ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 1. srpen 2021, svátek má Oskar

Mladík zorganizoval přátele, společně šli darovat krev

01. 03. 2021 • 8:20

Mladý muž se rozhodl jít ve stopách své mámy - zaměstnankyně Nemocnice Třinec Sosna a spolu s partou přátel, kterou zorganizoval, přišli darovat krev.

 

Na Hematologicko-transfúzním oddělení nemocnice na Sosně zaměstnanci nemocnice pravidelně rozšiřují řady dobrovolných dárců krve. Poslední dárcovství zaměstnanců Nemocnice Třinec Sosna proběhlo 23. února. Další budou 19. března a 9. dubna.

 

Ve čtvrtek 25. února se na Hematologicko-transfúzní oddělení dostavila i skupina mladých lidí, jimž není cizí lidský život lhostejný a kolektivně darovali krev. Tuto drobnou darovací akci, jenž má ale obrovský dosah zorganizoval mladík, jehož maminka patří právě mezi zaměstnance, kteří krev pravidelně darují.

 

Dárcovství krve je dobrovolnou činností, během níž je dárci odebírána krev pro medicínské účely. Aby se člověk mohl stát dárcem krve, musí splňovat přesně stanovené podmínky - mezi nimi například věk 18 až 65 let, tělesná hmotnost větší než 50 kg, bez prodělaných tropických nebo pohlavních chorob, bez vážných alergií či onemocnění srdce a cév, apod. Muži mohou darovat krev obvykle 4x ročně, ženy 3x a během jednoho darování je odebráno většinou 470 mililitrů krve. Kromě “celé” krve je možné darovat i pouze její části, jako jsou krevní plazma, krvinky (bílé či červené) a krevní destičky. V České republice je každoročně provedeno kolem 500 000 odběrů darované krve.

 

Pro všechny zájemce o dárcovství krve jsou k dispozici telefonní čísla nemocnice 558 325 175 nebo 558 309 627, kde se mohou na darování krve objednat a přijít darovat tuto drahocennou tekutinu.Zdroj foto: Nemocnice Třinec Sosna

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím