Dnes je 13. květen 2021, svátek má Servác
     Reklama
Koupit reklamu Reklama  •  
Úvod Koronavirus v Moravskoslezském kraji je na ústupu Vytvořit článek
Koronavirus v Moravskoslezském kraji je na ústupu
Kristýna Homolová (redakce) - 17. 11. 2020    589    0 Líbil se vám tento článek? 0

Koronavirus je v posledních dnech na ústupu napříč celou republikou a to platí i pro Moravskoslezský kraj. Tento fakt potvrdil i hejtman kraje Ivo Vondrák po pondělním jednání bezpečnostní rady. Také ale informoval o vysoké úmrtnosti a apeloval na občany, aby situaci nepodceňovali.

„Pomalu dochází k brzdění epidemie. Stále je v našem kraji nejvíce pozitivních, ale pořád je to tím, že nejvíce testujeme, a to i o víkendu,“ řekl hejtman Ivo Vondrák v rozhovoru pro FM deník, podle něj se provede v našem kraji asi čtvrtina všech testů v zemi a je také u nás nejkratší čekací doba na výsledky testovaných lidí.

Během posledních dní však došlo ke zvýšení počtu úmrtí na číslo 93, což je dáno větším počtem lidí, kteří mají vážný průběh nemoci. Kvůli tomuto faktu vyzval hejtman veřejnost k obezřetnosti. I navzdory polevující epidemie je v poslední fázi budování velkokapacitní odběrové místo v Ostravě Vítkovicích.

„Společnost Premedic dostala jako jedna ze tří firem povolení od krajské hygienické stanice a od středy začne s odběry,“ řekl hejtman pro server FM deník a dodal, že tři linky v odběrovém místě budou vyhrazeny pro auta a jedna linka pro pěší.

Postupně se i snižuje počet hospitalizovaných pacientů, ale i počet převozů. Volná místa pro pacienty jsou v bílovecké nemocnici i v petřvaldském domově Březiny.

Znám je už také výsledek z plošného testování v domovech pro seniory a v sociálních zařízeních v kraji, kde bylo z 7300 klientů nakaženo 4,4%. U zaměstnanců, kde byla prozatím otestovaná jen polovina personálu jsou to 3% pozitivních.

V těchto zařízeních nyní vypomáhá zhruba 90 dobrovolníků z celého kraje a do nemocnic nastoupí v přepočtu 40 vojáků, kteří jsou speciálně vyškolení na první pomoc.


TAG
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •