Hluk (hučení) z Třineckých železáren

Téma založil/a: 23.11.2015 | Ken

Nemáte pocit, že po instalaci odprášení konvertorové ocelárny se do okolí šíří dost nepříjemný hluk (hukot až vibrace) způsobený obřími ventilátory, které vytváří tento nepříjemný hluk, který je slyšet i uvnitř domu při zavřených oknech a to tak nepříjemně, že se u toho nedá spát? Co s tím?

Údržbář Nejsem odborník na obří ventilátory, ale jak to hučení tak poslouchám, tak se mi zdá, že se ty ventilátory už točí z posledního a jsou nějaké vylágrované. Asi se šetří na údržbě, tak snad se to brzy rozjebe a bude konečně klid. A když se tam toho rozjebe víc, tak tím líp. 04.08.2018 / 18:31:47

fofo A už jste někdo napsali oficiální stížnost na město, nebo níže uvedenou adresu ? Nebo tu jen daremně kafráte jaka gorol v knajpje a mlátíte prázdnou slámu? 04.08.2018 / 15:57:35

"Třinec, město které nikdy nespí (protože se to v tom hluku nedá!" Pro Realistu 100 bodů !!!! "Třinec, město které nikdy nespí (protože se to v tom hluku nedááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá!" 03.08.2018 / 13:03:01

Realista Město Třinec, když teď bude nově statutárním městem, by si mělo vytvořit nějaké příhodné logo, které jej bude nejlépe reprezentovat. Jak jsem dnes večer na zahradě zase slyšel tu nekonečnou "sirénu" z werku, tam mne napadl příhodný slogan: "Třinec, město které nikdy nespí (protože se to v tom hluku nedá!" 01.08.2018 / 20:42:17

Faktor Hluk neskutečný,jak bylo psáno nepomůže ani zavřené okno.To jejich slavné odprášení-super že snížili emise prachu,ale za jakou cenu!Nejlepší technologie? tak ve slevě!Ventilátory určitě nejsou top!!! 01.08.2018 / 14:37:50

fofo stížnosti pište sem--- Ing. Radim Klimša Vedoucí odboru VE - Ochrana životního prostředí TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a.s. e-mail: radim.klimsa@trz.cz tel.: 558 532 177 mob.: 606 704 008 aby netvrdili, že si nikdo nestěžuje a nemysleli si, žeje vše ok. 31.07.2018 / 21:53:36

Skupina za tichý Třinec Hučí to furt a děsně silně. Ano skutečně to vypadá, jakoby ty ventilátory nějak odkryli nebo co, protože se to před měsícem děsně zhoršilo. Spát se u toho nedá. Teď v těch tropech mám v podkroví skoro 30°C, takže by to chtělo otevřít okno na noc, aby se to zchladilo. Jenže u toho se nedá spát. A to mám okna s dvojskly, na to ještě další hrubé plexi proti hluku a ty nejlepší špunty do uší s největším útlumem. Vše se zatlumí, kromě těch nízkých frekvencí, které odtlumí asi jen betonová zeď. Takže to je k zbláznění. A kdeže to je tak slyšet? Na kopečku v Dolní Líštné přes 2 kilometry od ocelárny. Holt jsme ještě stále banánová republika, když si zde soukromý subjekt může dovolit dělat takové prasárny a všechny státní instituce jsou na ně krátké. Věřme, že protihluková opatření budou fungovat, když už ten původní projekt odprášení byl odfláknutý, neboť se nemyslelo na to, že je to šílený zdroj hluku. 31.07.2018 / 21:20:48

Ticho Tak už to zase zapnuli... má to ale nakonec i své výhody, opět neslyším projíždět vlaky, to by člověk nevěřil, jaký dělají randál i na těch nových kolejích :-O 30.07.2018 / 20:35:50

Čeněk To hučení je nesnesitelné, začínám z něj šílet!!! Musím spát v obýváku na gauči, abych se mu vyhnul. A to jsem z Těšína (Svibice)!!! 30.07.2018 / 07:06:32

Bizon Zaparkuj auto v pátek kolem 22:00h na nádraží v Konské a ráno v pondělí v 6:00h si ho vyzvedni a máš to, kámo :-) Pak si naměř pravítkem 1 cm2 nebo 1 dm2 a zvaž co tam najdeš :-) Ano je to tak, dělají z nás Kundičky... 28.07.2018 / 12:29:33

jaj ZVOU Osůvky: podle smradu. V noci na nás táhne od TŽ takový divný puch, začíná to kolem 21 nebo 22 hodiny. 27.07.2018 / 22:52:09

ZVOU Osůvky To chceš jako říc, že ten bordel pouští do luftu bez filtrů přímo v noci ? Aby ušetřili za elektriku a odvoz toho bordelu z filtrů ? To jako fakt ? Dá se to nějak ověřit ? 27.07.2018 / 13:54:32

Ticho Nevím, co se stalo, v noci jsem nemohl spát, bylo totiž hrozné ticho.... Jak by vypnuli železárny, bydlím v Konské, takže tady imervére hučí aglomerace, v noci víc, to jak to pouští přímo mimo filtraci, ale dnes v noci to bylo neskutečný. Chtěl bych doufat, že to tak zůstane, ale to se asi jedná jen o nějakou odstávku :-( 26.07.2018 / 10:07:49

Faktor No uvidíme jak se jim to podaří snížit!Proč některé dny je ten hluk snesitelný a některé je to na mašli.Je to navýšením výroby? 18.07.2018 / 19:19:02

hutník Hutník je Kimova hlásná televise,závodní rozhlas je Severní Korea,jen hloupsti a pravda žádna.Za hukot ve velkém území Třinecka a okolí,můžou naší předchůdci,anebo cizinci co tady došli?Pravdu neumlčíte,to si mysleli komunisté a dopadli jak dopadli,škoda 18.07.2018 / 10:43:30

FM V pátek hlásili v závodním rozhlase, že investovali do odprášení...….. ale že to má vedlejší …….. a že během příštích týdnů proto huť začne se stavbou protihlukových opatření na několika místech fabriky za 9 mil. korun. Ty by měly decibely i tónové složky nepříjemných zvuků snížit.... toť celé hlášení z rozhlasu. 15.07.2018 / 16:54:56

Skupina za tichý Třinec https://www.facebook.com/groups/1746300612157013/ 14.07.2018 / 11:16:58

fofo http://www.petice24.com/petice_za_snieni_nepijemneho_hluku_z_tineckych_elezaren 13.07.2018 / 13:22:39

fofo Takže jsem vznesl dotaz na město a bylo mi sděleno, že byl přeposlán vedoucímu životního prostředí v TŽ, a.s., který má na starosti realizace opatření plynoucí z hlukové studie. Takže se lidičky nedejte a stěžujte si. Řekněte to svým sousedům, známým a všem okolo. Musí nás být hodně, aby se tím někdo ráčil zabývat. Diskuze a nadávání na netu nemá smysl, tady to nikdo z kompetentních stejně nečte. 12.07.2018 / 11:03:40

fofo Hučení se zintenzivnilo asi před 3. týdny. Do té doby jsem neslyšel nic(Staré město), nyní je slyšet monotónní hučení, které proniká i zavřenými okny a je dost nepříjemné. Psaním tady se nevyřeší nic, je třeba město bombardovat dotazy a stížnostmi. Čím víc, tím líp. Snad se toho někdo chytne. 11.07.2018 / 11:45:13

Olda Je to zvláštní, že už tu nikdo nepíše a přitom v poslední době se hučení z železáren opět hodně zhoršílo. Chtělo by to asi trochu více údržby, aby jim ty ventilátory tolik nevibrovaly, protože ten nepopsatelně obtěžující zvuk brání lidem v noci spát. Jsme já a moje rodina fakt jediní, komu to vadí? Dle skomírající diskuze a nulové snahy města s tím něco dělat to tak vypadá. Smutné... 10.07.2018 / 22:02:09

hutník Paní Petro Martynková,pokud máte doma moderní novou chladničku tak máte hluk 39 až 43 decibelů,to chcete naznačit že takový hluk je na Borku a Třinci.To je výsměch občanům Umíme číst všichni i myslet,ne jak hutník a chytráci města,škoda že jste nenapsala běžný a maximální hluk hluk.To by bylo zajímavé.Když někdo odhluční areál deskami a s dírami tak hluku při přidá,proto se stavějí reprobedny nejlépe dřevěné,že.Lidi nejsou blbí,ale někdo si myslí že ano. 13.05.2018 / 13:52:11

EP umyvac: bez werku by to bylo pěkné ale až umyješ fasády co pak? werk tu je 179 roků. máš podnikatelský záměr zaměstnat zdejší lidi? Nemůžou všichni jezdit do zahraničí ... 20.04.2018 / 11:08:21

FM Kromě hluku - některé dny(teda hlavně večery - to je obzvlášť slyšitelené), slyším od jara loňského roku navíc ještě něco jako vysokofrekvenční zvuk, nebo to zní podobně jako když se vypne rozhlas, ale doznívá takové to bzučení ve vyšších tónech. Samozřejmě nejvíc to je slyšet večer a v noci. Slyším to v Lyžbicích, na Terase i na Kamionce . Dopoledne teda v sobotu a v neděli to obvykle není slyšet. Začíná to přibližně kolem 13 hodin. Nevíte co by to mohlo způsobovat? Nebo neslyší někdo něco podobného? Pro upřesnění v jiných městech to neslyším, takže to není ušima! 19.04.2018 / 13:17:23

UmyvačFasád nejen hluk, ale nekonečné mytí fasády baráku a všeho okolo od zasraného bordelu z werku. všude ve městě smrad a člověk se nemůže nadechniut.. bez werku by byl Třinec pěkný 15.04.2018 / 13:09:42