Dnes je 16. květen 2021, svátek má Přemysl
     Reklama
Koupit reklamu Reklama  •  
Úvod Knihovna Třinec funguje bezkontaktně Vytvořit článek
Knihovna Třinec funguje bezkontaktně
Anežka Ruszová (redakce) - 07. 01. 2021    713    0 Líbil se vám tento článek? 0

Knihovna Třinec se rozhodla vyjít svým čtenářům znovu vstříc a zahájila bezkontaktní výdej výpůjček. Čtenáři mohou dokonce i bezkontaktně komunikovat s knihovníky.

Protože je Česká republika dlouhodobě v nouzovém stavu z důvodu pandemie Covid-19 a pátý stupeň PES neumožňuje mnoha firmám a institucím standardní fungování, zahájila třinecká knihovna bezkontaktní provoz. Původně byla knihovna při čtvrtém stupni PES pouze výdejním “okénkem”, ale při opětovném přechodu do stupně pátého se třinečtí knihovníci rozhodli, že se zákazy a restrikcemi nenechají odradit a opět potěší čtenáře.

Díky iniciativě a odhodlání třineckých knihovníků tak vznikla téměř stovka knihoboxů, do nichž si mohou čtenáři objednat knihy, periodika nebo deskové hry a následně si je bezkontaktně vyzvednout. Objednávkový systém do knihoboxů je velmi podobný tomu, který Knihovna Třinec zavedla u výdejního okénka. Stále je možné objednat maximálně 5 kusů knih, časopisů nebo deskovek. Objednávat je možné telefonicky, e-mailem nebo online. Až bude objednávka připravena k vyzvednutí, obdrží čtenář informace o času a podmínkách vyzvednutí. Knihovna je takto čtenářům k dispozici v upravené provozní době, kterou zavedla již před Vánoci - tj. přes pracovní týden kromě středy v časech 8:00 - 12:00 a 13:00 - 18:00, v sobotu pak 9:00 - 12:00  a 13:00 - 16:00. Ve středu a neděli bude knihovna zavřená. Knihy je možné vracet prostřednictvím Knihožrouta (biblioboxu). Více informací o bezkontaktních výpůjčkách, včetně pravidel a kontaktů, naleznete zde.

Bezkontaktní výdej výpůjček ovšem není jedinou novinkou Knihovny Třinec. Knihovníci se rozhodli, že když mohou být čtenářům bezkontaktně k dispozici knihy, mohou i oni. Třinecká knihovna tak přichází s novinkou "S Knihovnou Třinec na WhatsAppu". Čtenáři mají jedinečnou možnost si s knihovníky psát, volat nebo dokonce vyzkoušet videohovor. Knihovníci budou čtenářům k dispozici na čísle 778 705 503 prostřednictvím aplikace WhatsApp a to během zítřejšího dne (8. ledna) v čase od 14:00 do 17:00 hodin.

 

Zdroj foto: Facebook Knihovna Třinec

 


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •