ZAVŘIT

Dnes je 24. leden 2021, svátek má Milena

Hrčava musí vrátit dotaci dva miliony korun

03. 12. 2020 • 7:21

Obec Hrčava musí vrátit více než dva miliony korun, jež obdržela jako dotaci v roce 2016. To vše navíc formou téměř likvidačního splátkového kalendáře.

 

Hrčava obdržela od kraje dotaci, ještě za dob původního vedení obce, na financování projektu Zlepšení dopravní dostupnosti v oblasti přírodních a kulturních aktivit „Trojmezí“ – 2. etapa. „Podmínkou bylo doložení relevantního dokladu o zahájení projektu v rámci programu Interreg V-A Česká republika – Polská republika. Projekt však v Interregu neuspěl,“ uvedla pro ehutnik.cz mluvčí Moravskoslezského kraje Miroslava Chlebounová. Nové vedení se pokoušelo najít nový dotační program, aby dotaci nemuselo vracet a na chvíli to vypadalo, že se snaha vydaří. Projekt Cyklocestou k historickému pohraničnímu pevnostnímu systému Šance – Valy měl ambice na úspěch, kraj ale žádost nakonec zamítl.

 

Obec Hrčava dostala od kraje splátkový kalendář a dluh ve výši přibližně 2,3 milionů korun by měla kraji splatit během 18 měsíců. To ovšem vedení obce považuje za likvidační. Starosta Hrčavy Marek Sikora vysvětlil, že roční rozpočet této malé obce na trojmezí je pouze 2,5 milionů korun a měsíční splátka takto nastaveného kalendáře je necelých 128 000 Kč. Hrčava by tím pádem musela téměř celý svůj roční rozpočet vložit do splátek kraji. Obec nyní požádala Moravskoslezský kraj o rozmělnění splátkového kalendáře na 71 splátek. Obec by tak splácela dotaci 6 let ve splátkách cca 31 000 Kč každý měsíc. Zastupitelstvo kraje se nyní touto žádostí zabývá.

 

 

Zdroj foto: RomanM82

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím