ZAVŘIT

Dnes je 27. únor 2021, svátek má Alexandr

Koronavirová krize začíná mít dopad na gastrobyznys v Třinci

17. 10. 2020 • 12:21

Už čtyři dny jsou v platnosti opatření přikazující zavření restaurací, hospod, barů, klubů a dalších gastronomicky zaměřených podniků, stejně jako zákaz pití alkoholu na veřejnosti. Tato opatření, spolu s prvním nouzovým stavem na jaře letošního roku, již poznamenala také některé z podniků v Třinci.

Jak jsme uvedli v článku ze dne 14. října, většina hospod a restaurací se snaží fungovat formou okénkového prodeje, nebo rozvozu. Zákazníci mají většinou možnost si objednat jídlo telefonicky, některé podniky nabízejí dokonce objednávky pomocí emailu, svého vlastního e-shopu (například cukrárna Cake Art na Kamionce) nebo například pomocí webu https://onemenu.cz/ . Jedná se o službu, která restauracím a jejím zákazníkům zprostředkovává pohodlný a bezpečný online objednávkový systém. Naleznete zde například restauraci Terra Třinec nebo Pizzerii Alfredo.

Bohužel ne všem podnikům se podařilo udržet se v chodu pomocí jídel s sebou a byly tak nuceny svůj provoz uzavřít. Jedná se například o kavárnu Zrno na náměstí TGM, Mono café v Jablunkově i na autobusovém stanovišti v Třinci nebo restaurace Přístav Kostkov v Návsí, které po dobu trvání nařízení mají zavřeno.

Jsou ovšem podniky, které byly kvůli dlouhodobě panující situaci nuceny zavřít úplně. Mezi ně patří například Café Čítárna v budově Knihovny Třinec (prostory nyní nabízí město k pronájmu) nebo vegetariánská restaurace Vegetharmonie na ulici Jablunkovské. Vegetharmonie ukončuje provoz posledním dnem měsíce října s tím, že restaurační služby končí 13. října a nyní až do konce měsíce mají zákazníci možnost nákupu v rámci výprodeje zboží v prodejně.

Chcete-li podpořit své oblíbené restaurace nebo kavárny, navštivte jejich webové stránky a stránky na sociálních sítích, kde naleznete podrobnosti o možnostech odnosu nebo rozvozu jídla včetně kontaktu pro objednávky. Dále můžete využít již výše zmíněné služby https://onemenu.cz/ .

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím