ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 31. červenec 2021, svátek má Ignác

Manželský pár z Hrádku věnoval Nemocnici Třinec Sosna cenné vybavení

07. 02. 2021 • 8:52

Manželé Turoňovi z Hrádku věnovali dětskému oddělení Nemocnice Třinec Sosna vybavení v hodnotě více než 22 tisíc korun.

 

Dne 3. února navštívili manželé Turoňovi dětské oddělení třinecké nemocnice na Sosně aby mohli zaměstnancům předat antidekubitní matraci a dva pulzní oxymetry včetně snímacích čidel. Toto vybavení, jehož celková cena přesahuje částku 22 tisíc korun, bude na dětském oddělení sloužit při péči o malé pacienty.

 

Pulzní oxymetry jsou malá zařízení umísťované nejčastěji na prst nebo ušní lalůček pacienta. Měří arteriální saturaci kyslíkem, srdeční frekvenci (puls) a index pulzní modulace. Tyto tři parametry jsou velmi důležité pro hodnocení respiračních funkcí pacienta. K měření využívá různých vlnových délek světla. Světlo prochází tkání a je absorbováno nejen kůží a tkání, ale hlavně samotnou krví. Pro určení hladiny saturace kyslíkem se pak hodnotí, kolik světla je pohlceno samotnou krvi a kolik ostatními tkáněmi. Protože pulzní oxymetr hlídá i tepovou frekvenci, jedná se po jeden ze základních nástrojů pro monitorování vitálních funkcí.

 

Antidekubitní matrace je nezbytným vybavením pro péči o dlouhodobě ležící pacienty a pro pacienty s omezenou pohyblivostí. Matrace pomáhá předcházet dekubitům - proleženinám. Proleženiny vznikají poruchou výživy kůže, ke které dochází vlivem stlačení drobných cév měkké tkáně mezi kostí a pevnou podložkou. Kůže a podkoží nejsou dobře okysličovány a odumírají. Antidekubitní matrace je jednou z osvědčených pomůcek pro prevenci vzniku proleženin.

 

„Velice si vážíme podpory manželů Turoňových a děkujeme za dary, které pomohou při léčbě našich malých pacientů. Naše oddělení podpořili rovněž v loňském roce finanční částkou 20 tisíc korun, díky níž jsme obnovili nábytek a další drobné vybavení do herny pro hospitalizované děti,“  uvedla pro web nemocnice vrchní sestra pediatrie Karmen Cieslarová.Zdroj foto: Facebook Nemocnice Třinec Sosna

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím