ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 31. červenec 2021, svátek má Ignác

Městu Třinec je devadesát let

Dne 1. ledna 1931 byl vydán dekret vlády Československé republiky, jenž udával, že se obec Třinec stává městem. Oslavy tohoto jubilea bohužel brzdí pandemie koronaviru.

„Měli jsme pro naše obyvatele připravená překvapení u příležitosti oslav 90 let od povýšení na město, ale koronavirus všechno změnil,“ uvedla primátorka Třince Věra Palkovská v rozhovoru na webu eHutník. Dále však podotkla, že oslavy se konat budou, avšak v mnohem skromnější podobě v souladu s opatřeními vlády.

V první polovině roku si tuto událost mohou obyvatelé Třince připomenout především prostřednictvím městského facebooku, webu, zpravodaje města a rovněž také televize IFK TV. Primátorka věří, že v druhé polovině roku se situace zlepší a my budeme moci oslavovat společně. Tuto oslavu kulatého výročí připomene radnice nejrůznějšími aktivitami. „Například v Třineckém zpravodaji dáme prostor záznamům z kronik, starým fotografiím i vzpomínkám pamětníků,“ vyjmenovává mluvčí města Šárka Szlaurová na webu eHutník.

Občané města se mohou rovněž vydat na výpravu minulostí Třince. Na oficiálním profilu města na sociální síti Facebook odstartoval před dvěma týdny vzpomínkový kvíz, v rámci něhož město zveřejňuje historické fotografie města s otázkami. Po ukončení kvízu budou následovat další aktivity a nebo soutěže, které občanům přiblíží historii našeho města. Smyslem těchto aktivit je zábava, ale také ohlédnutí za historií a získávání znalostí. Všechny tyto aktivity můžete sledovat zde.

 

Foto zdroj: Facebook Statutární město Třinec

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím