ZAVŘIT

Dnes je 23. duben 2021, svátek má Vojtěch

Knihovna Třinec otevřela výdejní okénko

25. 11. 2020 • 7:17

V pondělí 23. listopadu otevřela třinecká knihovna výdejní “okénko”. Čtenáři si tak i přes přísná vládní opatření zase mohou půjčovat knihy, časopisy i deskovky.

 

Výdejní místo podléhá přísným bezpečnostním nařízením a opatřením, kdy vstupující musí mít ústa i nos zakryty rouškou a u vchodu si desinfikovat ruce. K dispozici je čtenářům ve všední dny (kromě víkendů) od devíti ráno do třetí hodiny odpolední. „Za posledních několik týdnu to byl pro nás jeden z nejmilejších dní. Po dlouhé době nejistoty a napětí jsme totiž opět mohli dělat to, co umíme nejlépe, být tady pro čtenáře. Ta radost byla na obou stranách, protože odezva návštěvníků byla skvělá, místy až dojemná, a bylo vidět, že knihovna má v jejich životech podstatné místo a už jim chyběla. A nám čtenáři chyběli také,“ uvedla dojmy a pocity knihovníků z prvního dne ředitelka Knihovny Třinec Martina Wolna.

 

Čtenáři si mohou vybrané tituly k vyzvednutí objednat on-line prostřednictvím čtenářského účtu, telefonicky nebo emailem. Objednávky se Knihovna Třinec snaží vyřídit obratem, nejpozději do druhého dne. Maximálně je možné objednat 5 knih, 5 časopisů, 5 audioknih a 2 deskové hry. Veškeré další informace ohledně fungování výpůjček v rámci výdejního místa naleznete zde.

 

Čtenáře neodradily opatření provázející fungování výdejního místa a prokázali, že jsou své třinecké knihovně věrní. Během prvního dne totiž třinečtí knihovníci dokázali vyřídit 250 objednávek a dalších požadavků. „Bedlivě sledujeme epidemiologický vývoj a doufáme, že brzy budeme moct čtenáře pustit mezi regály, aby si knížky mohli vybírat sami. Pootevřená knihovna je sice dobrá, ale mnohem lepší je knihovna otevřená. Díky zkušenostem z jara jsme připraveni fungovat v podstatě okamžitě, i když budou platit přísná opatření,“ dodala Martina Wolna s tím, že ona i všichni knihovníci se těší, až budou moci čtenáře zase uvítat v knihovně osobně.Zdroj foto: Knihovna Třinec Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím