ZAVŘIT

Dnes je 27. únor 2021, svátek má Alexandr

Moravskoslezský kraj shání dobrovolníky

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, primátor Ostravy Tomáš Macura, šéfka dobrovolnického centra ADRA Dagmar Hoferková, ředitel společnosti Heimstaden Jan Rafaj a prorektorka Ostravské univerzity Renáta Tomášková. Tito všichni poslali občanům Moravskoslezského kraje vzkaz: „Potřebujeme dobrovolníky! Je čas se spojit!“

 

Reagovali tak na stále se zhoršující epidemii, která zasahuje i náš kraj. Některým nemocnicím chybí zdravotníci, hygienici nestíhají pracovat a v domovech důchodců chybí personál, protože většina z nich je doma v karanténě. 

 

„Hledáme ty, kteří jsou ochotni pomoci. Už jsme povolali na pomoc armádu, ale budou potřeba i další dobrovolníci, kteří jsou ochotni pomáhat, kde to bude potřeba,“ uvedl hejtman Ivo Vondrák. Jedná se o výpomoc ve zdravotnictví, ale také v sociální sféře.  "Vyzývám tedy všechny, kdo mají zájem pomoci, ať se přihlásí," apeloval na všechny hejtman.

 

Kraj minulý týden zveřejnil e-mail spolu2@msk.cz, díky kterému je možné se do této činnosti přihlásit. Do včerejšího dne se přihlásilo již 100 dobrovolníků. Přestože se jedná o činnost dobrovolnou, lidé za ní dostanou zaplaceno. 

 

Jan Rafaj, šéf společnosti Heimstaden, která v kraji poskytuje nájemní bydlení, jde příkladem. „Rozhodl jsem se, že od příštího týdne budu část svého času věnovat této činnosti, protože přišel ten pravý čas,“ prohlásil.

 

Zároveň také ubezpečil všechny, kteří by se do této akce přidali, že nemusí mít obavy z nákazy svých blízkých. Kdo bude mít zájem, firma Heimstaden mu nabídne alternativní ubytování. Firma má již pro tuto akci vyčleněno 30 míst ve svých bytech v Ostravě, Havířově a dalších 16 míst v Karviné. 

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím