ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 31. červenec 2021, svátek má Ignác

Feťák s nožem přepadl prodejnu barvy, laky v Třinci

Čin se uskutečnil 1. února před třetí odpolední hodinou. „Vstoupil do prodejny barev a laků v Třinci. Vyčkával, až tam bude sám, a sotva odešel poslední zákazník, přistoupil k prodavači, kterému sdělil, že chce plechovku toluenu. Držel přitom v ruce nůž, se kterým neustále manipuloval, otevíral ho a zavíral,“ popsala policejní mluvčí Karolína Bělunková v rozhovoru eHutník.

Prodavač muže upozornil, že mu nic nedá a ať prodejnu opustí, jinak zavolá policii. Z výhružky si pachatel nic nedělal a prodavače následoval až do zadních prostor obchodu, jenž jsou určené pouze zaměstnancům. To už si však prodavač nenechal líbit, náhle se otočil směrem k pachateli, zakřičel a rázným krokem vykročil k němu. Nečekané reakce prodavače se pachatel lekl a začal z prodejny utíkat.

„Duchaplný prodavač pachatele na útěku sledoval, což mělo velký význam při jeho zadržení. Ihned o celém incidentu uvědomil kolegy, kteří na základě podrobného popisu a udání místa útěku pachatele zanedlouho zadrželi,“ pokračovala policejní mluvčí v rozhovoru na eHutník.

Policejní mluvčí dále uvedla, že se pachatel odmítl ke svému činu vyjádřit. „Jelikož zde byly naplněny důvody vazby, muž je nyní stíhán vazebně. Kriminalisté mu již sdělili obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupeže, za což si může odpykat až deset let za mřížemi,“ dodala na závěr Bělunková.

 

Foto zdroj: Facebook archiv Policie České republiky

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím