ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •
Dnes je 31. červenec 2021, svátek má Ignác

HC Oceláři poprvé nasadili Kacetla, derby však prohráli

Třinečtí hokejisté poprvé vyjeli na led s Ondřejem Kacetlem v brance. Bohužel jeho premiéra na ledě nepřinesla výhru a Oceláři prohráli s Vítkovicemi 1:2 po nájezdech.

Třinecký tým před dvěmi týdny dominoval v derby a vyhrál 6:0. Avšak v posledních dnech odchází z ledu s porážkou. S Olomoucí 0:1, v nájezdech podlehl Karlovým Varům (3:4) i Vítkovicím. „Není to nic příjemného. Všechna tři utkání ale byla velmi vyrovnaná, dvě jsme prohráli po nájezdech. Šance máme, ale také máme velký problém dávat branky,“ vysvětlil v rozhovoru pro eHutnik špatnou sérii třinecký trenér Václav Varaďa.

Oceláři se radovali z gólu již v deváté minutě, tuto branku však rozhodčí po zhlédnutí záběru neuznal pro vysokou hůl u jednoho z hráčů. Skóre se začalo měnit až v druhé třetině, kdy se Hrehorčákovi povedlo dát branku z levého kruhu.

Vítkovicím se podařilo vyrovnat v 44. minutě. Ocelářům se poté naskytla velká šance v prodloužení v podobě 68 sekundové přesilové hry pět na tři, kterou bohužel neproměnili. „Viděli jsme, že se hrálo prakticky na jednu branku. My měli plno šancí, škoda, že nám tam nepadlo víc gólů. Nájezdy jsou vždy loterie, tam to závisí na šikovnosti útočníků,“ uvedl Kacetl v rozhovoru pro eHutnik, který přišel do týmu před Vánoci. Kacetl v sestavě nahradil Josefa Kořenáře, který se vrátil zpět do zámoří.

Dnes Oceláři sehrají zápas s Olomoucí kde je otázkou, jestli budou mít k dispozici Tomáše Marcinka, který ze zápasu odstoupil kvůli zranění. Třinec i po této prohře vede stále o pět bodů před Spartou Praha, doufejme, že v dalších zápasech se jim bude dařit a získají více bodů do své vedoucí pozice.

Foto zdroj: Archiv HC Oceláři Třinec