ZAVŘIT

Dnes je 24. únor 2021, svátek má Matěj

Lakosil: Důležitější je vítězství

13. 03. 2003 • 22:54
"Nepřeceňovat!" - byla první slova třineckého hrdiny posledních dní Vlastimila Lakosila. Nebýt dvou branek ze samostatných nájezdů v třetím zápase play off, překonal rekord v délce neprůstřelnosti, který drží Roman Čechmánek. Z normální hrací doby nedostal totiž gól už třetí zápas po sobě!

Vítkovice však do zápasu vstoupily s vervou a zprvu se zdálo, že překonání Lakosila je pouze otázkou času. "Ano, soupeř si v první třetině dokázal vynutit tlak, ale my jsme to přestáli a od druhé třetiny Vítkovice k ničemu nepustili," vypraví třinecký gólman. "Ta nula je určitě krásná, ale vítěství je cennější, v kabině je to cítit."

Kdo by si myslel, že nejhůře bylo Lakosilovi při tutovkách Ostravanů, zle by se mýlil. "Docela jsem se bál při přesilovce Vítkovic ve druhé třetině," říká brankář. "Nebyl jsem moc rozchytaný a oni mají přesilovky sehrané a do té doby na mě navíc nešlo moc střel."

Obdivuhodná je vítkovická nemohoucnost vstřelit Lakosilovi branku, vedle nesporného umění třineckého gólmana zde hraje svou nezanedbatelnou roli také štěstí. "Bez štestíčka to nejde, hodně jsem ho měl v první třetině, kdy měly Vítkovice převahu i šance, mě například puk přeloboval a Jirka Malinský ho odpálil, naopak Jirkovi Trvajovi to skončilo v brance."

Třinec vede v sérii 3:2, k postupu musí ale ještě jeden zápas vyhrát. "Porazit Vítkovice potřetí za sebou bude hodně těžké," přiznává třinecký gólman. " Určitě se budou snažit vyrovnat a vynutit si sedmý zápas. Jestli ale budeme hrát jako dnešní zápas, nemám strach," dodává Lakosil.

Cítí vůbec nějakou únavu? "Určitě cítím, když se ale vyhrává, únavu člověk necítí."

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím