Dnes je 13. květen 2021, svátek má Servác
     Reklama
Koupit reklamu Reklama  •  
Úvod Feťák s nožem přepadl prodejnu barvy, laky v Třinci Vytvořit článek
Feťák s nožem přepadl prodejnu barvy, laky v Třinci
Kristýna Homolová (redakce) - 10. 02. 2021    1269    0 Líbil se vám tento článek? 0

Čin se uskutečnil 1. února před třetí odpolední hodinou. „Vstoupil do prodejny barev a laků v Třinci. Vyčkával, až tam bude sám, a sotva odešel poslední zákazník, přistoupil k prodavači, kterému sdělil, že chce plechovku toluenu. Držel přitom v ruce nůž, se kterým neustále manipuloval, otevíral ho a zavíral,“ popsala policejní mluvčí Karolína Bělunková v rozhovoru eHutník.

Prodavač muže upozornil, že mu nic nedá a ať prodejnu opustí, jinak zavolá policii. Z výhružky si pachatel nic nedělal a prodavače následoval až do zadních prostor obchodu, jenž jsou určené pouze zaměstnancům. To už si však prodavač nenechal líbit, náhle se otočil směrem k pachateli, zakřičel a rázným krokem vykročil k němu. Nečekané reakce prodavače se pachatel lekl a začal z prodejny utíkat.

„Duchaplný prodavač pachatele na útěku sledoval, což mělo velký význam při jeho zadržení. Ihned o celém incidentu uvědomil kolegy, kteří na základě podrobného popisu a udání místa útěku pachatele zanedlouho zadrželi,“ pokračovala policejní mluvčí v rozhovoru na eHutník.

Policejní mluvčí dále uvedla, že se pachatel odmítl ke svému činu vyjádřit. „Jelikož zde byly naplněny důvody vazby, muž je nyní stíhán vazebně. Kriminalisté mu již sdělili obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupeže, za což si může odpykat až deset let za mřížemi,“ dodala na závěr Bělunková.

 

Foto zdroj: Facebook archiv Policie České republiky


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •