Dnes je 14. červen 2021, svátek má Roland
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Knihovna Třinec bojuje proti špatné náladě originální PFkou Vytvořit článek
Knihovna Třinec bojuje proti špatné náladě originální PFkou
Anežka Ruszová (redakce) - 26. 12. 2020    351    0 Líbil se vám tento článek? 0

Knihovna Třinec se rozhodla, že bylo pro letošní rok dost trudomyslnosti a špatné nálady a měli bychom se proto proti nim v novém roce co nejvíce bránit.

 

Minulý pátek sdílela Knihovna Třinec své přání do nového roku a nutno říci, že je veskrze originální a velice vtipné. Všichni si uvědomujeme, jak byl celý letošní rok náročný. Nouzový stav, omezení a restrikce, zákaz kontaktu s blízkými a všudypřítomné roušky. Toto všechno má na svědomí, že (ať vědomě nebo nevědomě) máme všichni horší náladu a tendence se méně usmívat. Třinečtí knihovníci si proto řekli “Dost, do příštího roku musíme jít už jen s úsměvem!”

 

Díky tomu vznikl, v rámci tradičního novoročního přání PF (Pour féliciter – „pro poblahopřání“), v třinecké knihovně respirátor ffPF2021. Respirátor zabraňuje špatné náladě, negativním vlivům na lidskou psychiku a smutku. Knihovníci sami za to ručí, vždyť ho testovali sami na sobě. Užívání respirátoru má dvě jednoduchá pravidla. Stačí, když si při špatné náladě (nebo jen pocitu, že se o vás pokouší) nasadíte respirátor na Vámi určené místo - knihovníci v tomto případě radí, že fantazii se meze nekladou, důležité je, jak se v daný moment cítíme. Pravidlo číslo dvě? Usmívat se!

 

Speciální respirátor ffPF2021 Knihovny Třinec je včetně návodu ke stažení a vytištění zde. Tisknout a nosit doporučuje dle potřeby. “Rok 2021 bude dobrý, lepší, prostě takový, jaký si ho uděláme,” vzkazují třinečtí knihovníci.Zdroj foto: Knihovna Třinec


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Reklama   •   Koupit reklamu