RZS a zdravotnictví

Téma založil/a: 30.01.2017 | Mystery

Vím, že je kolikrát problém u RZS a stížnosti na nemocnici na Sosnu se množí. Stěžujte si co nejdříve. Nenechávejte je množit případy, kdy se stane kvůli nim úmrtí. Na RZS si můžete stěžovat na nadřízený orgán zzsmsk@zzsmsk. Nemocnice je samozřejmě s nimi jedna ruka, protože rovněž páchá na seniorech takové depopulace.

Veru Nejhorsi je to na oddeleni osetrovatelske pece.Tam se zastavil cas pred lety,chudaci pacienti. 22.04.2017 / 00:41:30

Smolař Bohužel jsem měl v krátké době po sobě dvě větší zlomeniny. Skušenosti s nemocnicí Sosna jsou různé. Vedle skvělých a lidských profesionálů jsou takové úkazy jako MUDr. Koreň nebo MUDr. Hložek, kteří měli jít raději studovat veterinu ( i když jak by k tomu přišli chudáci zvířátka). Ti ošetřují, nebo se snaží spíš pacienta odbýt, z uctivé vzdálenosti pokud možno 1,5 m. Arogance z nich přímo sálá. Pokud máte podobné skušenosti, napište. 15.03.2017 / 06:07:36

kul v plote jo sosna, kapitola sama o sobe, neni se co divit kdyz treba znamemu jedna slovenska parodie na doktora na ortopedii rekla neco ve smyslu ze je prece jedno kdyz pacient umre protoze lidi je jak sracek, ale neni to jen sosna, na podlesi to je taky nekdy zajimave, cekarna plna pacientu, sestricky si nosi kavu a za dverma je sylset je hihihi hahaha a co delaly o vikendu, kdyz se o nejakem doktorovi zacne mluvit ze je jeden z nejlepsich tak i pacient ktery k nemu roky chodil ma problem se tam dostat protoze sestricky reknou ze doktor ma plno ale sve zname tak zapisou za par dnu , sestrickam a doktorum by se melo pridat ALE jen tem co berou svoji praci vazne, tomu zbytku ubrat ar tisicovek mesicne aby vedeli ze do prace nechodi na dovolenku 19.02.2017 / 08:21:14

Christo To co napsal-a "Mystery" je velice závažné a asi by stálo za to se nad tím pozastavit o hodně blíž . Pakliže tam dochází až k takovým deliktům , nemělo by to zůstat v žádném případě bez odezvy ! Pravda je že je čím dál více slyšet negativních zpráv z nemocnice na Sosně , ale přesně v jakém stavu to tam je , nikdo neví .... 12.02.2017 / 19:48:41

Mystery Jde o ty případy, kdy jsou pacienti bezmocní a nemohou se bránit. Sama jsem jako zdravotní sestra zažila při nich dost. Kluk se málem nenarodil živý, protože zanedbali důležité informace a protahovali neskutečně dlouho porod. Mojí matku po operaci žlučníku dali ke gangrénám, kdy chytila zlatého stafylokoka a rána pak 2 roky hnisala, ještě při těžkém diabetu. Pak musela na další 3 operační revize. Můj otec byl už starý, když měl po mozkové příhodě. Nebyl plně při smysluplném vědomí a byl slepý. Sestra nebo oška mu před mámou a cizím příbuzným vedlejšího pacienta nadala do prasat. Nestěžovali jsme si, protože jsme báli, že u další hospitalizace, že se budou mstít. Ale stalo, že jediná JIP byla příjemná a nedalo se ji nic vytknout. Putoval pak na 3 dny na chirurgii, už ovšem jako ležící a neschopný se najíst i pro slepotu. Sestry ho nekrmily, referoval o tom vedlejší pacient. Domů přišel vysušený a zbídačený. ještě jsem musela zapomenuté stehy z lebky sama vytahovat. Byl totálně ležící a lékař za ním nebyl za 4 roky vůbec. Stává se, že vznikne zánět plic, který je sice léčitelný, ovšem ne na obyčejné interně, ale na JIP nebo i ARO. Kyslík je nejdůležitější věc, která pacientům chybí a měl ho neprodleně mít už u RZS. Přijela RZS, která byla hlášena akutně. Dispečerka skákala štěkavě do řeči. Věřte, že jsem ji hlásila k ležícímu a dušnému a proto by měli přijet 3 lidé. Přijeli dva lidé, bez lékaře, nevrlí, s chováním úplně nedůstojným k danému kritickému stavu. Tak by ho naložili 3 lidé a nic by se nestalo. Tak mu akorát zhmoždil nemocnou plíci RZťák řidič a surově s ním mrsknul do sedačky a otec šel do šokového stavu. Ani se nenamáhali rychle jednat s kyslíkem. Řekla jsem hnedka na ARO nebo JIP. Na schodech s ním ještě uklouzl, kdy jim téměř přepadl, ale pásy mu moc tlačily na břicho. Pak se člověk dozví, že ho dali na internu. Divila jsem se, protože to byl stav už hodně špatný. Řekla jsem ať se přiznají s tím břichem a zhmožděnými plícemi. Samozřejmě, že na oddělení interny 2, člověk viděl, že je ve velmi špatném stavu, se sondou, kde byla krev. Zakrývali poraněné břicho. Měl ho celé oteklé, černá modřina přes půl břicha a nic se člověk nedověděl, zda má USG břicha, které mělo být hned, jen že je to sepse. Tohle znám z toho oddělení jako naučenou frázi u stavů, které už odloží. Ještě ty zrůdy 1000x opakovaný kyslík zapomněly. Prostě arogance a ignorace a velmi nedůstojné chování i mé matce po těžké operaci srdce. Zralí na kriminál. Byli jsme z toho úplně zničeni a druhý den otec zemřel. Takže jsme se nemohli soustředit ani na stížnost. To nešlo unést. Mě to pokazilo úplně chuť pracovat ve zdravotnictví i zdravotní stav. Zranili ho fatálně a ututlali jako, že ty jejich ututlané další případy znám. Poznala jsem invalidní, kteří na Sosnu jen nadávají. RZS byla volána na aut. stanoviště, kde zkolaboval starší pán. 3x byla volána RZS a přijeli až po půl hodině, kdy už zemřel. K seniorům se chovají liknavě a likvidačně. RZS byli amatéři, kteří ani nepřiznali, že ho zranili a tím mu vzali šanci přežít. Zdravotní sestry jsou většinou ofrklé, s nechutí vůbec pomoci. Není to ovšem jen tahle nemocnice. 04.02.2017 / 19:07:40

MAZDY Věřím,že se může stát chyba v komunikaci apod.Vím,že lidé velmi často očekávají od lékařů zázraky.Lidé v dnešní době očekávají něco jako automatickou opravnu všeho.Bohužel je to hloupost a pošetilost.Myslím,že lékaři jsou opravdu vyjímeční lidé a berou na sebe denně riziko,že se něco nepovede.Každé tělo je ale originální.Je těžké objevit všechny skryté nemoci včas.Mně osobně zachránila život primářka interny,když mně převážela záchranka do Ostravy do fakultní nemocnice a já tam zkolaboval tak mně osádka záchranky okamžitě postavila na nohy.Když jsem nedávno byl na oddělení ortopedie tak jsem byl v úžasu,kolik perfektních lidí tam bylo.Lékař byl tak vytížený,že jsem žasnul jak má všechno v malíčku.Je mi 43 let a kdykoliv vstoupím do nemocnice Na Sosně vždycky myslím na všechen personál jak je profesionální a schopný.Mám k těmto lidem obrovskou účtu a moc jim za jejich práci děkuji i za ty pacienty kteří jejich práci a námahu berou jako samozřejmost.Když jednou budu v této nemocnici umírat budu vědět,že vše probíhá tak jak má.Přeji této nemocnici hodně úspěchů a lidem,kteří ji navštíví přeji,aby si všímali kolik pacientů je obsloužení,kolik to stojí peněz a úsilí a také ať přemýšlí o tom,že žijeme v zemi,která má tak dobré zdravotnictví. 04.02.2017 / 13:35:44