich věc. Nebo se mýlím ? Kdo podpisuje KS a dodatky za zaměstnance ? Není na slušné a odpovídající navýšení mezd ? A co ty miliardové zisky a ještě k tomu navíc skupování dalších podniků ? Kdyby nebyli zaměstnanci a jejich práce, vytvoří se ty zisky samy ? Chtějme zveřejnit průměrné platy těch šesti ředitelů, průměrné platy sedmi vedoucích provozů (werkových), odměny z DR a podívejme se na to podrobněji, kde je ta prapříčina. Jenom průměry, ne konkrétní platy. Pak uvidíte, jak si někdo žije na úkor ostatních, a odbory ? A jak ovlivní tyto platy manažerů průměrný výdělek za podnik ? Budete překvapeni, hodně…. 10.01.2019 / 14:27:46

Bard Vidím to asi tak pokud vše probíhá fér zlepšit informovanost předejde se fámám a spekulacím tím se zvýší i počet členů,zatím vše zahaleno tajemstvím pokud to někomu vyhovuje ...nevím každopádně tahle členskou základnu nezvýšíme.....už to že jsme si zde vytvořily jakýsi diskusní klub přece jenom potvrzuje že něco asi není v pořádku.. 10.01.2019 / 13:22:08

NICE Samozřejmě může mít každý svůj názor, to je každého právo. Ovšem nastuduje si, jaké jsou základní ideologické stavební kameny odborové angažovanosti. To co tady někteří navrhují ( KDT ) je pustá populistická demagogie ! - bohužel 09.01.2019 / 22:29:17

KDT Převážná část nemůže být spokojena. Snad převážná část platících příspěvky, takže 60 % ze 40% platících příspěvky je tak ani ne čtvrtina všech zaměstnanců ? Beru to tak, že ti co platí příspěvky jsou spokojeni nebo spíš většina, dejme tomu 60 %. 60 % ze 40 % z celku je 24 % z celku, takže bída odboráři. Takže většina není v odborech a neplatí příspěvky, za tuto většinu by měl být v DR zástupce této většiny zaměstnanců, kteří nejsou v odborech. A ne zástupce menšiny zaměstnanců - předseda odborů, to je přece diskriminace většiny. Chápete, že se tam bude v DR držet zuby nehty ? A ligocky, pardón Logicky bude poslouchat a sloužit vedení, protože mají na něho nástroj - co chceš ? Zastupuješ menšinu zaměstnanců, tak drž hubu a podpisuj nebo táhni. Takže dělejme s tím něco a těch kokůtků NICE apod. si nevšímejte. Pojďme do nich, vystoupit a založit nové nezkorumpované odbory. Vice nových odborů, tak jak to vedení nemají rádi, oni rádi jednat a manipulovat s jedním šášulou, toho uplatit místem v DR a je klid. Založme více samostaných jednotek, tak aby nemohli všechny předsedy postrkat do DR a SR. Pojďme do toho až nejsme svým dětem a vnukům za sračky a šašky... 09.01.2019 / 21:50:16

Bard Sorry NICE názor může mít každý jaký chce ale lidi se do odborů nehrnou a to je nejlepší měřítko jejich práce vyjednávání mlžení slibování na webovkách nic a výsledek do ztracena bohužel čekal jsem změnu v přístupu informovanosti nic se nezměnilo jestli to tak bude pokračovat dál už se na tom finančně podílet nebudu... 09.01.2019 / 21:40:59

fofo Tady nikdo nepomlouvá, jen se konstatuje jak se věci mají. 09.01.2019 / 20:36:45

x Tak tam už jsme. 09.01.2019 / 18:57:07

NICE Dejte si pozor, aby Vám ta zášť nesežrala celé Vaše zdraví. Je to projev obyčejné lidské slabosti, takhle za zády pomlouvat člověka, bez kterého by jste byli TOTÁLNÍ PRDELI !!! 09.01.2019 / 18:37:54

Kraken Hrozně mě to sklamalo co začal Marcel prezentovat. Rychle přeběhl na druhou stranu barikády. Také jsem si myslel, že to už nemůže být horší jak za Franciho a je a ještě víc okatější. Asi mu z těch peněz hrablo a není v tom sám. Je to ještě prohnitější jak to bylo, Franci řekl, že víc nejde, tak nešlo. Macel nasliboval hory doly a opět vlak nedojel. 09.01.2019 / 14:48:49

třinečan Zdravím všechny normální ,Bohužel musím souhlasit s posledním příspěvkem ,p.Marcelka jsem sám viděl jak vesele naskakuje do superba u našeho pentagonu s logem Kovo na kufru a od našeho odboráře určitě nešel ,rebely už zaháčkovali dali jim funkce tak jsem sám zvědav jak se bude odvíjet další situace.Samozřejmě že když budu vědět víc dám vědět.Jinak vám přeji vše nej do nového roku. 09.01.2019 / 07:47:58

Člen odborů Vážení zde diskutující. Jsem členem cca 10 let. Jen co začal v odborech šéfovat Marcel, tak jsem si řekl: konečně někdo, komu nejde jen o prachy a udělá i něco pro lidi. HOVNO!!!!!!!!!!!!!! Je ještě horší než Ligocki. Záměrně na schůzích na provozech členům lhal a přesvědčoval o přijetí návrhu ze strany TŽ. Prý musíme být lidští....hlavně, že za dohodnutou kolektivku dostal velmi velmi velmi štědré kapesné. To je ukázka lidskosti? A co potom jeho funkce v dozorčí radě TŽ? ( zadarmo tam jistě nesedi ). A co teprve komplet vedení ZO OS KOVO a jejich funkce ve správní radě ČPZP? ( česká průmyslová zdravotní pojišťovna ) Jak si někdo takový může dovolit říct, že odbory jsou nezávislé? To je nehorázný plivanec do obličeje všech slušných lidí. Za mě je asi jen jedna možnost. Vystoupit z této prohnilé organizace a podporovat vznik opravdu nezávislých odborů mimo TŽ. 08.01.2019 / 23:22:14

x Museli poděkovat za štědré sponzorské dary. A štedré vánoční všimné. Je to ve stejných kolejích jak to bylo za Francka. 08.01.2019 / 17:44:48

Chacha Ono Vánoční výjezdní zasedání vypadalo zase ve stylu Františka Dobroty-víc papalášů než odborářů. 08.01.2019 / 11:04:05

DFG GaGuGovi předkládat jenom informace, které chceš, aby věděl. Čím méně ví, tím líp se s ním vyjebává. Pokud možno poskytovat informace o nulové vypovídající hodnotě. Nové pivo, hokej, mikulášská besídka, dovolená a zájezdy, fotbálek, sazení stromků a další píčovinky... 07.01.2019 / 22:39:23

Bigoš Souhlasim s Bardem. A ještě lepší by bylo srovnání jak to probíhalo posledních 5 let. Jak se kombinovalo s prémiemi z tarifu, osobní mzdy, aby to bylo nepřehledné pro GaGuGa. To by jste tepr viděli jak s námi vyjebávají bez olačky. 07.01.2019 / 22:34:32

Bard Nevím proč by zcela základní informace a to tvorba platu jak a z čeho se počítají procenta jak probíhalo vyjednávání a další věcí nemohli být přehledně a jasně vysvětleny je rok 2018 a infomace ze dozvídám jak v 17 století ustním podáním.......článek o fotbálku pár odborářů je jistě zajímavý ale koho to zajímá krom lidí co se zůčastnili......o nejdůležitější a nejsledovanějším tématu kolektivním vyjednávání ani zmínka.............. Za Marcela jsem vlezl ale jestli to bude takto pokračovat dál tak si radši sám vyjednám ještě jedno procento:) 06.01.2019 / 17:29:20

Bobo K věci. Příplatky noční a víkendy? Zvýšení o kolik 06.01.2019 / 14:38:28

X Zbla:raději mít s 5 pravopisných chyb než být hloupy a neumět si vypočítat plat gagugo. 06.01.2019 / 14:35:01

Zbla Pan X také moc chytrosti nepobral podle pravopisu a jestli tam jsou všichni takoví, tak to jsme prosím v řiti. 06.01.2019 / 12:40:36

X Bard,pokud nevíš s čeho se skláda plat:tarif,osobní hodnocení,prémie,příplatky.Pokud zde bude v odborech jen 40% lidí a zbytek jen kecalů,tak nečekéjte víc.Mamrad a dudrat umí každý,ale někdo něco udělat to nikdo. 06.01.2019 / 08:12:28

XX Úroveň odborů ve Werku a úrověň odborů v Boleslavi? Nesrovnatelné! Tak co chcete? Gagugo vždy zůstane připosraným Gagugem a bude vedení zobat z rukou... 05.01.2019 / 14:23:54