ZAVŘIT

Dnes je 27. únor 2021, svátek má Alexandr

Malí pacienti měli opět úsměv na tváři

Zdravotní klauni opět navštívili dětské oddělení v třinecké nemocnici Sosna a vytvořili jim v této nelehké době úsměv na tváři. 

 

I během koronavirové epidemie nezapomněl klaun doktor Ervin Prkno a Gabriela Giganti na malé a nejmenší pacienty a rychle přispěchali do městské nemocnice Sosna navštívit dětské oddělení. “Tito klauní lékaři přinášejí radost v situacích, kdy dětským pacientům není moc do smíchu. A to je právě jejich úkol, rozveselit smutná očka, vykouzlit na tvářích úsměv a přivést nejmenší na jiné myšlenky. Smích má neuvěřitelnou léčivou moc a přispívá ke zlepšení psychické kondice dětí i rodičů doprovázejících své potomky při hospitalizaci a také vytíženého personálu” uvedla mluvčí třinecké nemocnice Irena Sikorová Nožková.

 

Zdravotní klauni také doprovázejí děti až ke dveřím operačního sálu a tím se snaží minimalizovat strach před zákrokem. Děti se po probuzení z narkózy často vyptávají na klauny, což je důkazem toho, že tato činnost má smysl i do dalších let a zároveň dokáže odbourat úzkost a stres dětí v nemocnici.

 

Dětské oddělení poskytuje diagnostickou i léčebnou péči dětským a dospívajícím pacientům ve věku od narození do dovršení 19 let. Ročně je hospitalizováno kolem 2500 dětí (kromě novorozenců). Péče je poskytována jak v lůžkové části, tak v odborných dětských ambulancích – kardiologické, nefrologické, gastroenterologické a endokrinologické včetně diabetu. Dětské oddělení v nemocnici Třinec je také držitelem titulu Baby Friendly Hospital (Nemocnice přátelská k dětem) pod záštitou UNICEF.Foto zdroj: https://mapio.net/a/93519871/

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím