ZAVŘIT

Dnes je 1. březen 2021, svátek má Bedřich

HC Oceláři Třinec porazili Spartu

Během nedělního zápasu porazil náš domácí tým HC Oceláři Třinec v nájezdech vedoucí tým HC Spartu Praha 5:4.

Během první třetiny jsme bohužel nemohli vidět žádné gólové přestřelky. HC Sparta ustála počáteční nápor Třince a ve dvanácté minutě udeřila. Druhá třetina však patřila Třinci, kde se jim podařilo otočit skóre. První gól dal kanadský útočník Rodewald - tato střela byla rovněž jeho první v české extralize. Druhý gól patřil Martinu Růžičkovi, který využil šance prázdné branky soupeře. Ve 41. minutě obdrželi hosté dva menší tresty a Třinec využil 90 sekund dlouhou výhodu dvou protihráčů v poli a do branky poslal gól Marcinko.

Po skončení přesilovky bohužel Stránský ztratil puk a a Pech zakončil únik kličkou a střelou do branky Kacetla. Stránský ale poté svou chybu napravil a využil nahrávku Růžičky, již poslal do protihráčské branky. Touto střelou zvýšil stav zápasu na 4:2. Sparta se však nevzdala a rovněž využila a přesilovku a dala kontaktní gól. Poté Jurčina, hráč Sparty, trefil branku a vyrovnal tím celý zápas, který šel do prodloužení.

Zápas po prodloužení, kde žádný tým nedal gól, pokračoval na nájezdy. Hráči HC Sparty Praha nedokázali dát Kacetlovi do branky gól. Za domácí tým se prosadili ve čtvrté sérii Růžička a v páté Rodewald. Oba uspěli bekhendovým zakončením.

Foto zdroj: Facebook archív WERK ARENA