Chata Javorový

Téma založil/a: 17.11.2015 | Albie

Co si myslíte o chatě Javorový?

palko pro XXX: jo pan Moder se toho ujme, vysaje z toho prachy na dotacich a pak to vyplivne jako kus hovna, ktere jinak nosi v pysku 08.03.2017 / 13:19:48

Veronika Drahý gorole, naposledy co jsem byla na Javorovém, tak se tam šinuly davy jako na prvního máje. Takže na jakém kopci je podle tebe živo? 21.02.2017 / 20:20:02

gorol Javorový je mrtvý zvláště v zimě. Dneska každý jezdí do Bukovca a na Mosty. Stopa na běžky taky žádná pokud si ji nevyšlapete a ten patok Litovel to už vůbec nemusím. Kde že staré časy jsou? 10.02.2017 / 20:01:39

xxx Javorový má podle mě obrovský potenciál.Bohužel dnes absolutně nevyužitý. Možná by se jej měl ujmout p. Moder 02.01.2017 / 22:20:36

Anonymní lyžař Předem se omlouvám za dlouhý komentář. Perličky z webových stránek: "Umělé zasněžování sněžnými děly je samozřejmostí a nechybí ani každodenní úprava sjezdovek sněžnou rolbou." "Ski areál Javorový vrch se může chlubit skvělými podmínkami pro lyžování. Přijeďte jej vyzkoušet!" Pro člověka, který nezná reálnou situaci, to může být matoucí. Pokud jsou skvělé podmínky pro lyžování (jak se píše na webu), proč se pak někdo vymlouvá na to, že Javorový má špatné podmínky? O několik set metrů níže položené malé areály jsou v provozu, sníh mimo tyto areály aktuálně není – vše technický sníh. Většina místních by si přála, aby se i na Javorovém důstojně lyžovalo. Sice je Javorový první na ráně, ale který jiný areál by se mohl chlubit takovými dalekými výhledy. Podívejte se na SkiPark Gruň - tam postavili dvousedačku, podívejte se na Bílou. Podívejte se pár km za hranice, kolik je v Polsku areálů se sedačkovými lanovkami. Dnes už lidé chtějí vyšší standard. Lyžuji převážně tam, kde mají lanovky - nohy si odpočinou, člověk si více zalyžuje. Takhle uvažuje více lyžařů. Navíc je logické, že pokud chce areál konkurovat s areály, které mají lanovky, tak jde buď s cenou dolů nebo investuje také do lanovky. Platit 120Kč za lanovku, která slouží jen k dopravě k areálu a pak dát další peníze za lyžování na mamlas placu (teď ani ten mamlas plac)... to bych byl šílenec a mamlas. To radši jezdím do Ustrońě na Czantorii - dolní stanice lanovky 390 m.n.m. Oni to nějakým kouzlem dokážou zasněžit. Lyžuje se tam. (Tady se pořád někdo vymlouvá na počasí, podmínky, atd.) Někdo by mi mohl napsat, ať si to zkusím vyzkoušet, provozovat areál a investovat nemalé peníze, zadlužit se. Nemám na to finance, zázemí, ani by mě to nelákalo. Jsem zákazník lyžařských areálů. Náš zákazník, náš pán. Jak jinak chcete lidi přilákat? Vymlouváním se na špatné podmínky lyžaře nenalákáte. Pokud chcete něco změnit, tak investujte do lanovky* nebo zasněžte velkou sjezdovku, upravujte ji každý den a vybírejte max 250 na celodenní (+120 za lanovku, dohromady 370 za celodenní). *Nejlepším řešením by byly 2 lanovky. 1. lanovka začátek někde v (49°38'23.926"N, 18°37'14.611"E) až na vrchol, vykoupit pozemky na příjezdovou cestu, parkoviště. Kolem lanovky vykácet les pro sjezdovku (nebo po obou stranách na 2 sjezdovky). Nebo postavit lanovku někde (49°38'15.147"N, 18°38'11.851"E) až na vrchol, mohlo by to jít přímo podél černé sjezdovky. 2. lanovka by kopírovala dnešní vlek na velké sjezdovce. Vykácel by se les i nalevo od lanovky a byla by další sjezdovka. Krajská ODS chce podporovat nové lanovky v Beskydech. Město by mělo usilovat o vyřešení situace, výkup pozemků a dále se angažovat. Nikomu dalšímu už areál nepronajmout, ale sám hospodařit, možná spolu s místním velkým podnikem. Snad by to tak bylo lepší. Bohužel dnešní ski areály jsou o penězích. Lanovky jsou drahé, zasněžování a úprava sjezdovky také, ale zase se více peněz pak vybere od více lidí, protože přepravní kapacita lanovek je mnohem větší než u vleků. Využít eurodotace, dokud EU funguje. Přeji hodně úspěchů a změn k lepšímu. 30.12.2016 / 18:07:17

Zientek Z jakýchpak důvodu se opět zrušila další vaše akce? Technické důvody je parafráze pro opětovnou neschopnost personálu? 02.07.2016 / 13:50:10

Eliška Malá Vážený pane Bubáku, chápu, že se Vám možná nelíbí můj názor na to jak se tady paní Nováková vyjadřovala, ale je to můj názor na který mám právo a nic jiného než pravdu jsem zde nepsala (včetně mého jména), takže bych Vás ráda požádala abyste mě přestal urážet, myslím že to nemáme zapotřebí. 26.03.2016 / 19:59:26

bubak Nemyslíte že ty vaše výplody už úplně stačily ??? Nejsme tu všichni retardovaní !!!! "Paní Eliško Malá - nemocná ..." 26.03.2016 / 15:08:29

Eliška Malá Víte, ono si stačí všímat, třeba se podívat na Facebook, diliv(a) byste se kolik věcí lidé zveřejní. Třeba jedna z paní Novákových má na FB, že je z Táborska, u Valentů se stačí podívat na SPZ. A ještě jedné věci byste se divil(a) - tomu kolik si toho lidé na vesnici řeknou. Takže mě opravdu neobviňujte z "podvádění" přátel, protože na Javorovém žádného přítele ani přítelkyni nemám. 25.03.2016 / 20:14:45

Pro Eliška Malá Ale tak jistě, Eliška Malá zná přeci spousty věcí - odkud je rodina Nováků, odkud Valentů, kdo tam pracuje - ruku na srdce, soubor takovýchto věcí ví zkrátka a dobře jen minimum lidí. A je smutné si tady hrát na Elišku - ať už Malou nebo jakoukoliv jinou a chtít po jiných upřímnost. 25.03.2016 / 19:53:11

Eliška Malá Myslíte, že každý kdo vyjadřuje kritiku má potřebu se schovávat za cizí jména? Ale jen tak mimochodem máte pravdu, toto jméno v občance již pár let nemám. Nicméně jsem ho tam měla když jsem byla ještě svobodná a bezdětná, tedy v době kdy jsem byla na Javorovém téměř pořád a zná mě pod ním více lidí z tohoto prostředí. Což ale stejně nemusím vysvětlovat člověku jehož přezdívka je údajně "Pro Eliška Malá" ;) 25.03.2016 / 13:43:44

Pro Eliška Malá No co si budeme povídat, Eliška Malá není zrovna jméno z občanky, viďte? 23.03.2016 / 11:09:59

Eliška Malá Asi nerozumím. Co tím myslíte? 22.03.2016 / 18:09:01

Pro Eliška Malá Zdá se mi, že si na chatě pustili k tělu nějakého malého záškodníčka co si říká kamarád/kolega. 21.03.2016 / 18:31:27

"Slizova & Novakova " Jste banda peknych luz !!! Takovi lide tam nemaji co delat a uz aby jste vsichni vypadli z chaty !! Horsi uz to tam byt nemuze !! 01.03.2016 / 16:16:27

Eliška Malá Opět odpověď naprosto hodna zaměstnance Javorového aneb proč bychom měli mít úctu k zákazníkovi - stačilo říct, že se nádrž na koupání nevyužívá. A paní Nováková nemáte zač, já Vám bohužel poděkovat nemohu, poněvadž jsem se žádné Vaší reakce nedočkala. 01.03.2016 / 11:23:20

Daniela Sližová Re: Dotaz. Jasně, už je ,,bazén" napuštěn. Přijďte si zaplavat - vstup se neplatí a jako bonus dostanete možná z té zasněžovací nádrže ekzém. 28.02.2016 / 17:56:27

Dotaz Budete na léto napouštět bazén ? 27.02.2016 / 23:24:47

Hana Nováková děkuji za reakce :) 15.02.2016 / 18:02:40

Eliška Malá Vážená paní Nováková , nedokážu se přestat divit tomu, co jste zde byla schopná napsat. Viděla jsem na Vašich facebookových stránkách příspěvek, že Vás zajímá, co si zákazníci myslí a k tomu odkaz na tuto diskuzi (dnes už jsem příspěvek na FB nenašla, asi jsem slepá. Nebo to znamená, že už Vás to radši zajímat přestalo?). Nicméně diskuzi jsem si znovu našla a Váš první příspěvek mě více než překvapil. V podstatě tam znovu píšete, že Vás zajímá náš názor, ale najednou už jen pozitivní kritika? Nejsme "bohové, kteří poručí větru a dešti" a proto nemáme právo na negativní kritiku? Opravdu se takhle vyjadřujete ke svým zákazníkům? Řekla bych, že to není úplně dobrý obchodní tah, mně to tedy rozhodně urazilo. Víte jednou mi jeden moudrý muž řekl, že člověk, který chce dobře vézt horskou chatu by neměl holdovat alkoholu. Po mnohých zkušenostech, které mám z našich hor bych to doplnila ještě o to, že by měl znát místní hory a místní lidi. Bohužel Váš ValentovoKrausovoTeďUžNovákovic klan pocházející z Olomoucka a Táborska zná místní hory kvůli dobrým podmínkám pro paragliding, který místní lidi ve většině vůbec nezajímá. Místní lidé jsou úplně jiní a mají jiné potřeby, návyky, BOHUDÍK! Prosím Vás, kdy jste vy osobně byla na Javorovém poprvé, že k němu máte takovou citovou vazbu, jak píšete v jednom z dalších příspěvků? S kolika místními lidmi jste už vedla nějaký hlubší rozhovor? Na kolika místech ve Slezských Beskydech jste už byla? Bojím se, že si Vaše odpovědi umím v intervalech představit, takže je asi čas se začít modlit, že holdujete alkoholu méně než švagr a budete mu aspoň v tomto lepším nástupcem. Samozřejmě, že vím jak těžké je udržovat podmínky pro lyžování na Javorovém. Je první na ráně při teplé frontě, lidi sem nechtějí jezdit, protože musí zvlášť platit lanovku a potom ještě vleky, turisté nemůžou pochopit, že mají chodit okrajem sjezdovky apod. Proto se nedivím, že se Vám nechce do zasněžování velké sjezdovky a snažíte se čekat spíš na přírodní sníh. Ze začátku jsem Vám (nynějším nájemníkům) fandila. Bohužel Vaše vyjadřování zde se mě hluboce dotklo a teď už jsem ráda, že zde máme i jiné chaty kam se my, věrní turisté, můžeme uchýlit a přivítá nás zde vždy přátelská atmosféra (často i po zavírací době). 15.02.2016 / 12:50:54

běžkař to: Adam, nezaviď gorolům, že bydlí v horách na čistém vzduchu a ty v nějakém zaprděném zaprášeném hnusném městě... A ano, lyžař má pravdu, pokud byla rolba poškozena před měsícem, kdy naposledy vyjela, tak proč je takový problém za ten měsíc ji opravit? Kdyť na šrotplacu za Lištnou v Dziengielowě stojí takových rolb kupa, tak proč servisáci od Jerzyho nevymontují poškozený díl a nevymění ho?? To se čeká až bude jaro a po sněhu ani památky??? Když se o trasy staral klub turistů, tak takové problémy nebyly.... 15.02.2016 / 06:53:48

Adam Danel Tak už se smiřte vy goroli s tím, že na Javorovém se nikdy pořádně nelyžovalo, nelyžuje a lyžovat nebude. Máte okolo Třince tři prdele ski areálu, ale půlka z vás nemá asi na bus nebo vaše zhnila škodovka tam nedojede, tak vás sere, že nelyžujete hned za barákem, na sice úplně na hovno kopci - co se týče lyžování, ale hlavně že by to bylo za pět švestek, co? 14.02.2016 / 00:57:50

lyžař Lisztwan , Nováková a spol.prosím nelzete . Vymluvy že vám někdo ukradl kable a zničil rolbu jsou stupidni , kterým neuvěří nikdo! Je zajímavé že jinde kde je o mnoho lepší přístup než na vrch Javorového se nic neukradlo ani neskazilo.... Celá ta rodinná sebranka , která tam zaživa pohřbívá Javorový by měla ihned opustit chatu a zahrabat se někam pod zem za to jak za tak krátkou dobu zničili značku Javorový . Bydlim pod kopcem a vše dobře sleduji a jedno vím zcela jistě , že takové lidé co teď jsou a "starají" se o chod Javorového bych nechal vyhodit + zaplatit škodu kterou svým nic nedělá ním a neochotou způsobili !! Jestli se stala někde katastrofa tak to jednoznačně u Vás ve vašem "rodinném" chamtivem a nefunkčním podniku. Stydte se a odejděte a aspoň nelzete a nevymlouvejte se na všechno , když problém je jen a jen u Vás! 13.02.2016 / 08:50:50

Martin Lisztwan To jsem jen špatně napsal,vám měla být jen ta první odpověď,ten zbytek už těm ostatním,došlo mi to taky ,jenže už jsem to mezitím odeslal já vůl ,za to se omlouvám. :D 12.02.2016 / 11:24:54

Stanislav Sikora Vážený pane lisztwan,asi jste můj příspěvek dost dobře nepochopil,na rolbu apod absolutně nenaražím a ani co se týče zasněžování... Bavim se úplně o něčem jiném..navíc si nejsem vědom že bych jakkoliv urazil kuchyni či nájemce..proto nechapu me oslovení ve vašem příspěvku..psal jsem že jsem s problematikou obeznámen.poškodit rolbu tak stejně jako odcizit kabely je zhovadilost..s prominutím za slovník..bavil jsem se pouze a jenom o vyjadřování paní Novákové.které mě trochu urazilo vzhledem že požaduje kritiků od osob znalych provozu podobných středisek a sama přizná že neví nic a zkušenosti nemá..vzhledem k tomu že vím že jak chléb, zelňáky,boruvkace, apod opravdu dělají přímo na javorovém tak bych si nedovolil nic říci.. 11.02.2016 / 21:49:59