ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 31. červenec 2021, svátek má Ignác

Město Třinec poděkovalo dobrovolníkům

Vedení třinecké radnice a sociálního odboru Magistrátu města Třince po roce opět poděkovalo obětavým lidem, kteří pomáhají seniorům, dětem a nebo lidem s handicapem.

Letos se nemohlo uskutečnit pravidelné slavnostní ocenění dobrovolníků, proto se zástupci města rozjeli přímo mezi ně. Dobrovolníci byli pozvaní v různých časových odstupech a malých skupinkách. Právě díky tomuto kroku bylo setkání srdečnější a vřelejší. Na jednotlivých pracovištích ADRA a Slezské diakonie pohovořili zástupci města s dobrovolníky a předali jim drobné dárky v podobě upomínkových předmětů a pamětní list s výslovným poděkováním primátorky města Třince.

„Dne 5. prosince se slaví Mezinárodní den dobrovolníků. Ani letos jsme si nemohli nechat tento svátek ujít, protože máme mezi sebou několik takových dobrých duší, kteří ve svém volném čase, zdarma a navzdory koronavirové epidemii pomáhají těm, kteří to potřebují. Proto jim patří velký veřejný dík. V současné době máme v Třinci 60 dobrovolníků. Nejmladší jsou dvě šestnáctileté slečny, které se aktivně zapojují v Komunitním centru Borek, a nejstarší a zároveň i jedna z nejdéle působících dobrovolníků je paní Pyšková, které je úctyhodných 83 let,“ uvedla koordinátorka dobrovolníků Eva Miškejová z organizace ADRA v rozhovoru pro třinecko.cz

K poděkování se připojili také zástupci organizací, jako je např. ADRA, Slezská diakonie či Knihovna Třinec.

Cílem práce dobrovolníka není nahradit zaměstnance, ale přinést dětem, dospělým i seniorům něco navíc. Společným trávením volného času pomáhají radovat se ze života a mohou tak i přispět k lepšímu průběhu léčby a terapie.

 

 

Foto zdroj: Pixabay

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím