ZAVŘIT

Dnes je 24. leden 2021, svátek má Milena

Letošní ročník Beskydské laťky se bohužel neuskuteční

Organizátoři Beskydské laťky se měsíc před jejím uskutečněním rozhodli, že tento ročník zruší. Soutěž se tedy poprvé od roku 2003 neuskuteční.

„Toto rozhodnutí se nám nedělalo lehce, ale nutí nás k tomu současná epidemiologická situace nejen v České republice, ale po celém světě. Aktuální opatření neumožňují průběh mítinku v plném rozsahu, navíc se situace v posledních dnech zase zhoršuje. Nechtěli jsme už déle čekat a rozhodli jsme se, že jeden ročník oželíme,“ sdělil předseda třineckého oddílu atletiky Stanislav Sajdok mladší v rozhovoru pro eHutník.

S variantou odložení soutěže o pár měsíců se organizátoři moc nezabývali. Hledali však varianty, jak Beskydskou laťku uskutečnit. Jednou z nejpravděpodobnějších možností bylo uspořádání mítinku formou velkého televizního přenosu. Koronavirus však nakonec neumožnil ani toto.

„Sice to jednu dobu vypadalo, že se budou opatření rozvolňovat, ale teď je jasné, že by se závod konal bez diváků. Přitom náš mítink s hudbou je svým charakterem závislý na podpoře lidí, kteří pomáhají výškařům k lepším výkonům. Museli bychom ještě dostat od vlády výjimku. Také zvýšené bezpečnostní opatření by měly dopad na rozpočet. Usoudili jsme, že bude nejrozumější, když to letos zrušíme. V Hustopečích postupovali stejně,“ pokračoval dále v rozhovoru pro eHutník Stanislav Sajdok.

Normálně se v tuto dobu odkrývá první nástřel startovní listiny, kde se objevují i velké sportovní hvězdy. Sportovci měli obrovský zájem se letošního ročníku účastnit. Již v polovině prosince bylo v každé kategorii zapsáno přes dvacet závodníků. Objevovala se zde i jména závodníků, kteří závodili i v minulých letech.

Foto zdroj: Facebook archív Martin Mikulica

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím