Proč odcházejí lidé ze železáren?

Téma založil/a: 02.06.2017 | třinečan

Mezitím co se T.Ž vychvaluje ve svém propagačním plátku T.H svými úspěchy a zisky a dokonce nárustem mezd 10.8%,lidé podávají výpovědi.Kde je ten nárust,proč chtějí zaměstnávat cizince,proč nejsou vůbec vidět odboráři? Momentálně se vydávají lidem evidenční listy důchodového pojištění a najednou i ti zaslepení vidí že platy realně klesají ale stále se nic neděje,proč ?????? Do práce se chodí proto aby se vydělalo na živobytí.Jak se firma chová ke svým zaměstnancům tak se jí to vrátí..........jaký je váš názor?

Karl Marx pro Pokrytec Berou to tak, že červnový příspěvek na dovolenou je ten třináctý a Vánoční čtrnàctý...v součtu to dává jeden měsíční průměr! 26.01.2020 / 23:49:16

Pokrytec Što takóje 14nácty plat??? 26.01.2020 / 19:46:39

Karl Marx Zaměstnanecké výhody Varroc NJ, Petřvald(výrobce autosvětel) příspěvek na dopravu až 2000Kč!Zaměstnanecký benefit základ 5000Kč navyšování dle délky zam. poměru, možnost převodu do dalšího roku, využití-nezávislé cestovky,, permanentky,oční optika...bez omezování na zájmy zaměstnavatele!!Dotované stravování-nechodíš na jídlo navyšuje se Ti o neprojezenou dotaci částka benefitu!Třináctý a čtrnáctý plat-výši neznám, podle informace ve výši měsíční mzdy! 26.01.2020 / 19:42:01

Pro Odval Už czudka ztáhli ze stránek. 26.01.2020 / 09:10:50

... Veď majú hokej, čo esce by chceli. Viac peniazi, nič niedam, len ich prechlastaju. 26.01.2020 / 05:01:44

:-/ No jestli si tohle myslel vážně, tak srdce majitelů a odborářů mohou jen plesat, že mají za zaměstnance takové gaguga.....Chléb a hry 25.01.2020 / 22:27:40

Fanoušek hokeje Pro to, aby v Česku zakotvili šikovní hokejisté z ciziny, musejí manažeři vyčlenit ve svých rozpočtech mimořádné položky. V tomto směru nepřekvapí, že dvojice nejlépe placených hokejistů hrajících na tuzemských stadionech nemá český pas. Leckoho by navíc mohlo překvapit, že nejštědřeji neodměňuje své „zaměstnance“ pražská Sparta, ale kluby z Moravy a Slezska......mít podnik který sotva dýchá a zároveň vykouzlit peníze na hokejový klub notabene na nejdražši hokejisty je zajímavé a takové zajímavosti tady na východě máme. 25.01.2020 / 21:15:34

Odval Ano je to tak:) 25.01.2020 / 19:01:03

fanoušek hokeje Kdyby Vám přidali nebylo by na Wolského a další skvělé hokejisty. Neumřete hlady a já si užijí hokej !!! 25.01.2020 / 18:54:25

Odval Odbory na stránky vyvěsí strašení alá czudek na čt1 v jakém zájmu jsou asi tyto zprávy proč je to na odborových stránkách když ostatní důležité zprávy například z vyjednávání zůstávájí utajeny,proč pro objektivitu nezveřejní mohutné investice do hokeje,proč nenechali vyjednávání až na zprostředkovatele,komu nejvíc záleží na spuštění benefitu nám nebo provozovateli rekreačních kapacit které by byli poloprázdné,p.Turoň chodí po VP a vykládá jaká to je senzace 3,5%. Když jste vyjednali tohle hovno aspoň se neztrapňujte netvrďte nám že to je šlehačka.Hovno je furt hovno. 25.01.2020 / 18:18:24

Hele bla bla Takoví jako ty jsou mraky, co jsou furt nespokojení. Čus 25.01.2020 / 17:56:22

Hm teď jsi jen potvrdil co umí odbory a co už tady psalo pár lidí.Sportovně turistický spolek,to jim jde!!!Ale to co by měli dělat pořádně,tak tam nějak skutek utek.A proč zamamranci?Tady jen někdo něco srovnával. 25.01.2020 / 17:44:09

Hele bla bla Místo zaplnění stadionu jde benefit využít i na odborové zájezdy, jsou super (přes CK relax) a aspoň si vyčistíš hlavu, kdy z goralie vypadneš. Nebo i Žiar je dobrý, odboráři mají 50% slevu. A co vím u nás benefit využívají všichni. 25.01.2020 / 17:37:31

Hele bla bla Jenže naše firma nemá majitele ze západu. Pokud nejsi spokojený tak to je tvůj problém. Zamamranci jako jsi ty ti jsou nejhorší. Proč není benefit na cokoli se zeptej našeho vedení. 25.01.2020 / 17:31:41

Pro Pokrytec Říkáš tomu nadávání?Tak uvedu příklad,manželka pracuje ve firmě ze západu,která má pobočku i v ČR...od začátku pracuje na stejné pozici v dělnické profesi.Žádné odbory,žádné vyjednávání a při tom pravidelně každoročně cca 2000 do základu,benefit jde u nich využit ruznorodě.Může mi někdo vysvětlit proč někde tohle to jde?Že by hamyžnost a nenažranost spojená s komunistickými manýry?Nebo něco jiného? 25.01.2020 / 17:21:36

Pokrytec Nejsem zrovna nadšený čekal jsem že vyjednají víc ale nadávat pořád na všechno furt dokola občas se těm nahoře nedivím že nás mají za pitomce. 25.01.2020 / 17:05:56

Pro Hele bla bla na nějaký benefit za 5000 na celý rok ti sere pes. Navíc na takový, co vrátíš zpátky majitelům werku. Když už vyjednali mrdku místo navýšení, mělo jít vše do základu. Takhle jsou všichni vzhledem ke zdražování minimálně o tisícovku čistého víc v prdeli. A to je rok co rok. Takový pamrd, jako je Pielesz to už Ligocki byl borec oproti něho. Ten se rovnou přiznal, že je zmrd a dělá pro vedení. Takže znova, mrdám ti na navýšení nějakého Benefitu, který hodně lidí ani nevyužije a kterým si pouze někdo chce zaplnit stadion. Tohle má být bonus od zaměstnavatele a ne "odborama" vymožená forma navýšení platu. Musíš být těžký kokot 25.01.2020 / 16:45:29

Hele bla bla Ještě je tu kolo, jen co se oteplí tak to cyklisti rozjedou. Tam doprava nezkolabuje a navíc je to nejlevnější varianta a nemusíš na nikoho čekat. Prostě sedneš a jedeš. 25.01.2020 / 16:44:55

Jaryn No tak u mě je to naopak...kdysi jsme jezdili do werku autem.Tím,že někteří z těch lidí odešli z TŽ nebo začali pracovat jen na den,jsem více méně zůstal sám a tudiš se mi do práce neoplatí jezdit sám.A za druhé,né každý má v třeba dvě auta,tudiš pokud třeba manželka jezdí do práce autem a ještě ho naplní svými spolupracovníky,tak holt nezbývá nic jiného než veřejná doprava.A za mě,pokud by podle tebe do práce jezdil každý svým autem sám,tak by doprava zkolabovala úplně.Takže bych asi netvrdil,že je to tak jednoznačné,že každý sedá za volant sám a nikoho nepřibírá. 25.01.2020 / 16:07:59

Hele bla bla V dnešní době vlastní každý auto a převážně každý jezdí sám. Každý se snad umí do práce dostat, v tom nevidím problém. Busem co sem tam jezdím vidím pár lidi, kde byly ty časy co v buse nešlo sednout. Neházej klacky pod nohy, vše se dá pořešit. Jinak benefit 3700 nebo 5000 je rozdíl, i když je to pro mě málo (ČEZ 15000), všechno drahne s tím se dalo počítat. 25.01.2020 / 15:54:42

Fešák Jenže ranní šichta přijde na buben-třída+osobní+prémie 28 200 můj průměr.To má hokejista za hodinu na ledě. 25.01.2020 / 15:51:10

fanoušek hokeje Wojciech Wolski suverénně nejlepe placený hokejista extraligy. Děkujeme za správně investované peníze ! 25.01.2020 / 15:22:28

Pro Hele bla bla No benefity bych do toho ani nepočítal....podle mě je to jen fraška na papíře.Pozvedají ceny za všechno,včetně i nějakých permanentek na hokej.Takže nakonec zjistíš,že za navyšený benefit dostaneš toho méně,než třeba před rokem za ten původní....A dřívější odchody z práce,to je podle mě jen kravina cílená na určitou skupinu.Co třeba ti co jezdí do práce busem,nebo vlakem?Stejně budou muset čekat na šichtové spoje.Nebo ti,co jezdí autem ve více lidech a třeba berou i někoho z jiných firem...zase budou muset čekat klasicky až do fajrontu.Nehrozí aby třeba pět lidí jelo z práce dřív,když každý dělá někde jinde.Prostě kravina. 25.01.2020 / 15:10:41

Hele bla bla Tak si to spočítej. Od 1.2. ti přidají a dostaneš to až do konce prosince to je 10 platů. To je víc než 3000. Navíc započítej do toho benefit a příplatky 200% za Velikonoce, Vánoce. 150% za ostatní svátky. 25.01.2020 / 14:50:33

Hele bla bla Tak drž lopatu do 70 let i víc! Na odborech se to řeší teď pořád, jen se to neschválí ze dne na den. 25.01.2020 / 14:45:16