ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 31. červenec 2021, svátek má Ignác

Knihovna Třinec jde čtenářům a fanouškům naproti

03. 02. 2021 • 8:30

I přes nouzový stav a opatření s ním spojená knihovníci v Knihovně Třinec nelení a stále pracují na novinkách a zajímavostech nejen pro fanoušky.

 

Poté, co Knihovna Třinec na konci loňského roku přišla s dávkami naděje, které všem jejím fanouškům nepochybně zvedly náladu, zahájila začátkem roku letošního bezkontaktní výpůjčky. Čtenáři mají možnost si objednat knihy, časopisy či deskové hry a následně si je vyzvednout v jednom z bezkontaktních knihoboxů. Knihovna na bezkontaktních službách neustále pracuje a 18. ledna je rozšířila i o možnost tisku. Zájemci si tisk mohou objednat prostřednictvím tel. čísla 558 999 110 nebo emailu ic@knihovnatrinec.cz . Zaměstnanci knihovny zaslané dokumenty vytisknou a připraví k vyzvednutí - o termínu vyzvednutí knihovna informuje. Za tisk je možné platit na místě kartou nebo hotově. Ceník tisku uvádí Knihovna Třinec zde.

 

Další z novinek, na kterých Knihovna Třinec stále pracuje je aplikace Čtenářský metr. Tato aplikace radí čtenářům s výběrem knih a motivuje ke čtení. Aplikaci do telefonů s operačním systémem Android představila třinecká knihovna už v loňském roce. Nyní je aplikace dostupná i pro iPhony. Zájemci si mohou Čtenářský metr stáhnout v App Storu, Google Play nebo na stránkách www.ctenarskymetr.cz . Knihovníci se nyní rozhodli vydat i tištěnou verzi Čtenářského metru a to rovnou ve dvou jazycích - papírová verze Čtenářského metru by měla být k dispozici v češtině a polštině. Na jeho tvorbě nyní pilně pracují.

 

Knihovníci se snaží být čtenářům i přes omezené možnosti stále nablízku. Z toho důvodu se Knihovna Třinec přesunula do virtuálního světa. Již v loňském roce proběhly on-line formou některé z nejznámějších akcí třinecké knihovny - například Noc s Andersenem a MRKni. V rámci zrušeného festivalu Čtefest zveřejňovala Knihovna Třinec videa s autorskou četbou. Letos knihovna nabízí on-line lekce a výuku pro školy i jiné zájemce, v on-line verzi také proběhlo první letošní MRKni, knihovníci byli čtenářům k dispozici na WhatsAppu a během dnešního dne (tj. 3. února) v 16:00 proběhne první živý stream knihovny na sociálních sítích Facebook a Instagram.

 

V neposlední řadě je třeba zmínit i pomoc Knihovny Třinec pro seniory. V listopadu 2020 vytvořila třinecká knihovna ve spolupráci se Senior pointem několik on-line lekcí a seminářů. Zároveň v průběhu roku knihovna rozdávala spolu s občany Třince radost seniorům a dalším klientům sociálních služeb velikonočními přáníčky anebo Veselými příběhy. Letos pomáhají třinečtí knihovníci seniorům s registrací na očkování proti nemoci Covid-19. Zaměstnanci knihovny jsou k dispozici seniorům na čísle 604 659 567 a to vždy od pondělí do pátku v čase od 8 do 13 hodin.Zdroj foto: Facebook Knihovna Třinec

 

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím