ZAVŘIT

Dnes je 27. únor 2021, svátek má Alexandr

Do Třince přijela hokejová legenda

Do města přijel na pozvání primátorky Věry Palkovské bývalý hokejový reprezentant, brankář Milan Hnilička. Olympijský vítěz z Nagana a několikanásobný mistr světa do Třince nepřijel za hokejem, ale v roli předsedy Národní sportovní agentury. 

 

Třinecká primátorka Věra Palkovská na stránkách města uvedla: „Pozvala jsem pana Hniličku do Třince ke kulatému stolu, aby nás informoval o dotačních titulech a možnostech financování sportu a sportovních organizací v našem městě z Národní sportovní agentury. Zároveň jsme mu předali naše zkušenosti. Velmi si jeho návštěvy vážíme. Sportem v Třinci žijí malí i velcí, vrcholový i rekreační sport má v Třinci tradici a záleží nám na jeho fungování a rozvoji,“ připomněla také, že minulým rokem se do sportu ve městě investovalo zhruba 72 milionů korun.„Investice putovaly jak do zázemí (např. TJ TŽ, TJ Nebory, TJ Oldřichovice, STaRS), tak na celoroční činnost. Peníze jsou ale potřeba i dále do údržby a provozu těchto zařízení,“ dodala nakonec. 

 

Ve WERK ARENĚ se u kulatého stolu sešli představitelé HC Oceláři Třinec, zástupce místních tělovýchovných jednot, ředitel STaRS a za školy zástupce Jubilejní Masarykovy školy. Probíranými tématy byly: financování údržby, obnovy a rozvoje školních a městských sportovišť, financování trenérů a práce s mládeží, dotační tituly vhodné pro menší tělovýchovné jednoty, ale také údržba a zavlažování fotbalových hřišť prostřednictvím dotačního programu Dešťovka. „Během setkání padla řada užitečných informací, jak dosáhnout na dotační tituly, a jeho návštěvu oceňujeme. Věříme, že navázaná spolupráce s Národní sportovní agenturou bude pokračovat i do budoucna,“ řekl náměstek primátorky Ivo Kaleta. 

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím