ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 31. červenec 2021, svátek má Ignác

Knihovna Třinec rozdává adventní naději

19. 12. 2020 • 6:40

S blížícími se svátky a koncem roku se třinecká knihovna rozhodla rozdávat každý den v době adventu svým čtenářům a fanouškům na sociálních sítích naději.

 

Letošní rok je v celé České republice ve znamení koronaviru. Po vypuknutí celosvětové epidemie se všem obrátil život vzhůru nohama a začalo období velice náročné pro všechny občany. Většina institucí v republice byla nucena uzavřít své dveře veřejnosti. Lidé tráví více čas doma a omezili kontakt s přáteli a blízkými. Restaurace a další podniky fungují systémem take-away nebo rozvážkou, některé dokonce musely uzavřít natrvalo. Češi se jednoduše nové situaci přizpůsobili a správně “po česku” se z ní snaží vytěžit maximum. Pořádají se on-line koncerty, výstavy nebo promítání filmů, online se více nakupují i potraviny. Nutno říct, že letošní rok je opravdu náročný.

 

Knihovníci v třinecké knihovně si toto velmi uvědomují, proto se rozhodli fanoušky knihovny a čtenáře povzbudit dávkou naděje a optimismu. Od prvního prosince každý den zveřejňuje Knihovna Třinec na svých profilech na sociálních sítích odpovědi na otázku: Dodal vám rok 2020 v něčem naději? Na tuto otázku pro Knihovnu Třinec odpovídají slavné i méně slavné osobnosti, podnikatelé, čtenáři, podporovatelé a přátelé knihovny, nadaní a úspěšní lidé, občané Třince a také třinečtí knihovníci.

 

Mezi odpovídajícími k dnešnímu dni najdeme například kurátorku Galerie města Třince Katarínu Klusovou, ředitelku třineckého gymnázia Romanu Cieslarovou, právníka a důstojníka Generálního štábu Armády ČR Otakara Foltýna, Markétu a Tomáše z restaurace Terra Třinec nebo herce a milovníka gastronomie Lukáše Hejlíka. První odpovědi na výše uvedenou otázku se ujala Dáša Maroszová z třinecké knihovny. Dáša se stará o malé knihovny v našem regionu a je skvělou trenérkou paměti. “Určitě ano. Dal mi více naděje, než roky předešlé. Přesvědčila jsem se o tom, že se dokážeme neuvěřitelně semknout a vzájemně si pomáhat. Byli jsme donuceni zklidnit se, zpomalit a užíváme si víc času se svými blízkými. Naučili jsme si vážit maličkostí, které teď samozřejmé nejsou - volně dýchat, objímat a líbat ostatní, účastnit se oslav a svateb, cestovat bez omezení. A když se dokážeme radovat z maličkostí a vzájemně si pomáhat, dává mi to naději, že svět bude zase v pořádku.”

 

Dávky naděje naleznete na Facebooku a Instagramu Knihovny Třinec, nové knihovna zveřejňuje každý den symbolicky ve 20:20.Zdroj foto: Anežka Ruszová

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím