Hluk (hučení) z Třineckých železáren

Téma založil/a: 23.11.2015 | Ken

Nemáte pocit, že po instalaci odprášení konvertorové ocelárny se do okolí šíří dost nepříjemný hluk (hukot až vibrace) způsobený obřími ventilátory, které vytváří tento nepříjemný hluk, který je slyšet i uvnitř domu při zavřených oknech a to tak nepříjemně, že se u toho nedá spát? Co s tím?

Jahodre touhle diskuzí nic neuděláme. sepsat petici, podat na město, řešit to. slyším to samé, co vy ostatní. Hluk, vibrace atp. 07.12.2018 / 08:22:26

Factor To je kur.. kravál.!!! 20.11.2018 / 11:46:38

FM Není pravda, že odhlučnili směrem Lyžbice, já bydlím na Kamionce a slyším něco podobného jako Olda. Otravnou frekvenci u které se nedá spát Je to jak popisujete něco jakoby bzučelo "vysoké napětí", ale slabě. Nebo mi totéž připomíná když vypnou relaci v rozhlase a on pak ještě nějakou dobu bzučí. Na životním prostředí železáren mi řekli, že já jsem jediná, co si stěžuje na tyto frekvence. Ostatní si prý stěžují na hluk. Hluk na Kamionce slyším také, ale horší je ta frekvence. Ale zdá se mi, že třeba některou sobotu nebo neděli je klid a začne to zas někdy kolem poledne a pak celé odpoledne a noc to jede. Někdy to přes noc i přidá "grady", pak je to nesnesitelné. A ráno většinou je klid. Něco podobného popisovala " "Smilovičanka". Tak co to může být, že to má tak široký záběr. Nemůže to jít elektrickými rozvody do baráku? 13.11.2018 / 11:41:41

Factor Je to pořád stejné,směrem na Kanadu,žádná změna!!!!!!Jsou to lháři.Proč neuvedou o kolik ( snížili ) ten hluk ? 10.11.2018 / 08:21:57

Olda Valid: Máš štěstí, že bydlíš někde, kde máš mezi zdrojem hluku z werku a tvým barákem nějakou překážku (jiný barák, panelák). Anebo máš to štěstí, že už nemáš tak dobrý sluch jako já. Tady v údolí jak protéká Líštnice se ten zvuk odráží od terénu a je slyšet (přes zavřená okna-určité kmitočty, které rezonují se sklem v oknech, takže to okna nejsou schopny odfiltrovat) až 3km daleko od werku. Připomíná mi to jako zvuk elektrického oblouku na elektrické obloukové peci nebo pánvové peci, samozřejmě hodně slabý, ale přesto dost rušivý zvuk, když je člověk doma a je ticho, jen pobzukují ty okna ze strany od werku. Každopádně musím konstatovat, že prozatím žádná změna, takže pokud něco stavěli, aby to odtlumili, tak směrem na Líštnou to nemá žádný efekt. Taky to možná odtlumili jen směrem na Lyžbice a na "špinavou" část Třince kašlou, stejně jako u Steelringu, kde jsou ze všech stran nějaké zvukové zábrany, jen ze strany na Líštnou nic. 09.11.2018 / 22:03:58

Valid No mě se nezdá že to nějak více hučí. Ale dá se objednat místní firma co vám to změří i v noci. 09.11.2018 / 12:54:33

Radní Kdyby se jezdilo po nové opěrné zdi,asi by tak nehoupala,jak nová cesta do Konské.Je toto možné vyrobit,jedině v Třinci. Co děláte.Běžte požádat o práci v zahradnictví na víc nemáte. 04.11.2018 / 11:24:59

Olda Je sobota, člověk je celý den doma a venku zase vrčení motokár ze SteelRingu a do toho vrčení werku. Vítejte v Třinci. To není statutární město, ale ostuda. Horší než někde v Dháce, aby si soukromé firmy mohly dovolit takto obtěžovat obyvatele města a město s tím není schopno nebo nechce nic udělat. Nejhorší je, že barák tady nikdo nekoupí za adekvátní cenu, když uslyší ten hluk, takže nám navíc znehodnotili náš majetek a my se nemůžeme ani přestěhovat. Ale to ne, tady jsou jiné priority, vysázet po Třinci kytičky nebo investovat peníze do kosmetické úpravy opěrných zdí, aby hezky vypadaly. Místo toho měli investovat do vybudování protihlukových zdí! Takhle aby si každý barák sám postavil vysokou cihlovou zeď místo plotu kolem baráku proti hluku. Místo toho aby se něco takového udělalo kolem werku. Už aby ten werk šel do kopru, fakt jako. 03.11.2018 / 11:33:09

Factor Kdyby byl takový klid jak je teď 2.11 13:00 tak je to paráda!! 02.11.2018 / 12:52:15

Factor Jsem zvědavý jak budou lhát v mediich.Tomu , že pro snížení hluku něco udělali nemůžou věřit ani oni . Jedině , že by všichni stratili sluch!! 31.10.2018 / 14:33:57

Jahodre je to horší než to bylo, nedá se spát, vibrace, hluk, smrad, prach.. (na lidi serou, nic jiného). a ten rušivý element v podobě spojování vagónu nad ránem je taky pecka 31.10.2018 / 11:46:19

Factor Je to marné hluk,hluk,hluk a hluk.Neudělali stím nic. 31.10.2018 / 05:27:01

Olda Hele, ten hluk je fakt větší než dřív. Že by to bylo tím, že z nějakého důvodu zmizela část plechového pláště haly KKO? To by mě zajímalo, co tam zas špekulujou. Nu což, pokud by to znamelalo, že už se to rozpadá a brzy se rozpadne, tak bych to uvítal. Konečně by byl v Třinci klid a voňavý vzduch. Ale to bych byl příliš velký optimista... 23.10.2018 / 22:11:55

Chjo Tak se nám blíží konec října a hučení z werku neustává, ba naopak se zdá, že je to čím dál horší. Ví někdo, kdy s tím konečně začnou něco dělat? 20.10.2018 / 22:48:26

Třinečák Neví tady náhodou přesný termín do kdy oni mají instalovat nový měnič pohonu ventilátoru odtahu spalin z druhého konvertoru kyslíkové konvertorové ocelárny. Bylo to v tom článku někdy v říjnu, a už je 17, a nějak nepociťuji žádné změny. Pořád mi to tady houká přes okno, počkám ještě do konce toho měsíce. A pak budu nucen psát Panu Klimšovi dotaz. Jinak chodím do města, a nějak nepociťuji žádné změny ohledně hlučnosti. Tak nevím, nevím co si mám o tom všem myslet, tolik článku v novinách, a skutek utek?? Ještě počkám do konce tohoto měsíce. Toto není normální v takových podmínkách žít. 17.10.2018 / 05:38:53

Factor Jestli toto je to jejich slíbené sníženi hlučnosti tak happy end se nekoná!Pokud je to už v provozu.Hluk stejný neli vyšší.Budou se chválit co proto všechno udělali,kolik investovali.Nás budou mít z krku a pojedou vesele dál.Co chceme za 9 000 000,- to je tak na běžnou údržbu. 16.10.2018 / 05:19:37

FM Tak jak to vidíte po úpravách a opravách v TŽ. Je hluk menší ? A co podivné frekvence? Zmizely? V týdnu kdy probíhaly opravy se mi zdálo, že to bylo lepší, ale ne dobré. Teď, když se všechno rozjelo, tak je to zase na bezesné noci. 15.10.2018 / 13:40:30

FM Nevíte přesně, kdy byly instalovány ty obří výkonné ventilátory na KKO, popř. na aglomeraci??? Já si vzpomínám, že někdy na jaře loňského roku tady lítal vrtulník a zřejmě usazoval něco na komíny KKO. Firma , která měřila hluk v železárnách tady byla někdy na podzim roku 2016. Mě by zajímalo zda ještě stihla měřit hluk po usazení těchto ventilátorů. 05.10.2018 / 12:25:05

Neurotik Jedno je zcela zřejmé, a to, že se vše výrazně zhoršilo jakmile bylo kokončeno sekundární odprášení KKO. Pak se ještě odprašovaly aglomerace atd. Všude jsou tím pádem instalovány obří ventilátory, které prostě vytváří různé vibrace, hučení, harmonické frekvence atd. Je ovšem naprosto skandální ten přístup - něco postavíme a riskneme to, že to bude šířit hluk. Když si lidi nebudou stěžovat, ušetříme a dokud nás do toho někdo nedokope, tak na to kašleme. To samé se stalo se Steel Ringem, který již rok funguje bez vybudování pořádných protihlukových zábran. Kdo proboha schvaluje ty projekty? To je jak někde v rozvojové zemi. 05.10.2018 / 10:23:47

hutník TAK SE DNES UKAŽTE PŘI VOLBÁCH,ZDA CHCETE ZMĚNU,STARÉMU VEDENÍ PROBLÉM NEVADIL,ASI OHLUCHLI,JSOU TAM DLOUHO,DEJME TAM MLADŠÍ,SNAD NĚCO PROTI TOMU HLUKU NĚCO UDĚLAJÍ .DRŽÍM PALCE 05.10.2018 / 10:15:59

Smilovičanka V jednom z výzkumu někde ve světě bylo zjištěno, že takové vibrace vydávala VYSOKÁ PEC! 04.10.2018 / 22:22:09

Smilovičanka Najeďte si na ten odkaz a text si hoďte do překladače https://mic.com/articles/91091/a-mysterious-sound-is-driving-people-insane-and-nobody-knows-what-s-causing-it#.keVvTUyZi Píše tam: Po téměř čtyřech dekádách mohou vyšetřovatelé Humu konečně mít nějaký nápad. Obecná shoda mezi pacienty spočívá v tom, že Hum obsahuje velmi nízkou frekvenci (nebo "VLF" v rozmezí 3 kHz až 30 kHz a vlnové délky 10 až 100 km) nebo extrémně nízkou frekvencí (nebo "ELF" dosah 3 až 30 Hz a odpovídající vlnové délky od 100 000 do 10 000 kilometrů) rádiové vlny, které mohou proniknout do budov a cestovat na obrovské vzdálenosti. Bylo prokázáno, že vlny ELF i VLF mají potenciálně nepříznivé účinky na lidské tělo. Zatímco společný refrén o ELF záření v populární kultuře obvykle zahrnuje váš mobilní telefon, který vám dává rakovinu, výzkum Světové zdravotnické organizace a Institutu pro elektrotechniku ​​a elektroniku ukázal, že vnější ELF magnetické pole může indukovat proudy v těle, které vysoké síly pole, způsobují nervovou a svalovou stimulaci a změny v excitabilitě nervových buněk v centrální nervové soustavě. 04.10.2018 / 22:18:59

Smilovičanka Bohužel žádné zlepšení není. Byla jsem dnes na ušním, zda nemám nějakou vadu ve sluchu. Samozřejmě vše je v pořádku. Jsem už z toho zoufalá, protože ta rezonance "něčeho" mi duní v celé hlavě. Naštěstí to rodina nevnímá. Volala jsem panu Klimšovi 2 krát. Jednou před plánovanou odstávkou a včera. Poprvé mi sdělil, že se může jednat o frekvenci šířenou v podloží. Včera mi řekl, že byli měřit hluk ve Smilovicích. Kde přesně to nevím. Každopádně měřili klasický hluk a ne vibrace v zemi. Nic nenaměřili a tím to pro něho zhaslo. Dle Hygienické stanice ve Frýdku-Místku normy na klasický zvuk jsou dány zákonem na nízkofrekvenční ne. Našla jsem na internetu článek, samozřejmě bez řešení: https://bruntalsky.denik.cz/zpravy_region/nesnesitelny-zvuk-tyra-lidi-v-byte-20150228.html. Pokud chcete zavolejte mi na 602 523 905 04.10.2018 / 21:53:00

FM Tento týden by mělo proběhnout: 1. Odhlučnění odprášení uzlů aglomerace č. 1 29.09. - 05.10.2018 2. Odhlučnění komínu a ventilátoru pánvové pece č. 2 ocelárny 30.09. - 05.10.2018 Zajímalo by mne, zda pociťujete nějaké zlepšení, je čtvrtek a zatím se mi nezdá, že je něco lepší. Dnes ráno ale lítal vrtulník, zřejmě oprava na KKO. Můžete někdo potvrdit, že opravy, které se tento týden provádějí jsou kvůli odstranění hluku? Nebo je to běžná oprava zařízení. Zajímalo by mne co vnímá Smilovičanka, když píše podivná frekvence. Protože já od jara loňského roku vnímám, kromě hluku i právě nějakou otravnou frekvenci, kterou neodstraní ani zavřené okno ani tlumiče do uší, prostě nic. Jenom doufám, že po opravách bude zase relativní klid. 04.10.2018 / 10:21:43

hutník Víte snad všichni postižení hlukem koho volit tu pri. s kytičkamí a hlavně hlukem,běžte volit. 01.10.2018 / 18:36:01