Pozor na společnost AUCTIO ENERGIA!! Hlavně důchodci!!!

Téma založil/a: 22.09.2017 | Lujza

Dejte si pozor na společnost AUCTIO ENERGIA (především starší a naivní občané). Zavolají, sjednají schůzku. Člověk mele typické psychologické pindy aby v důchodci vzbudil důvěru a nechá mu podepsat PLNOU MOC! Tato plná moc zmocňuje tuto společnost aby Vám změnila dodavatele plynu a energií, ale milému důchodci sdělí, že se zúčastňuje pouze VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ díky němuž mu jen poradí, který dodavatel je nejlevnější. Opak je pravdou, vyberou společnost s pochybnou minulostí (ČESKÁ REGIONÁLNÍ ENERGETICKÁ s.r.o.), a smlouvy sepíšou na 5 LET!! Poku ji během této doby zrušíte, sankce může být 40 i více tisíc, vyhrožují atd. Prostě úplný opak než uvádějí na propagačních papírech. Jo a ještě jsem zapomněla: podepsanou plnou moc si samozřejmě odnesou a důchodci nic nenechají (ani kopii), takže když Vám to děda neřekne zjistíte co možná nejpozději.

noname scénář, prarodičům někdo volal, představil se, že je od jejího dodavatele energie-nebyl, měla přijít žena, přišel už od pohledu pochybný člověk vzhledu rastafariana, představil se jako kontrolor nějakého českého statistického energetického úřadu, "pán" tak 22 roku hrál na soucit, že má zdravotní problémy, průkazku udělanou do bakelitu vytištěnou na obyčejném papíře. Že je tady aby prarodičům pomohl, že se jejich úřad zabývá porovnáváním cen elektřiny a doporučuje výhodnější smlouvy, že se nejedná o prodejní akci, Následně jim dáte údaje, najednou vypisuje smlouvu, a má vaši plnou moc. Bác, a máte podepsanou smlouvu na pět let se slovy, to je jen předběžná smlouva pro Českou regionální energetiku-nic platného. Kecy stylu platíte x korun na víc za vedení elektroměru, u nás to nebude, ušetříte tolik, dneska je vše drahé, smlouva na pět let lepší to máte ale na deset. Prarodiče podepsali plnou moc. nenechal jim kopii, následný den jsem smlouvu zkontrolovala, a došla jsem k tomu, že jim ukázal v tabulkách cenu bez dph, takže by elektřina vyšla ještě dráž než u dosavadního dodavatele, takový menší figl na nemyslícího komunismem vychovaného důchodce, na kterého to je dost informací najednou a není schopen logicky se zamyslet nad tím, že jen tak někdo nepříjde a nebude vám zdarma pomáhat. Zavovala jsem současnému dodavateli, upozornila na tuto společnost, domluvila se na zastavení pokusu jakékoliv změny, kterou by případně zaregistrovali. Kontaktovala jsem písemně veškeré společnosti, které byly do smlouvy zahrnuty, pohrozila čoi, a už se nikdo nikdy neozval. Jedná se o klamavý trik prodejce elektřiny, takzvanou aukci. 23.02.2018 / 20:58:21

romulus3 Dneska jsem jednoho vypakoval od kolegyně! Když na ní zkoušel psychologii a pododně ! Ještě jednou jí budete otravovat tak příští návštěvu už vás dotěrnej zástupce nerozdejchá! Paní neustále opakovala, že nic měnit nebude a že si to sama zařídí tak padala slova typu: Ty vole, do píčy apod. A to už jsem nevydržel a začal pátrat co to je za šílenou firmu. Děkuji tomuto foru že existuje a zároveň to napomohlo urychlit můj proces s vyhazováním! 06.02.2018 / 16:55:13

Noname Dnes se u mne stavili dva mladí sympatičtí lidé. Hned z kraje mi tvrdili, že jsou jen správa energetických společností. Několikrát mi zdůraznili, že mne nepřehodí k jiné společnosti. Jen a pouze, že kontaktují mého stávajícího dodavatele plynu a elektřiny, aby snížil tarif, který prý snižovali v posledních dvou letech, avšak mně stále účtují starý vyšší tarif. Musím uznat, ze byli velmi přesvědčiví a měl jsem pocit, že mluví pravdu. Nejsem důchodce, je mi 35 a málem by mne zvykli. Vyplnili jsme smlouvu, dali mi ji přečíst a jakmile si to přečtěte, cvrnkne vás nejistota do nosu. Prvních pár odstavců jen samý zprostředkovatel, zástupce atd. Druhá delší část jen samý paragraf. A tak ještě než jsem podepsal, šel jsem na internet. Bylo rozhodnuto. Samozřejmě, že nebyla úplně pravda vše, co mi řekli. A zde odpověď pro pana fofo ohledně nesvéprávnosti. Stáří lidé mají jen tu nevýhodu, že většina z nich nemá internet a ani nevědí, co to znamená. Proto byste se měl nad sebou zamyslet. Souhrnem, jsou to fakt dobří profesionálové, ale není nic tak jak vypadá. 01.02.2018 / 16:29:17

Kama Také jsem jim naletěla podepsala plnou moc. Vyhrála společnost x energie a přišla mě smlouva a dopis že úspora za dva roky bude 22000. Když jsem si nechala u této společnosti x energie cenu přepočítat tak jsem zjistila že ušetříme maximálně 6000 za dva roky což by při úpravě ceny u stávají společnosti odkud plyn odebírám byla asi třetina. Nyní budu řešit odstoupení od smlouvy a radím než něco takového podepišete kontaktujte svého dodavatele a nechte si cenu přepočítat. Jistě budou ochotni jít s cenou dolů a ušetříte daleko víc než vám slibují v aukci. 26.01.2018 / 20:58:21

Monika Dobrý den, musím říct že má zkušenost s firmou je naopak velmi pozitivní. Nejprve jsem měla obavy kam jsem se to vlastně uvrtala, ale poradce který u mě byl mě ujistil že vše proběhne bez komplikací a také že ano! Po deseti dnech jsem obdržela zpět půjčené faktury, výsledek s vybranou firmou x-energie a úsporou 5000 Kč. Teď pouze čekám na konec původní smlouvy a přecházím k vybrané firmě. 19.01.2018 / 21:34:41

Lukáš Pozor na ně, nejsou to aukce. Automaticky se upíšete k české regionální energetice 09.12.2017 / 10:58:20

Auctio energia - péče o klienty Dobrý den , moc se Vám omlouvám , za moji první zprávu kde jsem napsal špatně naše emailové adresy správně je to takto : Komunikační kanály Auctio Energia info@auctio-energia.cz , peceoklienty@auctio-energia.cz Telefonní číslo zůstává stejné , moc se omlouvám za toto nedopatření a doufám že nyní vše budeme moci dořešit k Vaši maximální spokojenosti . S pozdravem Váš Michal z Auctio Energia Oddělení péče o klienty 23.11.2017 / 14:07:55

babijana Dobrý den, marně se pokouším poslat email na adresu: info@auctioenergia.cz nebo info@auctio-energia.cz. Tak jak je to vlastně s těmi kontakty pane Michale?? Odeslali jsme Vám do Brna - Odstoupení od smlouvy-výpověd a rádi bychom se dověděli zda ji budete akceptova a zda vůbec došla na správný stůl. 21.11.2017 / 20:37:16

ajda přeji dobry den. Pro mě už tak dobry neni, zjistila jsem že jednatel společnosti AUCTIO ENERGIA, podvedl mé staré rodiče, v červnu u nich vystupoval jako jednatel Cezu s tim že jim vypočítá slevu. Bohužel mu naletěli a tet jim přišla smlouva od jiného dodavatele , chtěli bychom smlouvu vypovědět, ale dnes máme 20tého listopadu a na smlouvě je datum 23. října. Volala jsem do Auctio Energi, bylo mi tam zděleno že můžeme vypovědět smlouvu písemně a bez sankcí. Nějak jim nevěřim. 20.11.2017 / 15:23:01

Auctio Energia - péče o klienty Dobrý den, je mi velice líto že jste někteří měli špatnou zkušenost s naší společností . Snažíme se naši práci dělat poctivě a pouze s těmi nejlepšími úmysly. Kdyby jste cokoliv potřebovali neváhejte nás kontaktovat na telefoním čísle : 735 543 248 ( které je uváděno na všech našich formulářích i webových stránkách ). Když se Vám stane, že se nedovoláte, nemusíte se ničeho obávat, ozveme se Vám zpět max. do 24 hod . Můžete nás také kontaktovat na emailové adrese info@auctioenergia.cz , nebo peceoklienty@auctioenergia.cz Váš Michal z Auctio Energia Oddělení péče o klienty 20.11.2017 / 09:56:39

babijana Ještě jednou píši. Mailové kontakty na tu společnost jsou asi falešné, protože maily na centrálu i na regionální zastoupení nefungují. Vrálily se mi nedoručené. 19.11.2017 / 20:10:04

babijana Manžel také podepsal plnou moc této společnosti. Nebyla jsem doma a ke svému úžasu jsem zjistila co to vlastně podepsal. Dodavatele energií měnit nehodláme. Podpisem se zavazujete přistoupit na to co Vám oni nabídnou, Dokonce se zavazujete aby mohl zpracovávat Vaše osobní údaje po dobu 10 ti let! Zástupce si odnesl poslední vyúčtování a dokonce sebral i Smlouvu se současným dodavatelem!!! Ráda bych věděla na co ji potřeboval, když to měla být dle jeho informace nezávazná schůzka!!!! Když jsem volala na jeho telefon byl nedostupný, stejně tak paní, která tuto schůzku sjednala. Nemám k této firmě důvěru. Proto jsme okamžitě odstoupili od Smlouvy. Varuji všechny ostatní "bloudy" aby se takovým schůzkám vyhýbali. Skutečně manipulují s důchodci a málo informovanými lidmi. Zatím nevíme jak to dopadne. Snad se později ještě ozvu. 19.11.2017 / 18:44:17

Milada Zkušenost s touto společností mám taky a vše proběhlo v pořádku, tak jak slibovali na schůzce. Jednali sice s maminkou, které tvrdili, že bude úspora okolo 10 tisíc korun. Nakonec to bylo nějakých 8 tisíc, ale i přes to jsme spokojeni a vše za nás vyřídili. 13.11.2017 / 13:00:40

Jarmilos V energetice pracuju už nějaký ten pátek a zatim co jsem tuto společnost prověřoval, nenašel jsem nic nekalého... Tato spolecnost má v tom formuláři napsaný přímo že cena bude levnější minimálně o 5%, když jsem to doporučil známému, aby to zkusil, přišla mu úspora kolem 30 000,- za plyn... Ve smlouvě byla primo napsaná i cena, ktera byla o dost levnější než u RWE, mám nekolik kamarádů, ktery to pak zkusili taky a téměř každý je u jiné spolecnosti, takže neni pravdou to, co se píše, že to daji jenom k jedný společnosti... 08.11.2017 / 12:55:48

Yama Máme stejnou zkušenost. Jakmile jsme zistili, že taťka s nima podepsal smlouvu, tak jsme do 7 dnů poslali formulář s výpovědi správně podle smlouvy. Bohužel tuto žádost nevzali v potaz a převedli nás k novému dodavateli. Když se je snažíme kontaktovat, co se děje, že jsme to u nich včas zrušili, tak vůbec nereagujou. Ted vůbec ne 06.11.2017 / 19:02:44

Alexa u me takovi byli 2. nechala jsem to tak at zjistim, co z toho vyleze. za 2 tydny mi prisla uspora 11 tisic na plynu a 4 tisice na elektrine. do mesice me zbavili nevyhodne smlouvy u Bohemia, kde bych jinak musela jeste 2 roky zustat. pokutu mi proplatili a nevim jak vy ale ja si nemuzu na tuto firmu stezovat. ;-) 03.11.2017 / 08:56:23

Pro chytroliny Proc kdyz jsou vasi rodice tak bezbranni chudacci nenapisete energie rodicu na sebe pak se nemusite bat ze vase rodice podvedou a nemusite vest takove debilni debaty o tom ze podvadi stare lidi dold kdo ma na sebe energie je tercem vsech spolecnosti 03.11.2017 / 08:56:09

Jara Lujza, byla byste ochotná poradit na email ? 31.10.2017 / 07:57:53

fofo Tak možná jsem to trochu přehnal a špatně formuloval, ale i tak je na dětech, aby se o své rodiče ve stáří postaraly... zvláště pokud jsou tak snadno napadnutelní podobnými hyenami. 19.10.2017 / 12:02:47

lulu fofo, až budeš starej, senilní, nemocnej, tví potomci budou žít bůh ví kde a ty už přestaneš rozumět modernímu světu, tak si vzpomeń na tu kravinu, co jsi tady napsal.....Přeju hodně štěstí 16.10.2017 / 16:50:19

ten od pryc fofo varovat muzes jak chces , stary clovek je stary clovek a ti zmrdi co jsou na to skoleni je zmaknout jedna dve, bohuzel. S tim ze kdyz to stary clovek podepise tak ze je debil - je videt ze nemas paru o zivote 27.09.2017 / 14:56:38

fofo V podobných sviňárnách nepodnikám a ani bych na to neměl žaludek, tak se sklidněte soudruzi. Chyba je v rodině těch seniorů, pokud je před podobnými věcmi nevarují 25.09.2017 / 16:32:00

Lujza Ještě bych chtěla poradit, že po té když dědovi doručí papíry a rovnou i smlouvu má ještě 30 dní na to poslat výpověď. Mají to ve smlouvě. Poslední šance je ještě v zákoně, kdy můžete odstoupit od smlouvy do 15 dní od data prvního odběru a to bez SANKCE! Takže zákon pamatuje naštěstí i na tohle. Samozřejmě, když ho neznáte máte smůlu. V termínech kdy chodí vyúčtování by si lidé na své blízké měli dát pozor, tihle šmejdi mají žně. Navíc chodí jen k důchodcům asi mají nějaký registr. U mladého páru nikdo nikdy nezvoní... 25.09.2017 / 11:51:12

krk Jestli nahodou ten fofo nepodnika v podobnem oboru. Okradat lidi. Podle tech kecu by to sedelo. 25.09.2017 / 11:38:31

Lujza Fofo: to se to hezky radí, ale bohužel dnešní důchodci nechápou, že dneska jsou lidé prostě svině. Napsala jsem to aby si to přečetli lidi. Lepší něco než nic.Tihle a další chodí na psychologické přednášky, kde je přímo učí jak tyhle dobré lidi obelhat. A bych chtěla vidět, jak Vám každý děda a babička podepíše, že chce být nesvéprávný. Já bych to nepodepsala. 25.09.2017 / 11:07:54